wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
berpa napisał/a:
jestem bardzo pozytywnie zaskoczony stosunkiem ceny do jakości
aż dziw że nie jest to Samsung.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nie jest to samsung, ponieważ jego stosunek jakości do ceny zaskakuje negatywnie.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Od ok 4 miesięcy mam Xiaomi Redmi 2. Ludzie narzekali, że tylko 1gb pamięci (jest już wersja 2s z 2gb).
- Bardzo sporadycznie coś się przytnie.
- Ekran bardzo mi pasuje, kolory ładne.
- Aparat jest największą niespodzianką, bo ludzie narzekali, że może być lepiej, a jak dla mnie bajka.
- dwa funkcjonalne SIMy
- po moich poprzednich sgs2 i lg 2x bateria wydaje mi się z 700 razy większa :mrgreen:

I to wszystko za 650zl.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Jeżeli już jesteśmy przy chinczykach, może zainteresują Was te linki
www.kimovil.com/en/
http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
pszczołowaty ciekawe linki wyszperałeś, zwłaszcza ten pierwszy, można z pdf'u wydrukować wersje 3D papierową, do ręko-przymiarki ;)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rssilv3r, przydatna aby sprawdzić prawdziwe podzespoły w tych telefonach. W specyfikacjach różnie piszą ;)
Mam elepfone'a p3000s z kamerką 8 mega interpolowaną do 13 (omnivision) ale przy tych ośmiu robi naprawdę fajne zdjęcia, jak na komórkę, przednia 2/8 :mrgreen:
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
pszczołowaty racja, ponieważ nasze rodzime portale bardzo często mają niezbyt ścisłe dane na temat telefonów, zwłaszcza tych niszowych. Wiem, jedno do gadania i czasami coś tam z neta, e-mail wystarczy mi Nokia 808, ponieważ na LG czy innym podobnym samsungowym wynalazku po jakimś czasie zaczyna sie zamulać. Na symbianowskiej nokii nie uświadczyłem tego przez 3 lata jak go mam ze sobą. Moja młoda, ma iPhone dla "idiotów" jak to mówią, wersje 4s i złego słowa nie powiem na ten wynalazek śp. Jobs'a. Jedynie mankament, wymiana plików.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Odgrzebuję temat.
Idą święta, nastoletnia córka (14 lat) chce nowy smartfon. Najlepiej jakby był to Srajfon, ale wredny ojciec jej nie kupi i już. Jakieś propozycje? limit cenowy, ja wiem, 600? Ona dopłaca ze swojego zachomikowanego kieszonkowego. Jak warto to znajdę więcej. Wymagania? A ja kurde wiem co nastolatki robią z telefonami? Pewnie wszystko. Jeszcze różowy najlepiej.
Moje wymagania. Raczej Android, raczej mniej wyzywający, żeby aż tak nie kusił, żeby sprawnie działał.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Sugeruję zaprowadzić do sklepu i niech po prostu wskaże co się podoba w wybranym budżecie.
Inaczej może być płacz, że coś nie tak, a być może będzie zwracać uwagę na zupełnie abstrakcyjne dla nas rzeczy. Z moich obserwacji wynika, że nieraz może to być dowolna padaka, byle miał np. 5” albo więcej, albo miał jakąś dziwną funkcję wymyśloną przez tego konkretnego producenta.

PS. Nawet jeśli nie wiesz co nastolatki robią z telefonami, to jednego możesz być pewien - potrzebny będzie do tego internet :mrgreen:
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Na pewno musi robic zdjęcia. Ale z tym to raczej problemu nie będzie.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
modrzew, ona niestety ma upierdliwego ojca, który nie kupi telefonu bo różowy, a poza tym jak jej się podoba to kosztuje tyle, że... No i stanowisko ze Srajfonami...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Moto G cośtam?
LG G cośtam?
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
LG to prędzej Spirit czy Magna w tym budżecie, albo inny Leon ;-)
Motorola G 2nd jak najbardziej ok, albo nawet tansza E 2nd, ale to są ostatnie telefony o jakich bym pomyślał w kontekście kupna ich nastolatce.
 

kataryniarz  Dołączył: 19 Gru 2009
Przekracza budżet, ale spełnia wymagania, zgrabny i nie kloc - metalowy Samsung A3... żonie kupiłem :roll:

PS.
Oczywiście biały.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Moto G cośtam?

ja mam G... żona E... odpada... przecież to przypał mieć taki sam telefon jak ojciec i matka...
kataryniarz napisał/a:
metalowy Samsung A3

kurde... trochę drogi... ale ciekawy.. na oleole niecałe 8 stów za wersję 16G... i tu mam problem, uważam, że dla niej za drogi. Toż to gimbaza na razie.

[ Dodano: 2015-12-07, 21:22 ]
kurcze.. jest jeszcze złoty...
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Przekracza budżet, ale jak ma się dokładać to może Asus ZenFone 2 Laser.
Jak tańszy, to Moto G :-)
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
Polecam Xiaomi Redmi 2, wersja LTE 2GB RAM (zwana również Redmi 2 PRO). W budżecie powinieneś się zmieścić, biała obudowa też jest dostępna ;)
Jakość wykonania bardzo dobra, stosunek możliwości do ceny wprost rewelacyjny.
Jeśli chce Ci się pobawić z przeflashowaniem softu), to sprowadź z aliexpress a w budżecie zmieścisz się bez najmniejszych problemów (130 USD to aktualnie niecałe 520 PLN). Spokojnie znajdziesz też interesujące oferty na rodzimym portalu aukcyjnym (wysyłka z Polski, gwarancja na miejscu).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tmp napisał/a:
Xiaomi

Czy oni zaprzestali już praktyk z wkładaniem układów szpiegujących ;-)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Książkę zabierz zamiast mózg lasować jakimiś gierkami :evilsmile:
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
plwk napisał/a:
tmp napisał/a:
Xiaomi

Czy oni zaprzestali już praktyk z wkładaniem układów szpiegujących ;-)


Podejrzewam, że dynamicznie rozwijają swoje technologie (również szpiegowskie), bo konkurencja między producentami jest duża ;)
Ale nie wiem dokładnie bo nie rozbierałem telefonu. Z resztą nie mam po co bo i tak nie umiem określić "na oko" co robią poszczególne kostki na płycie głównej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach