Którą serię pentaksów uważasz za najbardziej kultową?
M42
6% Complete
6 (6%)
K
25% Complete
25 (25%)
M
28% Complete
28 (28%)
LX
20% Complete
20 (20%)
A
4% Complete
4 (4%)
P
2% Complete
2 (2%)
SF
1% Complete
1 (1%)
Z/PZ
7% Complete
7 (7%)
MZ/ZX
5% Complete
5 (5%)
*ist
0% Complete
0 (0%)
*istD/DS/DL
2% Complete
2 (2%)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
  Najbardziej kultowa seria Pentaksów
Proszę również oczywiście o uzasadnienie swojego wyboru.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Seria K - bo K1000 produkowany przez 20 lat przeszło posłużył milionom ludzi do połknięcia bakcyla fotografii, a i obecnie służy :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A dlaczego nie ma serii EOS?
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
ciezko, bo znam tylko 3 z wyżej wymienionych... a reszte z opowiadan innych...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A dlaczego nie ma serii EOS?

myślałem o niej, ale jest zdecydowanie nie kultowa, więc stwierdziłem, że nie ma sensu jej umieszczać :mrgreen:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Moim zdaniem, najbardziej kultowym aparatem Pentaksa, jest...................................................... Pentax Me Super!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja chciałem zagłosować na serię K jako podwaliny wszystkiego co później, K1000 jak pisał Jurek i świetne aparaty topowe w serii ale jednak po chwili namysłu zdecydowałem się na LX-a którego niedostępność (z różnych względów) połączona z pożądalnością daje w sumie dla mnie największą kultowość.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ile chcesz tych LX-ow? Trzy, cztery, piec? :mrgreen: Nie ma problemu, w kazdej chwili Ci kupie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zastanawiam się czy nie lepiej było podzielić ankiete na osobno manualne ii osobno autofocus :roll:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Chodzac po japonskich komisach fotograficznych, musze powiedziec, ze nie znalazlem jescze modelu Me Super. Natomiast reszta modeli, mozna znalezc. Cos w tym chyba jest. Nawet Pentaksy LX mozna trafic i to duzo, ceny od 49000 do 90000, w zaleznosci od stanu technicznego.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
A ile chcesz tych LX-ow? Trzy, cztery, piec? :mrgreen: Nie ma problemu, w kazdej chwili Ci kupie.

Pisząc o niedostępności miałem na myśli również (niestety) niedostępność cenową...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aaaa,sorki :mrgreen:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie ma problemu :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dlaczego nie ma serii Espio?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Re: Najbardziej kultowa seria Pentaksów
Proszę również oczywiście o uzasadnienie swojego wyboru.



...bo korpusy M fajne są! I tyle. Chociaż jako były posiadacz P30n mogę stwierdzić, że wiele osób lekceważy tą serię korpusów, dolepiając im łatkę "plastyczaki"...

Ludzie, spojrzyjcie na inną rzecz!!! - głosowało TYLKO (!!!) 13 osób!!! Gdzie się podziala cała reszta?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Kultowy.... Hmmm.. a jakie kryteria...? Co innego ulubiony... A tak nie wiem co zaznaczyc... :lol:

Pzdr
Spinner
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No to proszę - kultowy znaczy ponadczasowy i uniwersalny. 8-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No to raczej kazdy manual :-P :lol:

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Kultowy.... Hmmm.. a jakie kryteria...?

spodziewałem się tego pytania :D można rozumieć tak jak zorzyk napisał, a można po swojemu - interpretacja dowolna byle uzasadnić ;)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Oczywiste wiec, ze tylko i wylacznie LX - to najbardziej kultowy (cokolwiek to durnego oznacza) aparat Pentaksa...

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach