Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nikon vs. Canon
Ponieważ w tym kraju żadne forum nie jest poważne traktowane bez tego pojedynku, ciekaw jestem Waszej opinii:
Nikon D200 kontra Canon 5D.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No co WY?
Kufa, Panowie wojen systemowych nie lubicie? Nienormalni jesteście?

A! Właśnie - odnośnie porównań.
Ostatnio na forum KM spotkałem się z wypowiedzią użytkownika Minolty D5D, że ma wizjer lepszy od Pentaksa ME. Postaram się poszukać ów post.

OKO. Znalazłem:
http://klubkm.pl/forum/vi...er=asc&start=30
Ostatni post na stronie.

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
No co WY?
Kufa, Panowie wojen systemowych nie lubicie? Nienormalni jesteście?

Tak :mrgreen:

Cytat
A! Właśnie - odnośnie porównań.
Ostatnio na forum KM spotkałem się z wypowiedzią użytkownika Minolty D5D, że ma wizjer lepszy od Pentaksa ME. Postaram się poszukać ów post.

OKO. Znalazłem:
http://klubkm.pl/forum/vi...er=asc&start=30
Ostatni post na stronie.[/quote]
Moze pod wzgledem jasnosci tak, bo pod wzgledem wielkosci to wizjer w 5D jest porownywalny z Dl-em ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz Sylwiusz. Ja wszystko rozumiem. Ale już porównując wizjer DL i Z-1p widać drastyczną różnicę. O różnicy do manuala nie chcę w ogóle myśleć. A autor owego postu twierdzi, że manual wysiada.
Zastanawiam się, czy to fanatyzm, brak zdrowego rozsądku czy chwilowa jaskra.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Wiesz Sylwiusz. Ja wszystko rozumiem. Ale już porównując wizjer DL i Z-1p widać drastyczną różnicę. O różnicy do manuala nie chcę w ogóle myśleć. A autor owego postu twierdzi, że manual wysiada.
Zastanawiam się, czy to fanatyzm, brak zdrowego rozsądku czy chwilowa jaskra.

Wszystko na raz :mrgreen: Tak, wymadrzanie sie niektorych ludzi nie majacych pojecia o czym pisza czasami dobija :-)
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
No co WY?
Kufa, Panowie wojen systemowych nie lubicie? Nienormalni jesteście?


Od kiedy kolega z Zielonej Góry zrezygnowal z Nikona, nie widze juz naturalnych przeciwnikow do wojen systemowych ;-)

Co do porównania D200 i 5D, to wydaje mi sie, ze nalezy sie przychylic do opinii, ze sa to aparaty nieporownywalne i o innym przeznaczeniu.
Jesli o mnie chodzi to Canon przypomina mi Zenita 412DX (moze to przez brak wbudowanej lampy, choc to akurat wydaje sie znakomitym rozwiazaniem w wypadku aparatu studyjnego), ale jest jakis taki tandetny - raczej nie wyglada na sprzet z tej polki. Natomiast D200 swoja budowa zbliza sie niemalze do idedalu, co zbytnio nie dziwi w wypadku Nikona profi.
A jesli chodzi o to co wewnatrz, to sytuacja jest chyba odwrotna. Nikon nawet (w opinii samych nikoniarzy) ma przecietna matryce i dysfunkcyjny filtr AA. Natomiast matryca Canona, nawet jesli nie jest idealem to mozna powiedziec, ze jest bardzo dobra, poza tym to FF, co pociaga za soba kolejne zalety i wady.
Jesli wybieralbym sie do Afryki zrobic reportaz to zabralbym ze sobą D200, a jesli chcialbym zrobic sesje mody w studiu czy w plenerze to uzylbym 5D. Oczywiscie przy zalozeniu, ze istnieja tylko te dwa aparaty! :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
psyt napisał/a:
Od kiedy kolega z Zielonej Góry zrezygnowal z Nikona, nie widze juz naturalnych przeciwnikow do wojen systemowych


Mam nadzieje, ze nie bedzie zalowal tej decyzji przez kolege Przemka :-P Nikon to swietny system - jak dla mnie oczywiscie :-) Canon nigdy mi sie nie podobal wiec wybor moj jest bardzo prosty.... gdyby nie istnial ten dziwny, maly i przestarzaly system Pentaksa :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
Michu napisał/a:
Ostatnio na forum KM spotkałem się z wypowiedzią użytkownika Minolty D5D, że ma wizjer lepszy od Pentaksa ME.


oczywiste glupoty. moim przeklenstwem jest mesuper - teraz zaden autofocusowy wizjer mi sie nie podoba. do niedawna dees jedynie byl calkiem-calkiem. jednak ostatnio mialem okazje pobawic sie godzinke km5d i bylem pozytywnie zaskoczony.

odnosnie nikona - taki d70 na przyklad to kawal solidnego sprzetu, ale przez 2 sesje jakie mialem okazje nim zrobic stwierdzilem ze ten tunelik jednak mocno przeszkadza. a wizjer 5d to bardzo przyjemne zaskoczenie - sadze ze taki, choc brakuje mu troche do mesuper, bylby dla mnie (uposledzonego optycznie) zadowalajacy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Panowie i tak wszystko wysiada przy matowce od 6x7 - gadajcie sobie co chcecie :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aaa wlasnie, moze jak sie już chopaki rozruszają to ii cyfrowe 6x7 zrobią :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Panowie i tak wszystko wysiada przy matowce od 6x7 - gadajcie sobie co chcecie :)


a przy matówce linhofa 10x8 cali to wysiada sam Chuck Norris :-P :-P :-P

 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Fafniak napisał/a:
Panowie i tak wszystko wysiada przy matowce od 6x7 - gadajcie sobie co chcecie :)


To jak sie znasz na 67 to odpowiedz jmj w dziale MF Marcin... Nie wypada Goscia olewac :lol:

Pzdr
Spinner
 
jmj
[Usunięty]
Re: Nikon vs. Canon
Michu napisał/a:
Ponieważ w tym kraju żadne forum nie jest poważne traktowane bez tego pojedynku, ciekaw jestem Waszej opinii:
Nikon D200 kontra Canon 5D.


hmm,

o ile ja pamietam, wynikiem dyskusji nad przewagami systemu Nikon vs Canon bylo zwykle pojawienie sie sugestii wyboru Pentaxa

;-)

(wiec sie przygladam)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
jmj napisał/a:
Michu napisał/a:
Ponieważ w tym kraju żadne forum nie jest poważne traktowane bez tego pojedynku, ciekaw jestem Waszej opinii:
Nikon D200 kontra Canon 5D.


Daj zyc chlopie :!: :evil:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-05-05, 17:30 ]
jmj napisał/a:
o ile ja pamietam, wynikiem dyskusji nad przewagami systemu Nikon vs Canon bylo zwykle pojawienie się sugestii wyboru Pentaxa


Slusznie :-P

Pzdr
Spinner
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
no, dobra, przyznac sie: ktory mnie wymoderowal?
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
ale o co chodzi? :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wlasnie - wroci taki i sie od razu zoladkuje :-P

Pzdr
Spinner
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to może porównanie na czasie, zgodnie z zasadami określonymi przez micha w pierwszym poście

d7100 vs 6d

którego z nich byście szarpali z półek ?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Ale płacimy czy dostajemy?
 

Cookasss  Dołączył: 12 Maj 2007
opiszon napisał/a:
którego z nich byście szarpali z półek ?


Szarpałbym 6d bo mi lepiej w ręce leży, d7100 mógłby wypaść :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach