Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
coraz ciekawsze info o sony.....i canonie
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A mówili, że cały ten Pentax to jeden wielki chiński szmelc, wypuścił puszkę z FF w niektórych egzemplarzach :evilsmile:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
marna pociecha bEEf, trochę jak ze starej piosenki TSA: "Hej, nie przejmuj się, nie tylko tobie jest źle"... swoją drogą, jak miałem kontakty z foto-praktykami to żaden nie ufał do końca AF. Taka nasza dola. Zresztą, nawet "chirurgiczne" namierzanie celów przez współczesne armie, które dysponują technologią cokolwiek bardziej zaawansowaną od naszej amatorsko-pentaskowej też miewa swoiste BF lub FF :-/
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
marna pociecha bEEf, trochę jak ze starej piosenki TSA: "Hej, nie przejmuj się, nie tylko tobie jest źle"...

Wiem, wiem, taki dowciap ;-) Zresztą - ja tam w kasetce nie mam ani FF, ani BF, wiem, bo podpinałem 50/1.4 i dawał w punkt :-P :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a ja tam nie wiem, bo nie sprawdzałem ;-) . Przy małej głębi ostrości i tak jadę manualnie (i tęsknię za większym wizjerem)... Ale ale, zamiast cieszyć się z problemów Marka III, z zainteresowaniem merdam ogonkiem (taka metafora) na wieści z obozu soniawy. Jeśli im się uda i nie wypuszczą kolejnego szumofona, wszystkim zrobi się prędzej czy później lepiej. Taka wiara w postęp - pokłosie uroczego (choć w skutkach niekoniecznie) idealizmu Oświecenia.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: coraz ciekawsze info o sony.....i canonie
Fafniak napisał/a:
sony :
http://usenet.gazeta.pl/u...legroups.com%3E

Bzdury wyssane z palca. I to nie moje slowa, tylko kogos z Sony, ktory ma juz nowa Alfe u siebie ;-) Wiadomo juz, ze ma miec zupelnie nowa matryce, ale crop caly czas 1.5x, do tego super cichy, opracowany od nowa mechanizm migawki i lustra, nowy, sprawniejszy AF oraz LCD, ktore ma miec cos okolo 3" i... 1 000 000 punktow... Premiera pewnie na poczatku wrzesnia, czyli wkrotce.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
to i tak ciekawie
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
zupelnie nowa matryce, ale crop caly czas 1.5x, do tego super cichy, opracowany od nowa mechanizm migawki i lustra, nowy, sprawniejszy AF oraz LCD, ktore ma miec cos okolo 3" i... 1 000 000 punktow

O, to ciekawe.

[ Dodano: 2007-08-16, 00:48 ]
Cypis, :-B
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
bEEf jeszcze po jednym :-B za (ewentualny) sukces soniawy... i do spania
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
to powiekszanie LCD to jakas straszliwa choroba... powiem wam szczerze, 2" w DS bylo idealne. A jesli mialbym wybrac 1,5 czy 2,5 cala wybralbym to pierwsze. Szkoda miejsca na aparacie
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
rzecz gustu ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
mily, wielkość jak wielkość. Ale 1MP to już jest coś fajnego. Jeśli będzie wysokiej jakości, prawdopodobnie ze sporą dokładnością można by ocenić fotkę (np ostrość) bez powiększania. Do tego 3 cale też się przyda.

No, zawsze można powiedzieć, że fotek nie należy w ogóle oglądać na LCD po zrobieniu. Ale to już dla prawdziwych diehardów :-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Ja lubię duży wyświetlacz w "kasetce" - szkoda, że ma przeciętną rozdzielczość i jest zbyt ciemny na jasne dni, ale daje sporo frajdy - ludzie lubią usiąść sobie wieczorem w schronisku i przelecieć choćby na wyświetlaczu aparatu foty z całego dnia, nie czekając na ich zrzucenie i obróbkę w kompie. Koledzy z canonami (20D i 350D) zazdroszczą, bo ich ekraniki są malutkie. Można na to wszystko kręcić nosem, ale to tak jakby obrażać się na świat, że po torach nie jeżdżą już romantyczne parowozy (choć to, co jeździ nie jest wcale szybsze ;-) ), a w Intercity nie da się nawet otworzyć okna. Stety czy niestety, ale w pewnych kwestiach decydują upodobania większości... Sam parę razy tęskniłem do cyfranki, która byłaby kopią jakiegoś fajnego analoga, bez żadnych wyświetlaczy, bajerów, AF, tylko wielki pryzmat, matówka z klinem i mikrorastrem, prosty pomiar światła (co najwyżej czerwone światełka, które trzeba zgrać w wizjerze), ustawianie przesłony na solidnym, jasnym obiektywie, przy spuście pokrętełko ustawiania czułości, a po prawej drugie z czasami (plus ćwierćautomatyka dla leniwych czyli dostosowanie czasu do wybranej przesłony). Zdjęcia tylko w RAWach. ;-) Ale byłoby to drugie body, obok "zwyczajnego", zbajerowanego co najmniej na poziomie K100D :-P
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
mi starczył by wizjer jak zenicie
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
cypis, marzenia!!!

A ja dziękuję za wizjer w Zenicie!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
grohu napisał/a:
mi starczył by wizjer jak zenicie

Masz tylko 10% mniejszy
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
mi starczył by wizjer jak zenicie

Brrrr... to tam był wizjer w ogóle? Aaa no tak, takie ciemne, ziarniste coś z obrazem "na odwyrtkę" pod spodem. I 70% krycia klatki. No to chyba wolę ten z kasetki ;-)
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
Ale nam canonami obrodzilo ;-)
LINK do dpreview
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
www.optyczne.pl piszą o tym samym ale po polsku
jakby nie patrzeć to fajnie, konkurencja wymusza zmiany,
nieważne jakiego systemu się używa trzeba cieszyć sie z nowości u innych to zmusza całą resztę do kombinowania,

40D to szyyyyybki jest :shock:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
szybkość 6.5 kl/s

Wyścig przenosi się z MP (widać już kres pomału) na FPS :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach