vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
GX-10 v 1.21
nie wiem czy dobry dzial :)
ale dla zainteresowanych :

oto link do nformacji o nowej wersji oprogramowania
"Firmware version 1.21 with added functions for the GX-10 has been released."

http://www.samsungcamera....10/fw_step2.asp
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jestem pod wrazeniem. Instrukcja wgrania jest z obrazkami. Dbają o klienta :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen napisał/a:
Dbają o klienta

Instrukcja obsługi do Sama też wydaje mi się lepiej napisana lub przetłumaczona niż do Pentaksa.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
nic mi nie mowcie o instrukcji , grrrr
dostalem ladna ksiazeczke ale w niemieckim :evil:
zeby chociaz po ang. wiec musialem sobie drukowac
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
dziwne ze mimo identycznej architektury sprzetowej...
..rozwoj programowy obu(gx10 i k10d) aparatow idzie w innym kierunku.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Nie bardzo rozumiem. Przecież ten firmware jest dostępny od marca, więc co to za nowość ?

pzdr
Robert
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Drogi Robercie wczoraj jak zagladalem na stronie to bylo 1.20 wiec ciekawe gdzie byl :) na pewno nie na polskiej stronie ;) ( i nigdzie indziej a juz na pewno nie w Marcu )

od marca? a od kiedy jest gx-10 ? cos ci sie pomylilo chyba ?

tak przy okazji
"Samsung GX-10 firmware 1.20
Friday, 25 May 2007 09:55 GMT
" to jest z dpreview.com ;) to jacy oni zacofani w maju powiadamiali o 1.20 :D co nie Robert?
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Ciekawe, oba pliki: ten niby 1,20 i ten 1,21 mają identyczną wielkość, ale różnią się datą pliku. Opis zmian w tym niby 1,21 to opis tego co już jest w 1.20. Czyżby zmiana ograniczała się do zmiany numerka z 1.20 na 1.21 ?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
:mrgreen: Zartujesz chyba? tylko po tym twierdzisz ze to to samo?
Porownywales pliki binarnie?

Moze faktycznie byc jak mowisz, ale ja bym tego nie twierdzil na podstawie tego co przedstawiles :)
A co moze w marcu juz byl 1.20 :mrgreen:

mi wyszlo ze sie roznia :) ( o ile na pewno mialem 1.20 :roll: )
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
vertiico, no nie :-D , bitów parami nie ustawiałem żeby porównać, ale nie zastanawia Cię to, że nie ma opisu zmian w stosunku do poprzedniej wersji ? Obydwa mają 8 650 752 bajty. Zwykle przy zmianie oprogramowanie różni się ono wielkością. Próbowałeś to wgrać ?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
sprawdzilem, porownalem bit po bicie jak to ladnie ujales :0 i troche roznic jest :)

ale nie zainstaluje teraz Samsungowi nie ufam do konca :P
cos zmienili nie wiem co i mnie to denerwuje :)
swoja droga pentax tez tak robil i nadal robi :D

 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
to kto będzie pierwszy odważny ?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
zastanawia mnie czemu nie dadza kodu, aby jak ktos chce sam sobie zmienil pod swoje upodobania :)
poza tym dokladnie bym wiedzial co zmienili :D
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
To forum zadziwia mnie z kazdym dniem coraz bardziej..
Z dnia na dzien, jak grzyby po deszczu, to forum przemienia fotografow w rasowych programistow..
W takim tempie, niedlugo powstanie tetris dla k10d/gx10 a moze nawet edytor tekstu.. w kasetce :p
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Dodano jedną rzecz w porównaniu z 1.20:
Cytat
9) An improvement in accuracy of controlling exposure when using an external flash.


Nie chce mi sie dziś tego instalować.... może jutro. Jak nikt wcześniej się nie odważy to ja zdam relacje... ale nie mam zewnętrznej lampy, więc pewnie dla mnie nie będzie żadnej różnicy pomiędzy 1.20 a 1.21.

A propos dat... to na stronie mają jakiś bałagan, bo rzeczywiście jest podana marcowa data.
Oba pliki z firmware mają taką samą nazwę, jednak inną datę utworzenia:
1.20 - 15 Maj 2007
1.21 - 31 Lipiec 2007

Różnice w binarce są spore, ale nie oznacza to że jest dużo zmian - może być nawet bardzo niewiele, ale przy kompilacji powstał inny kod wynikowy. Tak na szybko porównałem obie binarki i częściowo wygląda tak jakby poprawili jakieś dane w tablicach jakichś, ale poza tym jest dużo różnic już nie tak oczywistych.

Rafał
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
@tom
a to zle? sam bym napisal takiego tetrisa :)
co do edytora to by sie przydal, aby np dodac info dot fotki co by wiele ulatwilo, dalej tego nie rozumiem ze nie ma takiej opcji ( a jezeli jest to ja o tym nie wiem :D )
Swoja droga fotografia cyfrowa jest zwiazana z informatyka i grafika komp. wiec nie wiem co Ciebie tak to dziwi?

@rafalf
tak, ale mi chodzilo tylko o to ze ktos wczesniej wspomnial ze niby nazwe zmienili, wiec pokazalem ze nie tylko :]
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Co zlego? a np to ze o programowaniu wypowiadaja sie fotografowie.. zamiast robic zdjecia.
To tak jakby o elektryce wypowiadal sie malaz... ktory nie wiele wsolnego z nia ma, ba! nie ma z nia nic wspolnego.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
porownaniwe takie sobie ;)
tak sie sklada ze jestem programista ( z wyksztalcenia i z zawodu )
A zapewne znajdzie sie tu tez kilka/nascie osob takich jak ja o ile nie wiecej.
Natomiast jezeli chodzi o fotografie to jestem amatorem. Dlatego na tematy dot jakosc tech. fotki nie wypowiadam sie :)
Swoja droga fajnie wyglada fotka przepuszczona przez aalib ;) ( a filmy jeszcze lepiej :D )
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tom napisał/a:
Co zlego? a np to ze o programowaniu wypowiadaja sie fotografowie.. zamiast robic zdjecia.
To tak jakby o elektryce wypowiadal sie malaz... ktory nie wiele wsolnego z nia ma, ba! nie ma z nia nic wspolnego.
To tak, jakby na polskojęzycznym forum pisał ktoś, kto o języku polskim ma mgliste pojęcie.

 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Vertiico, w takim razie czekam na obiecanego tetrisa ;]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach