Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
dzerry napisał/a:
Powoli dochodze do przekonania, ze jak film to tylko cz-b, a jak kolor, to tylko cyfra.

Witam
Pod jednym warunkiem, żeby w aparacie była guzik velvia mode on, provia mode on i żeby to faktycznie wyglądało jak zdjęcie ze slajdu. Nawet zeskanowana velvia jest nie do podrobienia przez cyfrę. Po prostu w określonych warunkach oświetleniowych slajd specyficznie, różnie reaguje na światło . Nie wystarczy podkręcić kolorków i saturacji, tu jest za dużo zmiennych. Powiem jeszcze tak, w zeszłorocznym National Geographic był zamieszczony reportaż zrobiony na slajdach. Definitywnie bardziej do mnie przemawiał, pomimo gorszej ostrości, ziarna itp., ale na tych kolorach się wychowałem i coś takiego jest dla mnie o wiele mocniejsze niż technicznie lepsza cyfra.


Pozdrawiam
Piotr
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Odebrałem z Rossmanna wywołaną roleczkę Provii (przeterminowana, dostałem od dzerryego) i zażyczyłem sobie by nie cięli. Dostałem cały film w specjalnym opakowaniu. Żadnych rys, zacieków. Trochę wygięte są niektóre klatki, ale czas zrobi swoje. Ramkuję sam, bo to mnie odstresowuje, a poza tym klejone ramki z Rossmanna mają skłonność do rozklejania się.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
sylwesto napisał/a:
zażyczyłem sobie by nie cięli

O! Spróbuję tego następnym razem z małym obrazkiem. Może nie porysują jak ostatnio :-/
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
jestem po pierwszym slajdzie w ogóle i od razu ryzyk-fizyk oddałem do R.
co mogę powiedzieć, technicznie nic do zarzucenia. robiłem agfę precisę ct 100.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Odebrałem 3 rolki, wszystkie bardzo dobrze wywołane. Może wywalili gościa, który był odpowiedzialny za rysy i zacieki?

Pozdrawiam
Piotr
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Może obciął paznokcie?

A na poważnie. To w zasadzie nie widzę dla nich alternatywy. Nie wiem co by się musiało znajdować na filmie, by mnie to skłoniło do szukania innego miejsca wołania slajdów.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
No dobra, przekonaliście mnie, oddam ten slajd, który już z pół roku czeka na wywołanie :-D
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
jorge.martinez napisał/a:
Nie wiem co by się musiało znajdować na filmie, by mnie to skłoniło do szukania innego miejsca wołania slajdów.


Yeti wielka stopa? :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
sylwesto napisał/a:
Yeti wielka stopa? :-D


Samodzielnie bym zawiózł do Niemiec, USA albo Japonii :-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Faktycznie się poprawili. Ostatnio nawet żadnej rysy na trzech rolkach nie miałem, a poprzednio to były w standarcie. Ciekawe, że szerokich nigdy mi nie porysowali, a mały obrazek tak (niezależnie od tego, czy były cięte, czy nie) Może doceniają średni format :-P
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Dada napisał/a:
Może doceniają średni format :-P
Tak bardzo, że czasem go nie oddają z powrotem ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Skanuję właśnie slajdy wołane w Rossmannie i jest OK. Ani rys, ani paprochów, ani plam - co się wcześniej zdarzało. Kodachromów tam nie wołają? :->
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Iza napisał/a:
czasem go nie oddają z powrotem
:shock: Mnie raz oddali pocięty na kawałki w poprzek. Widać w maszynie się nie zmieścił. :evilsmile:
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
Potwierdzam, kilka dni temu odebrałem z Rossmana slajdy bez rys. Poprzednie próby kończył się frustracją.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No to jeszcze podpowiem. Trzeba zamawiać z ramkami :idea: :po pierwsze wszystko robi automat, po drugie sie opłaca-za 37 klatek w ramkach zapłaciłem za całość 17 zł :mrgreen: , po trzecie nawet z opcją "nie ciąć" miałem rysy . Z ramkami zero rys i paluszków.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Dada napisał/a:
nawet z opcją "nie ciąć" miałem rysy . Z ramkami zero rys i paluszków.


No to wychodzi, że dalej loteryjka.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Poszłam za radą Dady i oddałam do wywołania z ramkowaniem i jestem zadowolona - rys nie zanotowałam, na jednej klatce tylko jakiś dość duży syf. Jak za taką cenę, to jestem w stanie poświęcić jedną klatkę.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
a mnie straszne wyszły skany z Fuji Sensii, więcej tego materiału nie wezmę:






 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
xneon, a co Ci nie pasuje? I co to ma wspólnego z Rossmanem?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
jorge.martinez napisał/a:
xneon, a co Ci nie pasuje?
Chciałam zadać to samo pytanie, ale pomyślałam, że może wykażę się ignorancją...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach