mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja odkąd pamiętam na jeden telefon zużywam dwie baterie. I telefony używam do ich naturalnej śmierci ze starości ;-)

A nie - Benq Siemens jakiś mi się rozlecial po roku, a niby była to kontynuacja Me45... :roll:

[ Dodano: 2017-07-12, 22:37 ]
Aha -wnioski z drugiego dnia używania - Swype rulez. Swift Key - do dupy.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
opiszon napisał/a:
po drodze zmienił się właściciel...


dwa razy :) Defy było robione jeszcze przez Motorolę, po drodze było Google(Moto G) a teraz właścicielem marki jest Lenovo.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
rafalf, i po drodze Mtorola zniknęła z Europy, wróciła, zniknęła jako marka i wróciła jako Moto... ;-) czeski film
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tref napisał/a:
Jestem zły, bo MS ogłosił upadek 8.1mobile.
Ja w tej chwili robię "rachunek sumienia" co też mam poinstalowane na mojej Lumii 1020 i wychodzi na to, że przy zmianie telefonu najbardziej bym żałował aplikacji Mapy (następca nawigacji Here), resztę jakoś przeboleję.

mygosia napisał/a:
A nie - Benq Siemens jakiś mi się rozlecial po roku, a niby była to kontynuacja Me45... :roll:
Jak miło, że ktoś jeszcze pamięta telefony Benq-Siemens. Pamiętasz jak wysyłałem Ci kiedyś instrukcję w PDFie do M81?

Na marginesie, mam jeszcze w szufladzie kilka modeli telefonów B-S, w tym SL91 oraz prototypowy EF82. Tylko nie mam gdzie kupić baterii :-(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
najbardziej bym żałował aplikacji Mapy (następca nawigacji Here)

Here jest za darmo na Androida. Osobiście, jako ślepy z odległości około metra, używam nawigację "Navigator" bo ma konfigurowalną wielkość napisów widocznych na ekranie i predefiniowane w schematach wielkości ikon.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
plwk napisał/a:
Here jest za darmo na Androida.
Wypróbowałem to cudo i dziękuję. Aplikacja Mapy jednak lepiej wyznacza trasy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem. Z powodów opisanych wcześniej, nie używałem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Kytutr, ale co typujesz jako słuchawkowego następcę?

Bo dla mnie wszystko z andrutem i ajosem odpada.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
tref napisał/a:
Kytutr, ale co typujesz jako słuchawkowego następcę?

Bo dla mnie wszystko z andrutem i ajosem odpada.

To niewiele zostaje... Chyba, że Microsoft coś wprowadzi. Jakiś Surface Phone?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
I pomyśleć, ze ludzie narzekają na aparaty fotograficzne. Tymczasem w komórkach sytuacja jest ogółem oligopolem i to wąskim.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A jak ktoś chce klawiaturę to albo BB za grubą kasę a już i tak na androidzie albo jakieś nakładki (na galaxy jest od samsunga i na iphona jest Typo) na i tak drogie telefony.

Albo telefony stare i ja na tym utknąłem
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
tref napisał/a:
Bo dla mnie wszystko z andrutem i ajosem odpada.


Innego wyboru niestety nie za bardzo masz. Chyba, że chcesz mieć telefon do smsów i dzwonienia, to stare BB Boldy - przedoskonałe telefony. Można też iść w BB z Andkiem, jak wskazał powyżej Generic - ceny PRIVa powinny być już na poziomie 1500 zł. Jeśli chcesz mieć telefon bez klawiatury fizycznej (tutaj poleca się najnowsze KeyOne (K1??)) to zwróć uwagę na DTEKi 50 i 60
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref, tak z ciekawości, co Ci przeszkadza w Androidzie? Sam mam jakieś tam zastrzeżenia, lae nie na tle żeby nie używać, dlatego ciekaw jestem Twoich.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Android jest jak IE6.0
Nie korzystam z Chrome ani z Androida z założenia
Android jest wymagający sprzętowo w porównaniu do Win8.1
Bezpieczeństwo
Wygoda obsługi
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ciekaw jestem, do jakich dojdziecie wniosków, bo mam podobny dylemat. Moja smartfonowa droga to Symbian -> MeeGo -> Blackberry OS 10. Wszystkie po kolei upadały. O mobilnym Windowsie wystarczyło, że tylko pomyślałem i skończył tak samo…

Zastanawiałem się nad Sailfish OS, ale z telefonami od Jolla jest jakaś dziwna sytuacja. Do tego to jedyny system dopuszczony przez rosyjską administrację, nie wiadomo, co w nim siedzi. ;-) Ponoć Sony planuje wypuścić telefon z Sailfishem, pożyjemy – zobaczymy.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Bakulik, ja pracowałem w BenQ, który wypuszczał telefony marki BenQ-Siemens - firma BenQ zwinęła interesy w Europie (widziałem na własne oczy ogłoszenie updałości w centrali w Monachium) i to był koniec marki. Potem pracowałem w firmie Tieto, która robiła dla Nokii dużo rzeczy związanych z telefonami na platformie Symbian. No i starej dobrej Nokii też już nie ma :-) Teraz pracuję w Skype, który należy do Microsoftu, no i od razu widać jak powiodła się kariera Windows Phone. Może czas przenieść się do Apple? :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Kytutr napisał/a:
Może czas przenieść się do Apple?

Zastanawiałem się nad iPhone SE (nie podobają mi się coraz większe telefony, a z maluchów wyższej klasy zostały praktycznie tylko ww. i Sony Xperia X Compact). Może to wystarczy. ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
To teraz dla równowagi Kytutr składa podanie do Google a bakulik zaczyna rozmyślania nad Galaxy 8. ;-)

Ja miałem podobnie z samochodami - najpierw Daewoo, teraz Saab, ciekawe co wybrać następne. 8-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kytutr, ale ten twój wpłye to tylko telefonów dotyczy, czy jest szansa no ogólniejsze zmiany na rynku? Bo może byś się tak do Huaweia najął... :evilsmile:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Gwiazdor napisał/a:
To teraz dla równowagi Kytutr składa podanie do Google a bakulik zaczyna rozmyślania nad Galaxy 8. ;-)

Arti napisał/a:
Bo może byś się tak do Huaweia najął... :evilsmile:
To może do Nikona od razu? :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach