plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Kytutr napisał/a:
To może do Nikona od razu? :evilsmile:

Z tego co można wyczytać, ktoś już się nimi zajął... Ale jest jeszcze Canon :evilsmile:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Z takimi kwalifikacjami Kytutr może mieć pięć etatów na raz i uzdrawiać rynek w wielu dziedzinach jednocześnie.

A do tego czasu potrzebny jest telefon, wiec pytam - z czym żyć?
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
mógł by się też zająć NFZetem B-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, więc kup sobie jakąś inną nokię na windzie i po problemie.

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z żywego trupa a nie zamierzasz korzystać z usług google, znajdź sobie (stosunkowo nową) słuchawkę na androidzie z bardzo dobrym wsparciem społeczności. Zainstaluj potem coś bazującego na AOSP albo po prostu LineageOS - masz system z otwartym źródłem, nie masz żadnych usług google. Maila obsłużysz a aplikacje dodatkowe (jeśli będą Ci potrzebne) pobierzesz sobie np z apkmirror. Dodatkowo będziesz miał pełną kontrolę nad uprawnieniami każdej aplikacji - z poziomu systemu.

Zyskujesz bezpieczeństwo a tracisz "wygodę obsługi" do której jesteś przyzwyczajony.

Oczywiście jeśli rajcuje Cię korzystanie z niszy nisz, to masz Sailfish, BB, Tizena, Windę i inne wynalazki. Problem w tym, że przy kolejnej zmianie telefonu znowu będziesz miał zagwozdkę co dalej.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
tref, może jednak postaw na Androida? Zrób roota zainstaluj alternatywne oprogramowanie, kilka dobrych aplikacji dbających o bezpieczeństwo i będziesz spał spokojniej. ;-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Uprawnienia roota nie są potrzebne użytkownikowi, to już nie te czasy. No, chyba że producent kładzie kłody pod nogi i root potrzebny jest do rozpoczęcia całego procederu.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tref napisał/a:
Kytutr, ale co typujesz jako słuchawkowego następcę?
Czarno to widzę. Nie chce się mi wydawać pieniędzy na Lumię 650, więc być może po prostu wyciągnę z szuflady jaki stary telefon lub przytnę kartę do formatu nano-SIM i włożę jako drugą do telefonu z Androidem.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
macioh napisał/a:
Uprawnienia roota nie są potrzebne użytkownikowi, to już nie te czasy
Zapomniałeś dopisać "przeciętnemu". Czasy to sugerujesz jakieś dinozaury? ;-) :-P
Spróbuj zainstalować bez roota Greenify, Wakelock, Titanium Backup, Xposed, GravityBox, AFWall+, SD Maid i wiele innych, tak by funkcjonowały i w pełni wykorzystywały swój potencjał. No chyba, że jestem mocno dinozaur i uprawnienia root są teraz w standardzie.

XIAOMI miało roota w standardzie. Wystarczyło kliknąć i był. Nie wiem jak inni niszowi producenci postępują. Główni gracze nieprzychylnie patrzą na ten proceder. Źle patrzą na roota również banki. Aplikacje niektórych banków wykrywają roota i monitują a nawet blokują niektóre usługi z poziomu telefonu. W sumie mają rację ale ja zmieniłem bank na bardziej przychylny.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Zbynio, bardziej chodziło mi o to że wiele rzeczy, do których był faktycznie potrzebny, teraz jest już w standardzie albo system zarządza tym w zadowalający sposób. Aplikacje które podałeś faktycznie są protezami bez roota, ale osobiście nie widzę już sensu korzystania z nich - szkoda mi na to czasu ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
macioh, te aplikacje ustawiasz raz i działają sobie w tle pilnując porządku i bezpieczeństwa. Ale jak kto woli i w zależności do czego używa telefonu. Czy to, że jest śledzony na każdym kroku i ma to w nosie czy woli kontrolowaną przez siebie anonimowość. Ja nie dostaję reklamowych SMSów , stojąc przed budką z lodami, czy chcę lody czy loda. ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zbynio napisał/a:
Ja nie dostaję reklamowych SMSów , stojąc przed budką z lodami, czy chcę lody czy loda.

Zawsze wiedziałem, że coś mnie omija... Czasem dostane jakiegoś SMSa, że ktoś ma zdjęcia dla mnie, że coś tam, ale z propozycją loda nigdy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Człowiek się starzeje a życie go omija :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
robię wszystko żeby tego smsa z zaproszeniem na loda dostać i nic :-(

Stockowy Samsung z włączoną lokalizacją i transmisją danych...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Wy po prostu nie potraficie lizać.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Zbynio napisał/a:
te aplikacje ustawiasz raz i działają sobie w tle
Tak, wiem - nie korzystałem tylko z AFWall+. Wyrosłem już z tego, nie chce mi się bawić. Nie mam też dziesiątek aplikacji które chciałbym przywracać ani nie walczę o każdy % baterii w stanie czuwania. Każdy ma swoje nawyki i preferencje ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
macioh napisał/a:
Wyrosłem już z tego, nie chce mi się bawić
Czuję się niewyrośnięty. ;-) :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja nawet nigdy nie dorosłem do tego żeby później mieć z czego wyrosnąć ;-)

co ciekawe - w mojej pracy najbardziej w takie rzeczy bawią się najmniej techniczne osoby

twarde it (programiści) w większości ma wywalone (niektórzy po próbach wiele lat temu)

dziwne, c'nie?

 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
opiszon, wcale nie dziwne. Mam dokładnie takie same obserwacje. Wydaje się być to normą/mieciem w rzyci/cokolwiek.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Wy po prostu nie potraficie lizać.

Ja lody zawsze gryzę. Tak jest szybciej.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Nigdy w życiu nie dostałem esemesa z zaproszeniem na lody, zapiekanki ani inne atrakcje. Reklamowych też nie dostaję. Coś jest ze mną nie tak?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach