Zyga  Dołączył: 16 Sie 2007
Nawet gruszka nie jest dobra. Dmuchac, to mozesz do usranej smierci. Jak ci sie uda , to bedziesz mial czysta matryce, a jak nie , to nie. Syf pszeskoczy z inenngo miejsca na inne, i ciul. Patyczek ( najlepiej Q-tips -100% welna. + jak juz wyzej pisalem Isopropanol i otrzywiscie wyczucie w rekach.
Powodzenia.
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Dobra, zaopatrzę się najpierw w tę gruchę z apteki, a jak się nie uda wydmuchać, to będę działał w inny sposób. Trochę już poczytałem na ten temat i moja wiedza od wczoraj znacznie się powiększyła :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Zajmuje to mnóstwo czasu.
Tak, jak każde hobby.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
espresso napisał/a:
czytanie wszystkiego jest raczej trudne

Wiem o tym, nikt nie mówił, że będzie lekko ;-)
espresso napisał/a:
Plamy występują nadal dokładnie w tych samych miejscach

To faktycznie nie ciekawie. Gdybyś mógł się wybrać do Warszawy, sewis sprawdził by to od ręki, wbrew pozorom pracują tam ludzie, którzy są skłonni pomóc, sprawdziłem osobiście.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
briho, Gruszkę kupisz najlepszą w pierwszej lepszej aptece poniżej 10,-PLN, kup gruszkę z kanką nr. 7 (gruszki są numerowane) nie do nosa, a lewatywy :lol: Wypłucz w płynie do naczyń i niech przeschnie kilkanaście godzin. Gruszki w aptece nie są zasypywane żadnym talkiem (pytałem), ale dla pewności i dmuchaj gdy kasetkę trzymasz do góry nogami (matrycą do dołu) i będzie dobrze!!! Powodzenia... ;-)
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Miałbym pytanie do posiadaczy kasetki superowej bądź kadyszki ,czy plamki na fotach tez się zdarzają ?,czy absolutnie jest to koniec z tymi problemami(dust removal robi to wszystko o czym w tym watku za nas) ?
Coraz bardziej mam ochotę na wymianę na superową..
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
flying napisał/a:
Miałbym pytanie do posiadaczy kasetki superowej bądź kadyszki ,czy plamki na fotach tez się zdarzają ?,czy absolutnie jest to koniec z tymi problemami(dust removal robi to wszystko o czym w tym watku za nas) ?
- nie
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
flying napisał/a:
czy plamki na fotach tez się zdarzają ?,czy absolutnie jest to koniec z tymi problemami(dust removal robi to wszystko o czym w tym watku za nas) ?

Ja nie bardzo mam się prawo wypowiadać, ale z krążących na necie opinii można wywnioskować, że jedynie tylko Olek zrobił to naprawdę skutecznie, u reszty producentów chłyt matetigowy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
u reszty producentów chłyt matetigowy
- prawie....ale nie tak do konca...
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Fafniak ,nie - na pierwsze moje pytanie ,czy drugie?
Oj coś podejrzewam że czyscisz jednak..
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
a co powiecie o czyscikach tego typu ?
http://www.allegro.pl/ite...nsor_klear.html

grucha, gruchą ale jak paproch polezy dluzszy czas, zacznie sie coraz bardziej asymilowac z matryca, to gruszka moze byc malo, tu za to obawiam sie zbyt duzej ingerencji...cos za cos
zawsze mozna polaczyc 2in1, grucha do lzejszych przypadkow, powyzczy czyscik do reszty
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
troche pomaga - czasem
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Witam ponownie. Dziś kupiłem największą gruchę jaką mieli w aptece. Naprawdę podmuch daje solidny. No ale niestety nie wszystkie pyłki z matrycy zleciały. Niektóre są najwidoczniej na tyle przyklejone, że nie obędzie się bez czyszczenia innymi metodami. Na razie jednak to zostawię, jak się nazbiera więcej to będę czyścił. Zresztą na przysłonach poniżej F15 w ogóle tego nie widać, czyli nie ma co siać paniki ;-)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
podczas dmuchania uważaj tylko by gumą sensora nie dotknąć :mrgreen:
(serio)
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Uważałem, spokojnie :-) Może właśnie przez to, że nie wpychałem tej gruchy zbyt głęboko nie udało mi się pozbyć wszystkich syfków.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
briho napisał/a:
poniżej F15
I masz rację, focić i nadal focić....
dgim napisał/a:
a co powiecie o czyscikach tego typu ?
Mam i się sprawdził, jest dobry, zobacz efekty na fotkach w poście powyżej...polecam!
 

horsey  Dołączył: 02 Wrz 2007
espresso napisał/a:

Dodam, że mam również PLAMY od nowego


W mojej niedawno nabytej KaSetce jest tak samo, ale póki co nie mam zamiaru sobie psuć zabawy :-D Gołym okiem zauważyłem na matrycy jednego paprocha który jest widoczny przy f22, przy f16 średnio a na f8 nie widać nic, więc na razie sobie dam spokój. Nazbiera się tego więcej i będzie upierdliwe to usunę :mrgreen:
PS. Włączałem parę razy szejkera matrycy ale jak to już gdzieś było napisane na tym forum nie działa to zbyt dobrze bo syfy zostają.
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Witam ponownie. Postanowiłem się zabrać poważnie za przeczyszczenie matrycy w kasetce, bo po weekendowej sesji w plenerze i kilkukrotnej zmianie obiektywów mam teraz więcej syfów niż na początku, a grucha już nie pomaga. Tylko teraz mam mały dylemat.
1. Czy użyć chwalonego wyżej LENSPEN SENSOR-KLEAR?
2. Czy może zaopatrzyć się w zestaw polecany przez ludzi na różnych forach, czyli: pędzelek nylonowy toray + izopropanol + pałeczki kosmetyczne?
Rozumiem, że ten lenspen będzie dobry i bez obawy usunę nim wszystkie syfy z matrycy, ale cena jest dość wysoka. Czy ktoś z was używał zestawu nr 2? I jeszcze takie pytanko - jakie wymiary ma matryca w K100D? Bo nie wiem jaką wielkość tego pędzelka wybrać. Dzięki z góry za pomoc.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Używałem pędzelka do optyki i nie pomógł, tylko zaszkodził (był stary, więc może to dla tego). Co do wielkości matrycy, to sprawdź w specyfikacji :-P .
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Stachu, żeby tylko jeszcze w instrukcji obługi było to napisane, to byłbym szczęśliwy :) W każdym razie znalazłem już na googlach wymiary sensora (podobno 23,5 x 15,7 mm). A ten pędzelek to masz na myśli taki od gruszki? Bo ten, o którym ja piszę to podobno bardzo dobrej jakości pędzelek nylonowy dla "artystów". Na tej stronie nr 31417:
http://www.pedzle.com.pl/...x=47&sercz.y=10

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach