regis  Dołączył: 30 Gru 2006
a ja znowu polecę Sony W810i, Mp3, radio z RDS, bez symbiana więc szybki, aparat 2MP z lampą . W sumie wszystko to co w K750 ale felerny joystick zastąpiony trochę innym rozwiązaniem. K800 lepszy ale jak dla mnie za duży jak na zwykły telefon (sam używam teraz P990 wiec nie wiem co ja za bzdury o tej wielkości pisze :))Co do baterii to jeżeli będziemy korzystać WYŁĄCZNIE z funkcji które były w nokii 6310 większość dzisiejszych telefonów będzie trzymać co najmniej tak samo długo co i osławiona nokia 6310, ale jak sie chce używać radia, mp3, aparatu, lampy, gier itp. itd. to cóż skądś na to prąd musi się wziąć.
Co do nokii 6300 to nie używałem ale znajomy miał i chodził wszędzie z ładowarką bo nie wytrzymywała jednego dnia, fakt ze rozmawia bardzo dużo bo pewnie kilkanaście godzin miesięcznie, ale może miał jakiś felerny egzemplarz.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
ja z doswiadczenia zawodowego raczej odradzam nokie - strasznie czesto trafija do serwisu a jesli ma jeszcze symbiana to totalna porazka :-/

jedyne dwa modele ktore moglbym polecic to 6300 ale bateria wbrew pozoro nie najlepsza albo 3110clasic oba maja mptuchy karciochy pamieciochy itp

zasadniczo to polecalbym sonyericssona albo samsunga
jesli nie potrzebujesz umts to samsung d900 - full wypas :-P ale z bateria troche gorzej jesli kozystasz z funkcji multimedialnych to max 2dni

jesli bys chcial z umts to albo k800 a jesli boisz sie joysticka to wez k610 tez bardzo fajny telefon ale z gorszym aparatem
no i niestety karty panieci do se sa ok 3* drozsze od tych do samsunga
 
raurfang  Dołączył: 26 Kwi 2007
Jakiś czas posiadałem SE W810i i bateria trzymała wyraźnie krócej niż Nokia 3510i z kilkuletnią baterią, przy takim samym użytkowaniu (trochę smsów, mało rozmów).
W W810i zawiódł mnie odtwarzacz mp3 - podczas odtwarzania wyraźnie słychać szum, który może nie przeszkadza przy słuchaniu metalu podczas jazdy tramwajem, ale przy cichszych utworach w spokojnym otoczeniu zupełnie psuje przyjemność słuchania.
Ogólnie to całkiem fajny telefon, ale wolałbym kilkaset zł wydać na jakieś szkiełka, zamiast na wszystkomającą komórkę.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Cytat
Co do baterii to jeżeli będziemy korzystać WYŁĄCZNIE z funkcji które były w nokii 6310 większość dzisiejszych telefonów będzie trzymać co najmniej tak samo długo co i osławiona nokia 6310

eeeeee... chyba nie :) Nawet korezystając z podstawowych funkcji trzeba wziąść poprawkę na często zbędne wielkie kolorowe LCD i inne bzdety gadżety :(
Obecnie moim głównym od ponad roku tel. jest E50 i... klawisze małe, bateria trzyma max 4 dni, wolna jak ch.....a. Gdybym nie musial od czasu do czasu sprawdzić emaila i przejrzeć PDFa/DOCa/XLSa w tel., to w kieszeni miałbym tylko 6310i która przy używaniu tel. jako tel. jest niezastąpiona. W firmie gdzie pracuję, żaden z pracowników mających 6310 sprawną i działającą (a mają te tel. po kilka latek) nie chce ich wymienić na nowy świecący, grający, robiący "zdjęcia" gadżet.
Niestety chcąc mieć radio, mp3 i inne wodotryski trzeba się pogodzić obecnie z tym, że zawartość tel. w tel. bywa ostatnio niewielka.
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
screwdriver napisał/a:
trzeba wziąść poprawkę na często zbędne wielkie kolorowe LCD i inne bzdety gadżety :(

kolorowy LCD tez traktuję jako jedną z funkcji której w 6310 nie było, ale gdyby tak LCD wyciągnąć i podpiąć wyświetlacz z kalkulatora "Bolek" ? ;-)
A E50 jest wolna bo ma symbian ale za to możesz
screwdriver napisał/a:
od czasu do czasu sprawdzić emaila i przejrzeć PDFa/DOCa/XLSa w tel.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dzięki trochę mi rozjaśniliście, znalazłem coś takiego nokia 6021, zdaje się być bez wodotrysków i cena niezaporowa, ciekawe jak z baterią w takim modelu?
http://www.nokia.com.pl/n...6021/index.html
P.S. obejdę się bez emetrójki, tylko ten cholerny joystik :evilsmile:


A tak z innej beczki jak bym kupił sobie używkę 6310, to jak sprawdzić jej przebieg, stan, żeby mi się nie rozłożył po dwóch tygodniach? Na co zwrócić uwagę?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tomecki napisał/a:

A tak z innej beczki jak bym kupił sobie używkę 6310, to jak sprawdzić jej przebieg, stan, żeby mi się nie rozłożył po dwóch tygodniach? Na co zwrócić uwagę?


Ciezko tu cokolwiek sprawdzic, najlepiej kup z renomowanego serwisu z jakas 3-6 miesieczna gwarancja.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
milo napisał/a:
najlepiej kup z renomowanego serwisu

Kiedy ja w ogóle w temacie komórek nie siedzę, może jakieś sugestie gdzie kupić, sprawdzony sprzedawca, najlepiej przez net?
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
regis napisał/a:
kolorowy LCD tez traktuję jako jedną z funkcji której w 6310 nie było

dla mnie to żadna funkcja, tylko zbędny bajer. Ale każdemu wedle potrzeb :)

[ Dodano: 2007-08-16, 23:08 ]
tomecki napisał/a:
nokia 6021
, całkiem trwała bestia. Dałem szwagierce w prezencie i od około 1,5 roku: utopiła ją w basenie, utopiła w WC, kilka razy jej wypadła i przy okazji zdarzyło jej się dostać z buta, z tego co wiem w przypływie adrenaliny właścicielki kiedyś nawet "lekko" odbiła się od ściany :) Nadal jednak działa, a bateria trzyma około 5,6 dni.
tomecki napisał/a:
jak bym kupił sobie używkę 6310, to jak sprawdzić jej przebieg, stan
Na Aledrogo jest cała masa używanych z wymienionymi panelami i czyszczonych. Może odwiedź jakieś komisy? Będziesz mógł pomacać przed zakupem.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak a propos joystików wszelakich to w duuużej większości przypadków prędzej czy później się psują nie zależnie od producenta telefonu - niestety taka ich natura. Nie wydaje mnie się, żeby joy w SE psuł się częściej niż w przypadku innych producentów - to zapewne zależy od modelu (być może są pewne modele, w których joy jest mniej podatny na zużycie) a przede wszystkim od sposobu posługiwania się komórkowcem również (intesywność korzystania z komóry itd.). Wiedząc o tym, że joye niestety się psują obsługuje K750i w dużej większości z klawiatury - prócz tego, że joy przez to jest mniej wyeksploatowany (ciężkie słowo jak na tę godzinę i to jeszcze po pracy :shock: ) to przeskakiwanie poszczególnych menu jest sprawniejsze, np. wchodzę w menu prawym-funkcyjnym przyciskiem a do następnego podmenu wchodzę klikając przycisk numeryczny odpowiadający pozycji danego podmenu przez to mam dwa kliknięcia a nie kilka jeśli chcę wybrać jakieś skrajne podmenu (brzmi to skomplikowanie, ale działa .. może mnie jest łatwiej przez to że wcześniej w ten sposób obsługiwałem inne modele i doszedłem do wprawy). Przy odrobinie wprawy w ten sposób można również wybierać pozycje w kolejnych pod-podmenu.

Nie mniej prawda jest taka, że jeśli ktoś używa komórki dość intensywnie to lepiej dla niego zakupić komóre bez joya.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Się podepne pod temat i pochwałę przy okazji. Nastał kres też mojej umowy z operatorem i wymieniłem sobie mojego samsunga na Nokie E65... I jak na razie jestem jeszcze w szoku, ile ona potrafi. Ja serdecznie polecam. Piszac te slowa na telefonie..
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Co do nowych Nokii - nie moczcie N73, coraz więcej w serwisie jest "wakacyjnych modeli", czyli po spotkaniu z wodą [morską/ze stawu/z jeziora]. Ciężko go "podnieść" po czymś takim.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
No to odgrzebuję trochę ten wątek ;-)
Po wielu emocjach mną wstrząsających, nieprzespanych nocach, odjęciu dziecku jedzenia od ust, kłótni z teletubisiami, nawet po kilku faren wozen kolorowen mit taboren, zakupiłem na jednym z polskich portali aukcyjnych używkę Nokii 6310i i jak na razie po tygodniu użytkowania mogę tylko polecić ten model. Nie obyło się oczywiście bez problemów, a mianowicie pierwszy egzemplarz który kupiłem, zdecydowanie dalece odbiegał od opisu w stylu "stan jak nowy", po wymianie maili sprzedający poprosił abym odesłał telefon do niego z opisem co mi w nim nie pasuje, gdy odebrał przesyłkę przysłał tylko email o treści "proszę podać nr. konta do zwrotu pieniędzy" :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tomecki, jaka masz obudowe? Czarna z zoltym napisem nokia?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
tomecki napisał/a:
zakupiłem na jednym z polskich portali aukcyjnych używkę Nokii 6310i i jak na razie po tygodniu użytkowania mogę tylko polecić ten model.


Po dwóch(?) latach użytkowania też mogę polecić ten telefon. Po tym czasie jestem bardziej pewien tego polecenia niż miesiąc po kupieniu.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
milo, nie, mam białą z czerwonym napisem nokia :-P
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
A co powiecie o nokii 3220? ;>
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
tomecki, a moja 6310 zabrała mi żona i powiedziała że już nie odda, bo tylko za pomocą tego telefonu pisze jej się SMSy tak szybko i wygodnie :-/
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
screwdriver, tylko żony pogratulować ;-)
 

jojoko  Dołączył: 29 Mar 2007
Ja swoją zepsułem przez noszenie w przedniej kieszeni spodni, przez wygięcie się poszło coś na płytce głównej i zaczęła się zawieszać i resetować.

A taka fajna była

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach