PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kolekcja
Wkrotce przedstawie pelna liste korpusow Pentaksa. Jeszcze czekam na dostawe rzadkiego juz modelu, wtedy bede mogl sluzyc info na temat danego korpusu. :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotrB., wkrótce, to znaczy kiedy? :evilsmile:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
PiotrB. napisał/a:
przedstawie pelna liste korpusow Pentaksa

Ale koniecznie ze zdjęciami.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
W dodatku, może przesłał byś jakąś próbkę :mrgreen:
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
też się ślinię na samą myśl.
Na razie zanabyłem mój pierwszy korpus analogowy P30T ale jeszcze jest "w drodze"
ME Super czy LX to nie jest, ale na pierwsze rolki klisz w pentaxie styknie :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Wkrotce przedstawie pelna liste korpusow Pentaksa.
I Hate You! :evilsmile: Cieszę się, że masz tak fajne prywatne muzeum!
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
Jak tanie linie lotnicze bedą latały tak daleko to poprosimy by PiotrB. zorganizował u siebie PPD ;-)

O ile pamiętamPiotrB. juz kiedyś prezentował zdjęcie z swoją kolekcją
(lub jej częścią)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przedstawiam liste korpusow, ktorych posiadam
Asahiflex Ia, Asahiflex IIa, Pentax K, Spotmatiki - S2, S3, S1, SV,SP, SL, ES, ES II, SPF, SP II, Dalej to: KM, K1000, MV 1, ME Super, MG, MZ-3. No i oczywiscie DS. :mrgreen: NA zdjecia trzeba troche poczekac, bo pewna osoba obiecala pomoc mi w zrobieniu galerii, ale to jescze chyba potrwa :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O! Piotr i mówisz, że chcesz to wystawić w dziale giełda/sprzedam.
No dobra... Tylko pamiętaj o ustawieniu czasu wygaśnięcia postu, bo jak przyjdzie Alkos...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No nie!!! Ja nie chce sprzedawac!!!! Ja bede nadal zbieral korpusy, chce miec wszystkie modele, jakie posiadaja wszyscy uzytkownicy Forum pentaksa!!! Oczywiscie to troche potrwa, ale dla kolekcjonera, czas nie gra roli :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2007-08-09, 01:09 ]
robi napisał/a:
Jak tanie linie lotnicze bedą latały tak daleko to poprosimy by PiotrB. zorganizował u siebie PPD ;-)



Nie ma problemu, w kazdej chwili moge zorganizowac. Wyobrazam sobie jak przyjezdzacie i idziemy do komisow i w ciagu paru minut zostaje wykupiony caly sprzet Pentaksa :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Nie ma problemu, w kazdej chwili moge zorganizowac. Wyobrazam sobie jak przyjezdzacie i idziemy do komisow i w ciagu paru minut zostaje wykupiony caly sprzet Pentaksa
Jak po drodze przyłączy się jeszcze rosyjskie forum Pentaksa to dla Japońców nic nie zostanie. :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
PiotrB. napisał/a:
Przedstawiam liste korpusow, ktorych posiadam


Wiesz co?? Bujaj sie... :evilsmile: :mrgreen:

I HATE YOU :-P

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aaa dzieki Spinner, to wielki zaszczyt byc znienawidzonym przez najwiekszego kolekcjonera szkiel. :mrgreen: :-P
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Piotrze - przepiekny zestaw.
Mnę na sobie odzienie ze szczerej zazdrości.

Ale jest i ale - a ja mam jeszcze do tego S1a (mod. I i II), SP500 i SP100 oraz KX MotorDrive, hę?
Ale nie mam Asahiflexów .....
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oo, tzn. masz SP500-SP a SP1000- SL. Rozumiem ze KX MotorDrive masz kompletny tzn. z raczka? A S1a to model SV . Gratuluje, to dobre modele, wystepowaly one pod tymi nazwami w Europie i w USA, z tym ze model S1a, w USA wystepowal jako H1a. :mrgreen:
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
PiotrB. napisał/a:
Rozumiem ze KX MotorDrive masz kompletny tzn. z raczka?
Niestety nie - tylko aparat jest w wersji MotorDrive, czyli ma dodatkowe styki do motorka. Motor jeszcze przede mną.
PiotrB. napisał/a:
A S1a to model SV
Nie masz racji. SV, czy H3v w Ameryce, to aparat inny niż S1a (H1a). Ten model nie był w ogóle sprzedawany na rynku japońskim.
PiotrB. napisał/a:
Oo, tzn. masz SP500-SP a SP1000- SL
Nie do końca rozumiem. SP500 i SP1000 to były osobne modele, inne niż SP czy SL.

Zachęcam do zajrzenia na stronę włoskich Pentaxiarzy www.aohc.it. Na szczęście strona jest też w wersji angielskojęzycznej.
Jest tam bardzo zgrabna tabelka wyliczajaca wszystkie (no, prawie wszystkie) modele i odmiany gwintowych maszynek Pentaxa z uwzględnieniem odmienności w zależności od rynku na jaki poszczególne odmiany były przeznaczone
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wlasnie, przeczytaj komentarze obok tych aparatow.

[ Dodano: 2007-08-13, 00:10 ]
Jak mozesz, to zrob zdjecia rzutu z gory, ok? porownam je do swoich.
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
PiotrB. napisał/a:
Jak mozesz, to zrob zdjecia rzutu z gory
OK. Wkrótce ...
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
PiotrB, gratuluję kolekcji.
Całe towarzystwo pałęta się po jakichś PPD i innych plenerkach ;-) a Ty ciężko pracujesz nad kolekcją. No i jak widać - są efekty.
Jeszcze raz gratuluję!
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zebys wiedzial, ze ciezko pracuje na to. W Japonii, niestety, system pracy jest inny niz w Europie. Ja pracuje od 10 rano do 9 wieczor, z przerwa 1 godzinna, a w weekendy pracuje dluzej, bo do 10 wieczor. W ciagu miesiaca mam tylko 6 dni wolnego :evil: A przy okazji zastanawiam sie czy nie sprobowac zbierac szkielka "50", bo ostatnio wysypalo sie na aukcji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach