tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
To jest wlasnie darmowy Android. Zasobożerna kupa kodu. Coś jak iOS. Nowy iOS = nowy sprzęt.

Już nie marudzę :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No ale przecież nie da się pogodzić faktu chęci obsługi coraz bardziej wypasionych funkcji z chęcią posiadania czegoś skromnego w zasoby ;-)

Tak już jest w świecie że wraz z polepszaniem się sprzętu pogarsza się wydajność aplikacji- tak jest wszędzie. Im mocniejszy sprzęt tym mniej zoptymalizowany kod.
I to ma sens - bo hardware jest zdecydowanie t tańszy od pracy programisty.

Systemy puchną ale sprzęt przyspiesza bardziej.

Nie obchodzi mnie to że Android jest zasobożerny skoro z każdym rokiem za tą samą cenę dostanę sprzęt na którym aktualna wersja systemu chodzi lepiej niż to zeszłoroczne.

Może i Windows Phone działał szybciej na porównywalnej klasie sprzecie, ale hej, ekosystem tam nigdy nie zaistniał i przez to cały projekt umarł.

Kto jak kto, ale Microsoft powinien wiedzieć że dobry system to nie wszystko...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Generic napisał/a:
Na który nie jest dostępna połowa aplikacji a dostępna połowa, to z grubsza stare wybrakowane wydania? Co w tym telefonie pozostało "smart"?
Działa w ogóle Play na 2.3?

Play działa, ale nie da się pobrać np. nowego Google+, a co za tym idzie Zdjęć Google :mrgreen: Natomiast działają: latarka, Endomondo, nawigacja Google, Opera (w standardzie nie otwierały się niektóre strony stąd konieczność pobrania przeglądarki), Meteo ICM, sterowanie odtwarzaczem Clementine, Messenger i Instagram (jedyna aplikacja którą zainstalowałem z apk - nowa wersja nie obsługuje tego systemu). Na dodatek działa toto naprawdę sprawnie - mam służbowego HTC 520 i tam, pomimo nowszej konfiguracji telefon zamula.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Hm, przeczytałem taki tekst sugerujący, ze nie jest zbyt różowo jak taki telefon z androidem 2.3 zacznie sobie aktualizować usługi google...
A już się napaliłem na starą Motorolę Pro+ z przyzwoitym ekranem i klawiaturą o-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Trochę na temat - zauważyłem, że we wszelkich mediach piszących o nowych smartfonach dominuje słownictwo w rodzaju: "potężny", "potwór" i "flagowiec". Wystarczy w google wklepać frazę "potężny flagowiec" i już widać... Jakoś mi się to, przepraszam, durne wydaje :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Generic napisał/a:
Hm, przeczytałem taki tekst sugerujący, ze nie jest zbyt różowo jak taki telefon z androidem 2.3 zacznie sobie aktualizować usługi google...

Działa mi ten Android od soboty. Łączy się z siecią i niczego jeszcze nie aktualizował (poza Instagramem i Messengerem Lite). Więc może dłużej pobędziemy ze sobą? Ale nie uprzedzajmy faktów...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
tref napisał/a:
To jest wlasnie darmowy Android. Zasobożerna kupa kodu. Coś jak iOS. Nowy iOS = nowy sprzęt.

Już nie marudzę :-P

O, to za iOSa płacisz? Przeca to też darmowe, ale projektowane pod kilknaście urządzeń, nie pod setki...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A powiedzcie mi - używa ktoś w telefonie dwóch przestrzeni? Bo nie wiem, czy mogę to jakoś dobrze wykorzystać.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
W sensie?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Enzo napisał/a:
Działa mi ten Android od soboty. Łączy się z siecią i niczego jeszcze nie aktualizował (poza Instagramem i Messengerem Lite). Więc może dłużej pobędziemy ze sobą? Ale nie uprzedzajmy faktów...

To sobie akurat podobno aktualizuje po cichu i w pierwszej kolejności. I ponoć jak aktualizuje to pozostawia stare po sobie i się pamięć kończy. No ale z doświadczenia nie wiem, tak tylko przeczytałem o-)
W jakiej wersji masz "Usługi Google Play"?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Generic napisał/a:
W jakiej wersji masz "Usługi Google Play"?

6.2.02.A
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ojej to faktycznie się nie zaktualizowało samo wcale... Eh te mądrości z internetu o-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy przy tym Androidzie 2.3 nie ma możliwości zablokowania aktualizacji?
Przy androidzie 6.0.1 Usługi Google play mam w wersji 7.8.22.21.arm64.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Dla odświeżenia dyskusji ja proszę o pomoc w wyborze.

Nadszedł czas na wymianę telefonu na nowszy. Wymagania mam dosyć proste, ale jak się okazuje mało popularne. :roll:

- ekran 4,5-5 cali (mam teraz 5,5 w służbowym i to jest za duże dla mnie)
- czytnik linii papilarnych
- bateria umożliwiająca normalne używanie przez cały dzień bez ładowania
- 16GB pamięci albo możliwość zainstalowania karty pamięci
- mile widziany dual sim

W grę wchodzą również wynalazki typu Outkitel itp. Podpowiecie coś?
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Xiaomi Redmi 4 Note. Córa katuje go dzień w dzień, bateria długo trzyma.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Fajny, ale za duży.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A coś taniego z NFC co by mogło zastąpić umierające SGS4 Lady Vader?
Cena w zakresie 500-800zł i mam tu na myśli- na pewno więcej niż 800zl nie dam a wolałbym dużo mniej.

Ma mieć poprawny aparat, wyświetlacz w okolicach 5", ram pozwalajacy na sprawne działanie i NFC (bez NFC to wiem że Xiaomi)
 

Maro66  Dołączył: 30 Lip 2017
Gwiazdor napisał/a:
Fajny, ale za duży.


No to Xiaomi Redmi 4x
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja mam huawei P9 lite , całkiem długo wytrzymuje przy moim normalnym użytkowaniu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
LG k10 2017?

[ Dodano: 2017-10-03, 15:41 ]
Tzn dla mnie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach