Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Sonny napisał/a:
konsumować się tego nie da :)


E tam, zaraz "się nie da"... jak ma nie być widać plam i pyłków to pocierpieć trochę trzeba.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
Sonny napisał/a:
DMG napisał/a:
Czy izopropanol to trzeba najpierw przez skórkę od chleba czy moge prosto z butelki?

Nie trzeba bo to nie jest zanieczyszczony Etanol tylko zupełnie inna substancja i konsumować się tego nie da :)

Tylko nie czyść papierowymi ręcznikami do rak. Ja kiedyś takimi zrobiłem bardzo gustowny znak Z (niczym Zorro). A jaki śliczny pisk wydostawał się w czasie czyszczenia... teraz już wiem że jak usłyszę taki dźwięk z pod czyszczonego szkła to trzeba jak najszybciej przestać ;-)


na koloni w Czelabińsku nie takie żeczy się piło

raptem jeden wągiel więcej i jeden wodór i od razu krzyczą na forum że nie dobre,
wchodzi lepiej niż glikol :D
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
adriano210 napisał/a:
wchodzi lepiej niż glikol :D


O to to !
 

DMG  Dołączył: 21 Maj 2011
Arkadiusz napisał/a:
adriano210 napisał/a:
wchodzi lepiej niż glikol :D


O to to !

I takie odpowiedzi lubię.
Widać, że nie tylko wiedza z książek ale i doświadczenie fachowe :-)

A na poważnie, po doświadczeniach z izopropanolem i obiektywem napędu CD zakończonych kupnem nowego napędu to raczej byłbym ostrożny.

 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
No bo warsztat jest najważniejszy! ;-)
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
bo soczewka od lasera była z plastyku :)
ja używam wacików nasączonych izopropanolem
takich jak do spawania światłowodów i działają na szkło super
do plastyku nie polecam
 
seba_d  Dołączył: 31 Gru 2011
Ryszard napisał/a:
To może taki uniwersalny przepis?
1. Ugryźć kawałek szarego mydła i spienić w gębie
2. Językiem owiniętym w mikrofibrę wylizać "grube" brudy
3. Łyknąć izopropanolu
4. Chuuuuchnąć
5. Wypucować kawałkiem koszulki dzerry'ego

Tym ekologicznym sposobem mamy zapewnione czyste szkła, intymny kontakt z ukochanym sprzętem i jeszcze integrację na forum. Może być?


może być ...
tym sposobem z kita zrobisz limiteda gita
 

DMG  Dołączył: 21 Maj 2011
adriano210 napisał/a:
bo soczewka od lasera była z plastyku :)
ja używam wacików nasączonych izopropanolem
takich jak do spawania światłowodów i działają na szkło super
do plastyku nie polecam

No widzisz, a mój kuzyn z koziej łaski mgr radiopsuj tego nie wiedział i dał mi w prezencie całą butlę tego specyfiku. Widać nie mieli tego zadane. Jeszcze raz się potwierdza, że wiedza książkowa to nie to samo co życiowe doświadczenie :-D
 
katwolf  Dołączył: 11 Gru 2010
czyscze na huh i szmatka zawsze trzymana w foliałce.... i jest git. a na trudne plamy plyn do szyb ale na szmate w zadnym razie na sprzet - to taka ogólna zasada
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
A ja dostałem w ramach promocji za prenumeratę jakiegoś magazynu foto z UK butlę czegoś nieopisanie śmierdzącego, co jednak czyści szkła rewelacyjnie. I nawet jak siadam do służbowego maca, którego ciągle ktoś maca i cały ekran zawsze jest uje..any jak nieboskie stworzenie, to od kilku kropel tego czegoś na mikrofibrze każda zaraza plama puszcza.
Jak toto smakuje i co to jest nie mam bladego pojęcia, ale w życiu nie miałem lepszego czyściciela do szkła. Szkoda tylko, że choć butla była sporawa, mało już zostało...
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
Apas, jak jesteś w jukejowię polecam ściereczki do okularów z pound szopa :D:D:D
oraz sprej do monitorów z tego samego sklepu :D:D:D
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
adriano210 napisał/a:
Apas, jak jesteś w jukejowię polecam ściereczki do okularów z pound szopa :D:D:D
oraz sprej do monitorów z tego samego sklepu :D:D:D


Sytuacja jest dużo poważniejsza - jestem w Eire. Ale w jukejowie bywam często. Mam jednak pewną niezastąpioną panią zatrudnioną w zaprzyjaźnionym optyku, która zaopatruje mnie w tony doskonałej microfibry. W połączeniu z opisanym jakimśczymśśmierdzącym - cuda! :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach