plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Było to opisywane na portalach o telefonach, że w telefonach tej firmy wykryto aktywne moduły szpiegujące.
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
Z tego co czytałem, to wykryto (firma F-Secure), że duże ilości informacji osobistych są wysyłane na serwery w Chinach. Oficjalne stanowisko jest takie, że jest to usługa Mi Cloud, która robi cloud backup, a serwery są w Chinach. Oczywiście można to wyłączyć (choć nie zawsze się dało).

Z innymi systemami też nie jest lepiej. Google może zdalnie zdjąć passcode z niektórych urządzeń z Androidem "na potrzeby organów ścigania". Więc pewnie może dużo innych ciekawych rzeczy. Kiedyś było też głośno o zapisywaniu haseł do Wi-Fi (też przy okazji androidowego cloud-bakcupu).

Generalnie nikomu nie można ufać ;-) Na Xiaomi przynajmniej bez problemu można zainstalować bardziej otwartą wersję systemu (co nie zawsze jest możliwe na urządzeniach innych producentów).

P.S. Nawet samemu kompilując open source, nie można mieć pewności, że kompilator nie jest "złośliwy" (oczywiście, nawet jeśli kompilator jest open source).

[ Dodano: 2015-12-08, 11:19 ]
Teraz trafiłem jeszcze na inny artykuł, który wydaje się być bardziej niepokojący: http://www.financetwitter...-block-it.html. Wynika z niego, że flashowanie firmware'u nie pomaga (niestety nie rozumiem źródłowego wątku w jakimś azjatyckim języku, żeby zweryfikować o jakie dokładnie flashowanie chodzi). Z drugiej strony, można podejrzany transfer wyciąć na firewallu.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
modrzew napisał/a:
Motorola G 2nd jak najbardziej ok, albo nawet tansza E 2nd, ale to są ostatnie telefony o jakich bym pomyślał w kontekście kupna ich nastolatce.

Tak z ciekawości i próby zrozumienia nastolatki. Czemu? Przecież nawet kolorowe obudowy są?
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
To chyba masz na myśli Moto E pierwszej generacji, E 2nd gen nie ma kolorowych obudów, bo ona w ogóle się nie otwiera ;-) Wymienna jest tylko ramka biegnąca wokoło aparatu, którą można dokupić w różnych kolorach. Można też dokupić nakładkę o nazwie Grip Shell, która jest dodatkowymi pleckami nakładanymi na aparat wraz z gumową obwódką zastępującą ramkę. Jest transparentna, ale dostępna w kilku odcieniach i wbrew nazwie polepsza jedynie "grip" na bokach aparatu, bo plecy są po prostu śliskie w przeciwieństwie do "aksamitnego" wykończenia właściwej obudowy. Także coś da się zrobić, ale inaczej niż zwykle, choć biała wersja z np. żółtym transparentnym Grip Shellem może wyglądać fikuśnie :mrgreen:
Sam mam E 2nd z Grip Shellem i ja jestem zadowolony, bo potrzebowałem telefonu zawierającego konkretne funkcjonalności - poza rozmowami/sms/mms chciałem LTE, dobry GPS (rejestruję trasy podczas treningów, wypadów i maratonów kolarskich), pojemną baterię, solidną konstrukcję i niemal czysty system - i to wszystko Motorola daje.
Współczesnej nastolatce bym tego fona nie kupił, bo jest po prostu czarną lub białą cegłą niezbyt "markowo" kojarzącego się producenta, która jest gruba i ciężka i ma tylko 4,5" wyświetlacz o "marnej" rozdzielczości, dodatkowo nie ma nawet "flesza" jak to przeciętny "komórkowy fotograf" nazywa tę lipną LEDkę z tyłu obudowy. W dodatku jest tam praktycznie czysty Android bez cool nakładek, ale launchera tak czy siak można sobie zmienić.
Moto G, obecnie już 3 generacji, praktycznie z tych samych powodów poza grubością, wielkością ekranu i brakiem LEDki - przepraszam,"flesza" ;-)

Zresztą skoro macie G i E, nawet jeśli starsze, to pokaż córce i zobacz co powie. Obstawiam "ble" ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
modrzew napisał/a:
Zresztą skoro macie G i E, nawet jeśli starsze, to pokaż córce i zobacz co powie. Obstawiam "ble"

to ja wiem, ale istnieje ryzyko, że jak bym miał Sony to prawdopodobnie wszystkie Sony byłyby blee... tylko dlatego, że ojciec ma Sony... tak na zasadzie przekory...
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
plwk napisał/a:
Było to opisywane na portalach o telefonach, że w telefonach tej firmy wykryto aktywne moduły szpiegujące.
Raczej jakieś konie trojańskie czy inne robaki i to zainstalowane przez drobnych handlarzy. http://www.komputerswiat....roducentow.aspx
Takich problemów nie ma w romach spolszczonych i wyczyszczonych ze zbędnych śmieci przez miuipolska. Z Xiaomi (najpierw Redmi 1S, a od maja z Mi-3) korzystam już od 15 m-cy i nie mam problemów. Za to z samsungami były problemy z transferem danych (mimo wyłączenia dostępu do danych) i drenażem baterii w porze nocnej. A jak ktoś chce zachować 100% incognito, nie powinien posiadać komórki, bo Google, MS czy Apple szpiegują na większą skalę niż chińczycy. Szpiegować może nawet niepozorna latarka. Ja bym chińczyków nie skreślał, zresztą Motorola to już też chińczyk ;-)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Arti, to się powtórzę, ale naprawdę tak uważam - ustal na sztywno budżet, wszystko co powyżej dopłaca córa (wspominałeś, że coś tam sobie zachomikowała) i niech wybiera. Tylko uświadom, że jak wybierze "bo różowy i ma słit wielki ekran" coś co będzie kompletną padaką, to będzie musiała się z tym męczyć. Może to przy okazji czegoś nauczy odnośnie przemyślanych zakupów i poszanowania pieniędzy ;-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Arti, nie wymyślaj komórki dla siebie. Weź dziecko do sklepu i zapytaj. Która? A za resztę i tak zapłacisz kartą.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Arti, a może coś od Huawei...4C mini
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie doceniacie upierdliwości Artiego i jego niechęci do wydawania kasy na bzdurne bzdury. :evilsmile: Ja nie chcę kupić jej czegoś, czego ona kompletnie nie chce, ale chcę też zweryfikować to co jej się podoba. To się kompromis bodajże nazywa. Niech będzie różowy, ale nie będę przepłacał połowy telefonu tylko za kolor czy logo.

[ Dodano: 2015-12-09, 20:57 ]
pszczołowaty napisał/a:
Huawei

mam pewną umotywowaną alergię do tego producenta... ale przyjrzę się
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
jak tak sobie przeglądam (młoda też swój wykończyła;) to jeszcze widzę w tej cenie meizu m2, niestety nie mam żadnych doświadczeń z żadnym z nich
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Arti napisał/a:
Niech będzie różowy, ale nie będę przepłacał połowy telefonu tylko za kolor czy logo.

Obecnie nie dopuścić do wytresowania dzieciaka na zachłannego konsumenta to chyba prawdziwe wyzwanie ;-) Ale to temat na osobną dyskusję...
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Bez przepłacania to Xiaomi Mi4 lub Xiaomi Mi4i (Mi4c odradzam).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Najnowsze wiadomości z frontu... podoba się Samsung A3... kurde, poza ceną, mi też...
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
To było do przewidzenia, jest chyba nawet różowa wersja :mrgreen:
Masz 600zł, pytanie czy młoda ma resztę. Jak dla mnie Samsungi mają mega padacką nakładkę na system, ale to nie mi się musi podobać ;-)
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
izbkp napisał/a:
Bez przepłacania to Xiaomi Mi4 lub Xiaomi Mi4i (Mi4c odradzam).


dlaczego odradzasz ,jeśli można wiedzieć ?? po kradzieży Mi4 ,z powodu że nie był dostępny już, kupiłem właśnie Mi4c ,trochę się go obawiałem,lecz na obecną chwilę uważam że jest lepszy :-) i oby mi nie zginął.

Po za tym mam ten sam problem co Arti , miał być Redmi Note 3 ,wygląda jak srajfon :-) lecz po konsultacjach z córką stwierdziliśmy że będzie za duży ,on ma 5,5 cala,a Redmi Note 2 jest trochę za mały 4,7 cala. Ostatecznie ustaliliśmy że z powodu że chciała by mieć Mi4c ale on przekracza budżet , to czekamy na jakąś cenową okazje ,coś jej dołożę ale aż tyle nie.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
j@m@l, usb typ c - musisz mieć przy sobie własny kabel, aby skorzystać z czyjejś ładowarki albo powerbanku :)
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
j@m@l napisał/a:
Redmi Note 2 jest trochę za mały 4,7 cala
Masz zapewne na myśli Redmi 2 (4,7 cala), gdyż Redmi Note 2 ma 5,5 cala. Mi4c fajny jest, ale to już wydatek min. 1 tys. zł. Z tańszych słuchawek można zwrócić uwagę na Meizu M2. Jest dostępny w Polsce, 24-mce gwarancji, więc nie ma ryzyka związanego z zakupem u chińczyków i można przed zakupem obejrzeć jak to się prezentuje i działa. Ponadto 5 cali, dual SIM, 2 GB RAM-u, ekran IPS HD, czyli to czego w droższym samsungu A3 nie uświadczy.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Cytat
jest trochę za mały 4,7 cala

:shock:
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
janek_wu napisał/a:
j@m@l napisał/a:
Redmi Note 2 jest trochę za mały 4,7 cala
Masz zapewne na myśli Redmi 2 (4,7 cala), gdyż Redmi Note 2 ma 5,5 cala. Mi4c fajny jest, ale to już wydatek min. 1 tys. zł. Z tańszych słuchawek można zwrócić uwagę na Meizu M2. Jest dostępny w Polsce, 24-mce gwarancji, więc nie ma ryzyka związanego z zakupem u chińczyków i można przed zakupem obejrzeć jak to się prezentuje i działa. Ponadto 5 cali, dual SIM, 2 GB RAM-u, ekran IPS HD, czyli to czego w droższym samsungu A3 nie uświadczy.


tak dokładnie pomyliłem się ,dzięki za podpowiedź ,obejrzymy telefonik ,choć powiem Ci jestem fanem od dawna tej firmy ,dlatego wolałbym xiaomi.


izbkp napisał/a:
j@m@l, usb typ c - musisz mieć przy sobie własny kabel, aby skorzystać z czyjejś ładowarki albo powerbanku :)


a to wiem , kupiłem dwie przejściówki ,jedna zawsze przy sobie ,w komplecie był kabel więc jakoś nie odczuwam problemu :-)


modrzew napisał/a:
Cytat
jest trochę za mały 4,7 cala

:shock:


tak mam w domu redmi 1 ,który ma ten sam ekran ,mimo że obudowa jest wielkości Mi4c i wierz mi różnica w jest dla mnie odczuwalna,gdzie mnie by to za bardzo nie przeszkadzało ale córka mnóstwo czyta eboków ,więc każdy milimetr ekranu na wagę złota.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach