siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Wywoływarka raw po polsku???
Jakoś nigdy się nie bawiłem rawami, teraz mam sama GX-10 i pora zacząć...
Z obcych języków jestem noga, z programamia do obróbki też nie bardzo (krzywe itp.)
Poszukuję dobrej wywoływarki na początek (najlepiej po polsku), którą mogę poprawić WB, skorygować ekspozycje, i mieć kilka podstawowych suwaczków.

Co polecacie, jak nie "po polskiemu" to naprawde4 intuicyjna obsługa, i niedrogie ew. wersja trial itp.
Digimax RAW Converter (dodany na płytce jakoś mi nie podchodzi :-/ )
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Do znudzenia...
SilkyPix Free
lub
RawTherapee.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obawiam się, że jak ma być po polsku, to nie będzie niedrogie. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to Photoshop CS3. RAW Therapee co prawda nie jest po polsku, ale za to za darmo. Wybór należy do Ciebie :evilsmile:
 

White_Horse  Dołączył: 26 Cze 2007
a XnView?Wiem że przeglądarka ale po polsku i darmowa, da się wywoływac mimo wszystko RAWy, choc cudów nie ma. ;-)
Poziomy, kontrast, nasycenie itd itp da się ustawic spokojnie. Nie wiem tylko jak z WB :roll:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu napisał/a:
SilkyPix Free
Posłuchaj Micha, ludzie stojący nad grobem zwykle wiedzą, co mówią. Tu masz linka
http://www.isl.co.jp/SILKYPIX/english/download/
na dole na zielonym tle wersja free
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
XnView? Picasa? Kurcze... To w takim układzie po cholerę w ogóle bawić się RAWami. Anglojęzyczne wersje są banalnie proste - skoro nawet ja skapowałem o co chodzi. A poza tym, jeśli chcecie mieć naturalne i prawidłowe kolory, to posłuchajcie Piotra_luka, który czai się na schedę po mnie.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu napisał/a:
Piotra_luka, który czai się na schedę po mnie.
:mrgreen:
Michu, a nie masz prawowitych spadkobierców?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z programu do obróbki wychodzą naturalne i prawidłowe kolory takie, jak je widzi obrabiający na swoim skalibrowanym (najlepiej sprzętowo) moonitorze, i nie jest to to LCD za 900 zł. :evilsmile:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, tak, Żorż, wychodzą z monitora i idą do Biedronki po browar, by się uwalić z rozpaczy.
Miałem Piotr. Ale woleli wyemigrować do Albanii niż dziedziczyć po mnie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jeśli kolega używa Linuxa to może by tak UFRaw w połączeniu z GIMPem ? GIMP jest jak najbardziej po polsku a w ustawieniach UFRaw-a nie trzeba grzebać (jak ktoś nie chce to nie musi) bo dobrze sobie radzi z automatu.

Michu napisał/a:
Do znudzenia...
SilkyPix Free
lub
RawTherapee.


RawTherapee doceniłem dopiero po zapoznaniu się z GIMPem.
 

Mała Mi  Dołączył: 29 Lis 2006
Nawiązując do RT - pojawiła się nowa wersja 2.2 beta
http://www.rawtherapee.com/rawtherapee22beta.exe
PZDR. Mała Mi

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach