krzemionka  Dołączył: 07 Sie 2007
28-105, 28-135 !!!!!!
Jaki obiektyw do k100d w tych zakresach ogniskowych? zastanawiam sie nad sigma 28-105 f2,8-4 czytalem, ze ma neizla optyke (chociaz roznie ludzie pisza) ale bardzo kiespka(tutaj zgodni) mechanika! Sigma 28-135 jest raczej kiepska, moze jakis Tamron? Co polecacie, co uwazacie za naprawde warte kupienia, warte wydania pieniedzy!
 
BarteKK  Dołączył: 03 Maj 2007
Nie znam tych szkieł ale powiem ci tylko że te 28mm z cropem to z szerokim kątem ma niewiele wspólnego
 
krzemionka  Dołączył: 07 Sie 2007
zdaje sobie z tego sprawe. Ale lepsze to niz 18-200. Moze byc tez Tokina, generalnie prosze o opinie uzytkownikow obiektywow ? - 135 mm. Czego uzywacie, co polecacie??
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
mam 28-105 pentaxa, fajny spacerzoom
 
krzemionka  Dołączył: 07 Sie 2007
No wlasnie, tylko to jednak obiektyw pentaxa. A ta sigma 28-105 chociaz ma teoretycznie dobre swiatlo(2,8-4), winietuje nie ostrzy przy 105mm i cos sie dzieje z AF cos czego, nikt nie bardzo umie wytlumaczyc, ale na pewno jest niezadowolony, tak przynajmniej pisze. Mam okazje kupic taka sigme za 400zl zastanawiam sie czy warto!
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
krzemionka napisał/a:
Mam okazje kupic taka sigme za 400zl zastanawiam sie czy warto!
Dla porównania powiem ci, że za pentaxa miesiąc temu dałem jakieś 350 zł (90€) i nie ma z nim problemów
 
krzemionka  Dołączył: 07 Sie 2007
Ale jednak Pentax to Pentax. Chyba zdecyduje sie na ta sigme, tym bardziej, ze jej cena wlasnie spadla. Widze, ze forumowicze nie korzystaja ze 135 mm, wszsycy maja duze armaty :)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
krzemionka napisał/a:
Co polecacie, co uwazacie za naprawde warte kupienia, warte wydania pieniedzy!


krzemionka, ze swojej strony polecam tamrona 4-5,6/28-105IF.Jest to dobra i tania optyka(na tyle dobra,że była troche przestylizowana i sprzedawana pod nazwa pentax-ale nie ten ze światłem 3,2 przy 28mm).Jeśli uda Ci sie spotkać FA 4-5,6/28-105 PZ,to tez biez(tylko cena moze być wyzsza-nowy kiedys kosztował ok. 2 tys,bo ma power zoom).Tamron dodatkowo nie kreci "pyskiem" przy ustawianiu ostrości.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach