dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
argawen napisał/a:
Kiedyś robiłem Zenitem i 58mm. Też się dało.
Zwierzeta w Afryce? argawen, Zenit to nie jest moze mistrz mechaniki precyzyjnej, ale w terenie mimo wszystko jest nim latwiej robic zdjecia niz kobylastym 67 z wielkimi szklami. Widziales zdjecie Nicka Brandta? Tu nie ma PS'a poza krzywymi, dodge i burn. A z takimi szklami w 67 trzeba naprawde blisko podejsc, zeby zlapac takie kadry. Ja jestem pelen podziwu - taka fotografie przyrodnicza to ja moge godzinami ogladac ;-)
http://www.nickbrandt.com/popup.html

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Ciekawe, czy w standarcie są pieluchy ?
dla słonia, czy dla operatora?

[ Dodano: 2007-08-07, 17:35 ]
Michu napisał/a:
Kiedyś, to ja zacier robiłem. I też się dało.
A czy oby coś się ostało? :evilsmile:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Tu nie ma PS'a
Zgadzam się z tobą, sam mało poprawiam w swoich zdjęciach.

dzerry napisał/a:
poza krzywymi, dodge i burn
Ale...jednak coś tam robi w tym PS-ie :-P
dzerry napisał/a:
Ja jestem pelen podziwu - taka fotografie przyrodnicza to ja moge godzinami ogladac ;-)
Ja także. Tylko czasami odnoszę wrażenie, że dla niektórych prawdziwa fotografia, to analog. Najlepiej ten najstarszy.
Wszystkim da się robić. Jeżeli ma się możliwość zrobienia świetnej foty ze szkła 400/5,6 IS z DSLR to dlaczego nie. Albo tanim kompaktem cyfrowym.
.

[ Dodano: 2007-08-07, 17:37 ]
tref napisał/a:
Michu napisał/a:
Kiedyś, to ja zacier robiłem. I też się dało.
A czy oby coś się ostało? :evilsmile:
Właśnie, bo niby mamy wpaść. Tylko się zastanawiam, czy mam na co wpaść :mrgreen: .
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Tylko się zastanawiam, czy mam na co wpaść
jak nie ma zacieru, przecieru, ani inszych pomidorów, to wpadniemy na pomysł! :evilsmile:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spoko. Do tego czasu zrobię coś ze sfermentowanych gołębi.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Do tego czasu zrobię coś ze sfermentowanych gołębi.
Mniam mniam.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
zrobię coś ze sfermentowanych gołębi.


A z guana kawę rozpuszczalną.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przypomniało mi się, z czego robi się chałwę.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A mi z czego parówki...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A tam. Flakami się ludzie zajadają i nawet im to smakuje :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
argawen napisał/a:
Tylko czasami odnoszę wrażenie, że dla niektórych prawdziwa fotografia, to analog. Najlepiej ten najstarszy.
Ta jasne.

dz.

[ Dodano: 2007-08-07, 23:07 ]
argawen napisał/a:
Wszystkim da się robić. Jeżeli ma się możliwość zrobienia świetnej foty ze szkła 400/5,6 IS z DSLR to dlaczego nie.

argawen, ja pisze o fotografii przyrodniczej, ktora jest w 90% przypadkach wlasnie tak robiona i jest do dupy - bo wszystkie zdjecia sa takie same. Gdybym interesowal sie przyroda, to moze to by mi sie nawet podobalo. Ale ja interesuje sie obrazem. Zdjecia Nicka Brandta sa robione po pierwsze z bliska - i to mi wali, czy to cyfra, czy nie - a po drugie, koles nie targa ze soba Pentaksa 67 po Afryce, bo wydaje mu sie, ze prawdziwe zdjecie to tylko z analoga. Ten zestaw pozwala mu osiagnac zamierzony efekt. I jestem pelen podziwu dla kunsztu i determinacji, bo moglby spokojnie pojechac se z markiem i wiekszosc ludzi by nie zauwazyla roznicy. A ze podziwiam efekty, to swoja droga. To tak w kwesti wyjasnienia. Prosze nie mieszac mnie do wojen cyfrowo-analogowych.

dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
A mi z czego parówki...

Ja wlasnie dwie zjadlem i zastanawialem sie czemu tak zalatuja mlekiem krowim, ale po chwili przypomnialem sobie ;-)
O kurcze, a z czego sie robi serek topiony? Bo podobno nie z sera? ;-)
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
argawen napisał/a:
A tam. Flakami się ludzie zajadają i nawet im to smakuje :-)

noooo super :-D
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
flaki ze slonia ... to by byla wyzerka mniam... :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sylwiusz, ja słyszałam, że parówki robi się z papieru toaletowego - oczywiście w czasie zwiedzania jakegos zakładu przetwórstwa mięsnego, w czasie zaliczania technologii żywności, nie omieszkałam się zapytać, czy to prawda :-)

Pani powiedziała, że nie - tak samo nie robi się z wymion. Ale głównym składnikiem jest skóra i tłuszcz, doprawione jakimiś preparatami smakowymi, tak więc i tak nie polecam - bardzo kaloryczne, a mało wartościowe :-/
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
sylwiusz, ja słyszałam, że parówki robi się z papieru toaletowego - oczywiście w czasie zwiedzania jakegos zakładu przetwórstwa mięsnego, w czasie zaliczania technologii żywności, nie omieszkałam się zapytać, czy to prawda :-)

Ech te plotki, czego w nich nie mozna sie dowiedziec ;-)

Cytat
Pani powiedziała, że nie - tak samo nie robi się z wymion.

No szkoda, kto wie, czy wymiona krowie nie sa bardzo wartosciowym pokarmem? :-P

Cytat
Ale głównym składnikiem jest skóra i tłuszcz, doprawione jakimiś preparatami smakowymi, tak więc i tak nie polecam - bardzo kaloryczne, a mało wartościowe :-/

Ale smakuja dobrze, dzieci bardzo lubia a i osoby na diecie Kwasniewskiego doceniaja je :-D
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Drzewiej wierzono, że ryś (Lynx lynx) lubował się w krowich wymionach do tego stopnia, że pasącym się nieopodal lasu krasulom je najzwyczajniej w świecie urywał. A jesli chodzi o składniki parówek, to istotnym składnikiem tych drobiowych są zmiksowane kurze łapki.... :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marek napisał/a:
to istotnym składnikiem tych drobiowych są zmiksowane kurze łapki....


mmmm, duzo kolagenu... :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
mmmm, duzo kolagenu... :-)

Normalnie jak w chrupiacej skorce golonki :-) Do tego jeszcze brakuje :-B ;-) A kolagen dobry na cere :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale panowie, jak myślicie, będzie Pentax z pełną klatką?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach