Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
W CEWE znowu rysują
Witam
Niewtajemniczonym piszę co to jest to CEWE. Jest to fotograficzne laboratorium przemysłowe w Grudziądzu, do którego zwozi się zlecenia fotograficzne z całego kraju z różnych punktów. Niewątpliwą zaletą tej firmy był fakt, że oddając moje slajdy np. do Rossmanna miałem je porządnie wywołane, bez zacieków, zafarbów za 7 złotych z groszem od rolki. Niestety ostatnio oddałem tam 4 rolki ważnego dla mnie materiału, w tym jedną średnioformatową. Małe slajdy są porysowane i to mocno, niektóre kadry nie nadają się wręcz do projekcji. Co ciekawe średni format jest ok, może gdzieś odsyłają, może inna maszyna? Od razu piszę, że slajdy były naświetlane w różnych aparatach, rysy powstały u nich. Tak się zastanawiam, może te rysy powstają na etapie cięcia filmu na paski, może jak zamówię niepocięty, to będzie ok. W związku z tym, może ktoś z Was oddawał im slajd do wywołania z opcją nie ciąć i może napisać o efektach?
Pozdrawiam
Piotr
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ostatnio tak oddalem. Napisalem w zleceniach specjalnych "prosze nie ciac slajdu". Film dostalem w takim dlugim rekawie, zwiniety w plastikowe "pudelko". Wada jest taka, ze taki film trzeba potem prostowac. Zaleta jest rekaw z jedna strona matowa - idealny do ogladania i brak rys. Rysy na 100% powstaja podczas ciecia, bo w CEWE wolaja ramowo - widac to po 18 klatce.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Super, dzięki za odzew, tylko szkoda mi tego materiału zmarnowanego...
Pozdrawiam
Piotr
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy Fotojoker uzywa może tego samego labu?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti, w FJ dość mocno reklamują "CEWE Fotoksiążkę" więc zakładam że korzystają z CEWE

a taką informację znalazłem w sieci:
Cytat
fotojoker.pl is a domain controlled by three nameservers at netart.pl. All of them are on the same IP network. Incoming mail for fotojoker.pl is handled by two mailservers at cewecolor.de. They are on the same IP network. fotojoker.pl has one IP number , but the reverse is akh170.rev.netart.pl. cewecolor.pl, fotoksiazki.pl, fotoclassic.pl, fotobuch.com.pl, fotoksiazki.com and at least 19 other hosts point to the same IP. x0.pl, hdf.pl, ifv.pl, jpn.pl, tony.pl and at least 38 other hosts share nameservers with this domain. fotolab.sk, fotolab.cz, jpics.co.uk, cewecolor.de, cewecolor.pl and at least three other hosts share mailservers with this domain. www.fotojoker.pl are subdomains to this hostname.

można się domyślić z tego, że FJ i CEWE to tak na prawdę ta sama firma

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No ja też piszę, żeby nie ciąć i nigdy nie mam problemu.
Poza tym tną i tak na paski po 4, więc wolę sobie samemu pociąć. Póki co tylko skanuję, więc wolę przechowywać to po 6 klatek.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to by tłumaczyło w takim razie te wspaniałe rysy na ostatnio u nich wołanych slajdach..... :evil:
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Ja tam zawsze mam u nich rysy bez względu na to czy slajdy są pocięte czy nie :-|
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Pioter napisał/a:
fotograficzne laboratorium przemysłowe w Grudziądzu, do którego zwozi się zlecenia fotograficzne z całego kraju

Drugie jest w Kędzierzynie-Koźlu (a przynajmniej ca rok temu było).
Rys na ciętych nie miałem.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
dickkett napisał/a:
Drugie jest w Kędzierzynie-Koźlu (a przynajmniej ca rok temu było).

To w Kędzierzynie należy do Fotojokera, na mojego nosa nic wspólnego z Rossmanem nie ma, choćby dlatego że w Fotojokerze nie przyjmują już od dawna slajdów typ 120 a i chyba także 35 mm.

Właśnie odebrałem kilka dni temu z Rossmana 4 rolki Provii 100 typ 120, filmy naświetlane w Boże Narodzenie 2007 jako już przeterminowane, a jeszcze leżały czekając na wywołanie w szufladzie biurka. Jestem zaskoczony ich jakością, w zasadzie nie ma żadnych śladów ani przeterminowania, ani długiego leżakowania przed wywołaniem. Filmy niepocięte jak prosiłem, ale fatalnie zwinęte w jakieś plastikowe korytka, dobrze że z nałożoną na całej długości "prezerwatywą". Póki co nie zauważyłem rys.
Muszę czym prędzej naświetlić spory zapas nieco już przeterminowanych slajdów, przy wywołaniu za 6,95 zł nie będzie zbytniego ryzyka ze coś nie tak, tylko czekać kiedy zlikwidują tą usługę.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Yeti napisał/a:



Muszę czym prędzej naświetlić spory zapas nieco już przeterminowanych slajdów, przy wywołaniu za 6,95 zł nie będzie zbytniego ryzyka ze coś nie tak, tylko czekać kiedy zlikwidują tą usługę.

Oj byłoby niedobrze gdyby zlikwidowali, powiem więcej, wołałem moje slajdy też w Qlabach i czasami też zostawiali mi na slajdach rysy i paprochy.
Pozdrawiam
Piotr
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Właśnie ramkowałem i oglądałem slajd wołany w Rossmanie. I powiem, że takich rys, to ja jeszcze na slajdzie nie widziałem (były też gigant-zacieki, ale te akurat da się zlikwidować).
dzerry napisał/a:
Napisalem w zleceniach specjalnych "prosze nie ciac slajdu" (...) i brak rys.

No to następnym razem spróbuję tak. I jak będzie źle, to z R. zrezygnuję. Przy mojej skali "produkcji" ta oszczędność kilkunastu zeta na rolce nie jest warta ryzyka (inna sprawa, że drogie laby też potrafią porysować).
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Ok kończę z wywoływaniem w tym labie, pomimo zaznaczenia opcji nie ciąć, mam na slajdach zacieki, rysy, poucinane klatki, odciski palców wtopione w emulsję. Szczególnie boli mnie jak mi zmasakrowali pięć rolek średniego formatu. Mam na tym materiale takie zacieki, jakby nierównomierne wywołanie, że nie da się tego wyretuszować po zeskanowaniu. Szkoda przez parę lat tam wołałem i średni format robili dobrze. :(

Pozdrawiam
Piotr
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pioter, to zła informacja, bo jesteś kolejną bardzo niezadowoloną osobą. Mi zgubili kilka rolek średniej Provii i od tego czasu tam nie oddaję, ale miałem nadzieję, że to się jednak zmieni i jak minie rok od pechowego kwietnia wrócę do nich. No, ale chyba nie ma po co.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Ja nawet nie spróbowałem... Daję do swojego labu, a oni nadają to kurierem do germańców. Gość mówił, że kurier leci ze stolicy. Kosztuje mnie to 12zł za rolkę. Tyle, że ponad tydzień trzeba czekać, aż foty wrócą.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Gdzie jest ten lab??

Pozdrawiam
Piotr
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
W poznaniu. Nie wiem skąd jedzie w wawie.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Przyjmują zamówienia przez pocztę?

Pozdrawiam
Piotr
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Cytat
W poznaniu. Nie wiem skąd jedzie w wawie.

A czy mógłbyś zapytać skąd? Gdzie by można było podzrzucić "stolicznoje" slajdziki? Jeżeli nie wiozą tam, gdzie Rossmann, to pewnie przybyło by kilku klientów (bo Rossmann też ponoć do germańskiego Hamburga wysyła diapozytywy).

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
thrackan napisał/a:
pewnie przybyło by kilku klientów


Przybyłoby, przybyło. Ostatnio oddałem do R. 3 slajdy. 2 wróciły porysowane, a jeden to w ogóle masakra.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach