briho  Dołączył: 28 Sie 2007
PilowBox, ja się wystrzegam sprężonego powietrza jak mogę, bo kiedyś byłem świadkiem jak mój kumpel sobie w ten sposób zniszczył płytę główną w komputerze. Tak dmuchnął, że aż niektóre drobne części płyty poodlatywały. I nie był to widok przyjemny ;) No ale rozumiem, że mogą być różne rodzaje tego powietrza.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
briho napisał/a:
ja się wystrzegam sprężonego powietrza jak mogę, bo kiedyś byłem świadkiem jak mój kumpel sobie w ten sposób zniszczył płytę główną w komputerze. Tak dmuchnął, że aż niektóre drobne części płyty poodlatywały

Jak dmucham od ładnych już paru lat na płyty główne sprężonym powietrzem, to niczego podobnego nie widziałem! A matrycę sprężonym powietrzem sam czyszczę i nic złego się (odpukać) do tej pory nie stało. Sprawdziłem produkt ActiveJet i jeśli tylko nie dopuści się do skroplenia - nie pozostawia najmniejszych śladów (możliwośc skroplenia zmiejsza się do minimum używając pojemnika dość mocno opróżnionego i trzymając go pionowo).
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
briho napisał/a:
Tak dmuchnął, że aż niektóre drobne części płyty poodlatywały
Były słabo przylutowane albo niepotrzebne. ;-)
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Nie pamiętam co z nimi było nie tak, bo to już parę ładnych lat temu. Pamiętam tylko, że był to jakiś bardzo duży pojemnik ze sprężonym powietrzem. Kolega wycelował, przycisnął "spust", nagle usłyszeliśmy huk i chwilę potem parę częsci z płyty leżało metr dalej :) Do tego płyta została pokryta jakąś cieczą, która wydobyła się z pojemnika. Ale nie pytajcie mnie co to było za sprężone powietrze, bo się na tym nie znam :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
briho napisał/a:
Kolega wycelował, przycisnął "spust", nagle usłyszeliśmy huk i chwilę potem parę częsci z płyty leżało metr dalej :) Do tego płyta została pokryta jakąś cieczą, która wydobyła się z pojemnika.
A może to gaśnica była?
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Jarek Dabrowski, :mrgreen:
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Nie gaśnica, ale prawie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach