zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakby co, to bEEf dasz znać? ;-) :evilsmile:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk, ale o czym, chyba nie skumałem :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bEEf, czy już czas zakłódkować :evilsmile: :lol:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk, yhy, ok :mrgreen:
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
Ktoś wie jak skanowana jest matryca? poziomo czy pionowo? bo jeśli poziomo (pionowe linie jedna po drugiej, od lewej do prawej), to może jedno z wejść przetwornika A/C jest lekko odstające od innych ?
 
lukeluke  Dołączył: 13 Lip 2007
czerwona kreska ostatni:))
witam
przysiegam, ze to ostatni raz, ale to raczej jako ciekawostka. tak do pozastanawiania sie i poznaniu moze lepiej naszych aparatow. zupelnie przypadkowo bawilem sie iso 3200 w takich sobie warunkach (zarowka). czerwona kreska wystapila. a ze bawilem sie sigma z pierscieniem przyslony to ustawilem na tryb recznego sterowania przyslona. no i zagwozdka. przy takich samych ustawieniach aparatu, tej samej scenie, tej samej pozycji aparatu czerwona kreska NIE wystepuje jak pierscien przyslony jest w pozycji innej niz A. zdjecie wychodzi takie samo, histogram nie rozni sie ani o jote, ale kreski nie ma. czyli to cos musi byc z A)oprogramowaniem (ale u innych nie wystepuje, a nie sadze, ze dostalem jakies inne niz kilka milionow innych uzytkownikow). B) cos jest nie tak z elektronika, albo matryca jest jakas czulsza, albo jakis przetwornik, ze jak wlacza sie dodatkowa elektronika(trybA) to cos mu tam przeszkadza.
i to tyle ciekawostek.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
nie rozumiem jak mozna o 1 (jednej) zas***nej czerwonej kresce 3 tematy zakładać. To jest doprawdy irytujące...
 
lukeluke  Dołączył: 13 Lip 2007
Gringo napisał/a:
nie rozumiem jak mozna o 1 (jednej) zas***nej czerwonej kresce 3 tematy zakładać. To jest doprawdy irytujące...

to nie chodzi o kreske, bo prawie nawet na iso3200 juz jej nie widac tzn, nie zawsze ja widac, ale chodzi mi o dowiedzenie sie jakie mechanizmy w aparacie w jaki sposob sa ze soba polaczone.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
lukeluke, nie możesz tego wszystkiego pisać w jednym temacie, zamykam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tematy:
- ISO 1600 i czerwona kreska
- czerwona kreska a seryjne zdjecia:)
- czerwona kreska ostatni:))
zostają scalone.

Proszę nie zakładać kilku tematów o podobnej treści tylko po to, aby dopisać coś, czego nie było. Po to wątki zostają w bazie na zawsze, żeby móc dopisać coś od siebie, rozwinąć, poszerzyć spojrzenie na problem, itp. Jeśli dyskusja rozwinie się w kierunku wartym wydzielenia, moderator na pewno podzieli temat.

[ Dodano: 2007-08-18, 01:24 ]
Wątek pozostaje otwarty, można się dalej wyżywać na kreskach, na czerwieni i na ISO :evilsmile:
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
U mnie też pojawiła się czerwona kreska . . . . .
Ale dermatolog powiedział, że to grzybica, przepisał jakąś drakiew i od razu się uspokoiłem . . . . :mrgreen:
I nie trzeba było jak u Monty Pythona stosować małych ładunków dynamitu.
Pozdrawiam.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czasami na plaży można zobaczyć fajne czerwone kreski, znikające między pośladkami.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No :evilsmile: Z czerwonych to mi się podobało "Polowanie na Czerwony Październik".
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Kiedyś pewien premier mówił coś o jakiejś kresce tylko miała być gruba i ... chyba też czerwona.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Kuszelas napisał/a:
U mnie też pojawiła się czerwona kreska . . . . .
Pozdrawiam.


A ja zauważyłem zielonego hota, widac go nawet na zdjęciach na 1/2000sek iso200.

I co? Pentax do d..y? Szajs? Złom? Serwis?
Nie - nie robię sobie z tego nic!

Za ciepło po prostu ostatnio i go widać. Wygrzany Słońcem w czarnej kaburze aparat trzyma pewno na matrycy +40. (Jeżdżę z aparatem całe dni).
Już zapomniałem jak prąd ciemny zależy od temperatury, to zależność potęgowa, nie pamiętam tylko wykładnika: 2 , 3 ? :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Eeee tam. Pieprzyć takie duperele. W moim DLu na ten przykład wychodzą takie sine plamy i prawie czerwone kreski przy każdej czułości.

Uważacie, że powinienem reklamować aparat?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No tak - wakacje z Michem...

A to tylko 1/4 jednej kończyny.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Cytat
Uważacie, że powinienem reklamować aparat?


nie, to tylko siniaki na matrycy

same zejda, mozna tez posmarowac matryce jakas mascia zeby przyspieszyc ten proces
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najlepsza bedzie szara maść ;-)
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Te siniaki to pikus, ale po zadrapaniach moga zostac blizny.. Ja bym jednak poszedl z tym do lek.. tfu, do serwisu.. Tylko nie w Lodzi bo tam naduzywaja pawulonu ;-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach