Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zarejestrowalem sie na paypal-u
jestem lekko oglupialy......
narazie zobaczylem ze normalnie jest limit 100E - wiec powiekszylem (placac cos tam)....
Mam niby otrzymac za jakis czas numer 4 cyfrowy i wtedy to sie powiekszy....
ok.
Jak wyglada dokladnie placenie paypalem.
Powiedzmy ze licytuje na ebay-u - wygrywam aukcje :evil: :roll: ... i co dalej?
Otrzymuje jakiegos maila z danymi faceta wystawiajacego? Sa tam dane do paypal? Wstawiam to w zakaldce sendmoney? Oni pobieraja mi ta akse z karty kredytowej .....
Czy tak to wyglada?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
 
cześć Fafniak. a więc po kolei:

#za parę dni roboczych (3-4) otrzymasz powierdzenie na konto bankowe, że Pay Pal ściągnął ci z konta pieniądze.(ok. 1,5 $) w tym potwierdzeniu będą 4 cyferki. to jest ten 4 cyfrowy kod. zaloguj sie potem u siebie na koncie w Pay pal i aktywuj do konca konto.

#po tej aktywacji będziesz miał limit który wyznacza tylko pojemność twojego konta

#gdy jóż wylicytujesz jakiś przedmiot i wygrasz licytację, to na stronie przedmiotu zobaczysz przycisk (pay now). naciskasz go, logujesz się . potem wybierasz Pay pal jako sposób płatności przez zaznaczenie tej opcji płatności i klikasz dalej.
zostaniesz przekierowany na nastepną stronę gdzie bedzie wyszczególnienie twojej płatności kosztów dostawy. sprawdzasz, jeśli wszystko jest ok. klikasz :zapłać:

#i czekasz na przedmiot :mrgreen:

teraz trochę dziegciu

#nie można na chwile obecną płacić z Pay pal z polskiej strony, z polskiej strony za to można licytować. gdy już wygrasz to zalogój sie na zagranicznej stronie na swoje konto, np. ebay.com i spróbuj z niej zapłacić (jak - napisałem wyżej)

#możesz zapłacić za przedmiot ze strony www.paypal.com ze swojego konta, ale trzeba troche pogłówkować(autoryzować adres emailowy), ale sie da. Sam byłem raz zmuszony do skorzystnia z tej opcji

#jest jeszcze jeden sposób, po wygraniu aukcji dostniesz meila na swoją skrzynkę, tam znajdziesz link do dokonania płatności

#gdy chcesz licytować w jakiejś aukcji to napisz sprzedawcy, że bedziesz płacił z Pay pal, z doświadczenia wiem, że wiekszość sprzedawców nie wie o tym, że polacy mogą płacić z Pay pal :-(

#acha, przy pierwszej zakupionej przez ciebie rzeczy pay pal odda ci w rozliczeniu te 1,5 $ ;-)

jeżeli bedziesz miał jakieś pytania to pisz

pozdrawiam

:-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
super-dzieki :)
bede staral sie licytowac/kupic 2 szkla od faceta z niemiec - napisalem juz ze bedzie to pierwsza transakcja na ebay i paypal....ale dalem tez link do swojego konta na allegro/komentarze (jako polskiego odpowiednika e-bay)
mam nadzieje ze odpisze i nie bedzie problemow...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach