matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
thrackan, Rossman o ile mi wiadomo robi w CEWE - w Warszawie. Zapytam jak będę następnym razem czy gość wie skąd kurier jedzie dokładnie. Żeby było ciekawiej on się z kurierem nawet nie widuje. Zostawia w skrzynce materiały do zabrania, kurier nocą bierze i jak wraca to wrzuca gotowe też do skrzynki. Pełna konspiracja :-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
matth napisał/a:
Rossman o ile mi wiadomo robi w CEWE - w Warszawie.

Podobno wszystko z Rossmanna idzie do centrali CEWE do Kozienic, właśnie z wyjątkiem slajdów, które zwiedzają zachodnią EU. Chyba, że to się zmieniło i wszystko ślą do Kozienic. To był tłumaczyło spadek jakości wołania dla procesu E-6 :-/

[ Dodano: 2010-02-16, 21:12 ]
Oj, z Kędzierzynem-koźle mi się popaprało chyba. :roll:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jeszcze lepiej :-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
thrackan napisał/a:
bo Rossmann też ponoć do germańskiego Hamburga wysyła diapozytywy

kiedyś wysyłał też do Berlina... ale teraz nie mam pojęcia czy jakieś partie wysyłają tam jeszcze czy nie. Te z Berlina podobno były ok. W Polsce to już loteria :-/
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Kiedyś właśnie czytałem, że wysyłali slajdy do Niemiec, ale podobno już od dłuższego czasu wołają w Polsce. Przez pewien czas panował taki okres przejściowy rysowali mały format, średni był idealnie zrobiony. Pewnie wysyłali średni gdzieś na zachód. Teraz masakrują wszystko.

Pozdrawiam
Piotr
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Kurczę, właśnie wczoraj miałam oddawać slajd do Rossmanna :-/
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A ja pod koniec tygodnia idę odebrać kolejny... jak na razie wywołałem tam tylko dwa, jeden 135 i jeden 120 i oba bez żadnych niespodzianek.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja wlasnie odebralem. Pociety i idealny. Wolany ramowo, bo klatka nr 18 jest zwyczajowo zagieta. Slajdy z Gdanska wolaja podobno w Grudziadzu. Jakie macie pieczatki na kopertach? Ja mam 4 GR. Wyglada w sumie na Grudziadz/ Moze oddzial CEWE oddzialowi nierowny?
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
Sorki ze sie wtrace, ale jak na Allegro nawet na klikanasice PLN jest ktos naciagniety to glosno i krzykliwie sie robi , na policje zglasza (w innym watku).
A to co jest tutaj porysowane itp - wola o sprawe do sadu, lub odszkodowanie.
Kupiony nie wyslany towar, moge kupic gdzie indziej.
Zdjecia juz nikt nie powtorzy :evil:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
FotoPepe, przeciez grawerka to jest problem stary jak laby. Naprawde, ciezko spodziewac sie idealnego jak tafla slajdu, skoro za usluge placi sie 3 razy mniej niz w normalnych labach. Zreszta w tych normalnch labach tez potrafia porysowac. Taki urok filmu.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Też mam pieczątkę GR, może tam jest po prostu kilku pracowników na zmianach i jak się trafi ten dobry to jest ok. To by się zgadzało bo raz mam film pocięty po 3 klatki raz nie, pomimo tego, że nie zaznaczam przy średnich materiałach opcji nie ciąć. Ostatnio to zrobili tak fatalnie, że pierwsza klatka ze średniego filmu jest ucięta w 1/3-ciej, całość jest porysowana, są zacieki...

Pozdrawiam
Piotr
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
FotoPepe, nie wiem, czy próbowałeś rozwiązywać jakieś problemy związane z działem foto w Rossmannie, ale ogólnie jest problem, bo pracownicy sklepu nie mają o tym pojęcia i mogą tylko dzwonić dalej. Jak dzwonią, to tamci ich zapewniają, że się zajmą sprawą. I na tym się kończy :-/
Oczywiście można zrobić awanturę - tylko kto ma na to czas i nerwy :?:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Iza napisał/a:
Oczywiście można zrobić awanturę

to akurat można zrobić zawsze - tylko co to da?
Kiedyś odebrałem film Marty ze zwykłego labu - wyglądał, jakby go ktoś mikserem pociągnął po całości. No i co? Zaproponowali nową rolkę - zazwyczaj do tego ogranicza się ich odpowiedzialność :-(

Jak ktoś ma slajdy z wyprawy dookoła świata, to polecam wywołanie w ProfiLabie - doskonała jakość za właściwą sobie cenę (30pln za rolkę).
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
l_uka napisał/a:
Jak ktoś ma slajdy z wyprawy dookoła świata, to polecam wywołanie w ProfiLabie - doskonała jakość za właściwą sobie cenę (30pln za rolkę).


No innej opcji nie ma.

Ale gdy się popatrzy na ceny tego slajdowania... 30 zł film, 30 złotych wołanie, do tego ramki i magazynek... A na 1 rolce się nie kończy :roll:
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
jorge.martinez, za to jak ładnie naświetlisz z jednej rolki masz materiał na trzyletni kalendarz ;-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja ostatnio policzylem slajdy od flooda. Mam jeszcze 25 Provii 100 i z 10 Provii 400 :-P Gdyby nie to, to juz dawno powiedzialbym slajdom bye bye. Nie chce mi sie z tym babrac. Fajnie jest obejrzec slajdy na scianie, ale ilez razy mozna na te same zdjecia patrzec. Nie oszukujmy sie, ale z rolki do pokazywania sie nadaje 10 zdjec max. Koszt jednej klatki bardzo niebezpiecznie zbliza sie do polaroida. Dla mnie to za drogo. Powoli dochodze do przekonania, ze jak film to tylko cz-b, a jak kolor, to tylko cyfra.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Ja dopiero co zaczęłam ze slajdami i na razie na pewno nie zrezygnuję. A to dlatego, że nawet najbardziej badziewny kwiatuszek czy widoczek, którego normalnie nikomu bym nie pokazała, na ścianie wygląda genialnie :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Mam jeszcze 25 Provii 100 i z 10 Provii 400 Gdyby nie to, to juz dawno powiedzialbym slajdom bye bye.


No ja tym się w ogóle interesuje tylko dlatego, że czasem uda mi się zapolować na przeterminowane za nie więcej niż 15 zł i oddaję do Rossmanna.

Ściany jeszcze nie odkryłem, więc zachwyt dopiero przede mną :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Iza napisał/a:
najbardziej badziewny kwiatuszek czy widoczek, którego normalnie nikomu bym nie pokazała, na ścianie wygląda genialnie

Jak potanieją rzutniki będzie można na ścianie oglądać kwiatki z cyfry ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
plwk napisał/a:
Jak potanieją rzutniki będzie można na ścianie oglądać kwiatki z cyfry


Cyfrowy kurz w pokoju pozostanie cyfrowy :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach