konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
bEEf napisał/a:
na FPS

w FPS króluje Nvidia , canon jej nie dogoni z tymi kilkoma na sekundę :lol:

ale nie mówmy hop z tymi MPix, zobaczymy co pokaże sony :?:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
konopia, no właśnie pokazało:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6319
Tak coś podskórnie czuję, że 12 MPix na APS-C to już blisko granicy sensowności przedsięwzięcia, o ile nie nastąpi drastyczna zmiana w technologii, a to wcale nie jest powiedziane. Matryca to jednak nie procesor - to urządzenie analogowe, ma reagować na światło itd. Zresztą - o ile wydajność procesorów wzrasta wykładniczo, to ilość MP już tylko ledwo co liniowo. Poza tym - wydaje mi się, że jakoś wolniej to ostatnio idzie.

Wpływ na to może też mieć akcja informacyjna, jaką podjęły chyba wszystkie gazety traktujące o foto - że MPix to ściema itd. Fama poszła w "lud" i teraz widzę raczej parcie w dolnej półce na kosmiczne czułości i stabilizację obrazu (mówię o kompaktach).
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
no, faktycznie :shock:
dzień zaskakujących nowości
12 Mpix CMOS, może w końcu dogonią canona,

40D na papierze bardzo sensownie wygląda, taki "reporter-ptasznik-sport", ciekawie co porawili w jakości obrazu w stosunku do 400D.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
cypis napisał/a:
Zdjęcia tylko w RAWach

Sigma SD9 i SD10 :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
40D na papierze bardzo sensownie wygląda, taki "reporter-ptasznik-sport", ciekawie co porawili w jakości obrazu w stosunku do 400D
Chyba do 30D.
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
tref napisał/a:
Cytat
40D na papierze bardzo sensownie wygląda, taki "reporter-ptasznik-sport", ciekawie co porawili w jakości obrazu w stosunku do 400D
Chyba do 30D.


nie, nie 30D
chodziło mi o 400D, bo to też 10Mpix, ale jakieś takie "inne" 4-kanałowy odczyt danych na linię (cokolwiek by to miało znaczyć), podobno coś tam jest większe (soczewki chyba) i to ma dać mniejszy szum!
ma być lepiej!

a jak jeden ma lepiej to drugi zaraz też chce i kombinuje, i może w końcu ktoś wypóści fajne matryce, nie szumiące na ISO 800 i mające zakres użyteczny tak z 14EV, [marzyciel_mode ON] coby obłoków nie przepaliło, a pokazało szczegóły na drewnianej szopie pomalowanej na czarno [marzyciel_mode OFF]
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://www.fotografuj.pl/...na_miare/id/781

10 minut K10D wlasnie sie skonczylo ;-)

[ Dodano: 2007-08-23, 06:18 ]
hmmm nie ma nic o cenie - wiec moze przynajmniej cena "powalczymy" :-)
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
A mnie zastanawia kto robi sensor do D3? Jeśli jest to ten nowy patent sony to prawie pewnym jest że w K1D siądzie 12Mpx CMOS pełnoklatkowy.
@Fafniak
Narazie bez nowych puszek to Pentax nie ma czym walczyć. K10D nie stał na półce koło D200, tymbardziej D2. Cenowo to my możemy z 40D powalczyć.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
51-polowy autofokus :shock:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
awakqwq, spoko. 51-polowy autofokus, 10fps, 18Mpix, 400-polowy pomiar światła, live-view, automatyczne rozpoznawanie twarzy, samochodów i fajnych lasek. To wszystko zupełnie po nic, albo prawie po nic. A pakują to wszystko dlatego, bo coś muszą. O zwiększeniu rozpiętości tonalnej za to nic nie napisali ;-)
A potem stoi taki polityk jak kukła, a 10-ciu profi klekocze markami po 10FPS. Bo mogą. Niech się bawią, mnie to zupełnie nie rusza :-)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
tak przy okazji czytam sobie o D3 i martwi mnie że jednak format apsc będzie porzucony na rzecz full frame -chyba wstrzymam się z kupowaniem jakichkolwiek "szkieł cyfrowych"
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
e tam,
nie porzucą rozmiaru DX, wypuścili przecież kilka szkieł (może potanieją, może profi będą sie tego masowo pozbywać :lol: )

imho będzie rozgraniczenie na dwie linie:
- mniejsza klatka dla amatorów (bo taniej, i wystarczająco) i ptaszników i innych z potrzebą na tele (bo crop pięknie tele wydłuża.) i tu widzę swoje miejsce, mnie już teraz męczy mała GO przy cropie 1.5

- full frame dla tych którzy tego potrzebują

dobre jest to że już nie tylko canon ma ff, takie coś wymusza konkurencje, ceny może znormalnieją,

aż strach sie bać co pokażę sony...

a pentax chyba nie pokaże pełnej klatki, cox mi się wydaje że lustra pozostaną tak jak są, ale za to będzie tani! średni format :mrgreen: poniżej ceny ff konkurencji

ciekawe co z olkiem, czyszczałki i podglądu mają już inni, traci przewagę bajerów, jak nie pokaże sensownego następcy E-1 to bardziej zaawansowani zmienią system :-|
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
Ale 4/3 to już jest system przegrany. Brak obiektywów dla amatora a same amatorskie puszki. Obiektywy dla profi ale brak profi puszek.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Hmm ciekawe nowy Nikon D3 ma pełnoklatkowy sensor typu CMOS :!:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ale ciekawe, że pełnoklatkowy, czy że CMOS?
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
4/3 jest niedorobiony albo jeszcze nierozwinięty. Tak na szybko co mi się nasuwa to system dla "tele-maniaków".
Mój problem polega na tym że ja lubię szeroko.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
hamster taaa
ZUIKO DIGITAL 8mm f3.5 Rybie oko – w systemie małoobrazkowym 16mm
ZUIKO DIGITAL 11-22mm F2.8-3.5 – w systemie małoobrazkowym 22mm - 44mm
ZUIKO DIGITAL 7-14 mm F4,0 – w systemie małoobrazkowym 14mm - 28mm
Faktycznie wybitnie dla
hamster napisał/a:
"tele-maniaków"
:-x uwielbiam obiegowe opinie

jaad75 ciekawe, że CMOS.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
awakqwq, widziałeś ceny tych szerokich Zuiko?
W Pentaksie masz fiszaja (10-17) i dobry szeroki kąt (12-24 albo 14) dużo taniej.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Olympus ZUIKO DIGITAL 11-22mm F2.8-3.5 2750.00PLN
Pentax DA 12-24/4 ED AL IF 2599.00PLN
Jakaś mała ta różnica w cenie imho przy tych cenach 150 zł to niewiele i na 100% nie "dużo taniej" jak twierdzisz. Poza tym ja nic nie mówiłem że szkła Olka są tanie, walczę tylko z demagogią, że nie ma szkieł szerokokątnych systemie Olka i tyle.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach