Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Test Samsunga GX-1S
Jak w temacie. Test na stronie DCRP Review. Miłej lektury.

http://www.dcresource.com...iew/index.shtml

pozdrawiam
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Test Samsunga GX-1S
awakqwq napisał/a:
Jak w temacie. Test na stronie DCRP Review. Miłej lektury.

http://www.dcresource.com...iew/index.shtml

pozdrawiam

W sumie napisali dobrze, wyroznili to co jest warte wyroznienia a mieli uwagi krytyczne tam gdzie w zasadzie wszyscy je znamy. Tak czy owak, dobry jest zwlaszcza w RAW, pytanie czy jednak Samsung nie powinien miec troche nizszych cen...Sadze ze postawie wersji L za 1500zl i S za 1800zl mogloby jednak przyciagnac troche klientow, zwlaszcza ze nadchodzi jzu dobrze oceniany K100D z o wiele szybszym i czulszym AF i stabilizacja obrazu.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W mojej kryształowej kuli pokazało się tak (wszysekie ceny z DA 18-55, brutto):
Samsung L - 2300 zł
Samsung S - 2700 zł
Pentax K110D - 3100 zł
Pentax K100D - 3500 zł

:?:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
W mojej kryształowej kuli pokazało się tak (wszysekie ceny z DA 18-55, brutto):
Samsung L - 2300 zł
Samsung S - 2700 zł
Pentax K110D - 3100 zł
Pentax K100D - 3500 zł

:?:

za duza cena zwlaszcza jak wejdzie Sony.....
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
W mojej kryształowej kuli pokazało się tak (wszysekie ceny z DA 18-55, brutto):
Pentax K110D - 3100 zł
Pentax K100D - 3500 zł


Jakieś bliższe info na temat twojej kuli, bo miało być w europie poniżej 700 euro za kastode, ale jak ogólnie wiadomo do europy to mamy jeszcze daleko :-(

Alek napisał/a:
za duza cena zwlaszcza jak wejdzie Sony.....

no właśnie
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Pentax K110D - 3100 zł
Pentax K100D - 3500 zł


Duzo za duża, patrząc na to http://klubkm.pl :-(
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Cena K100D
Gdyby Pentax rzeczywiście zażądał 3500zł (czyli prawie 900euro) w Europie to byłaby to chyba śmierć tego systemu w cyfrówkach. Nie wyobrażam sobie żeby to ktokolwiek kupił, przecież poziomem to jest nadal *ist DL tyle że ze stabilizacją (oczywiście przyśpieszony autofocus - ale to konkurencja już ma i inne bajery, w tym duzy wizjer, ale na to mniej świadomi klienci i tak nie zwracają uwagi, a sprzedawcy nie próbują klienta uświadomić, bo mówią, że do mniejszego wizjera i tak można się przyzwyczaić). Jak ktoś kupuje nowy korpus z kitem to go mało obchodzi, że ma zgodność ze starymi obiektywami. Tylko jakiś fan Pentax-a może dalej ładować pieniądze w system, bo ma jakieś fajne szkiełka, chociaż przy takich cenach to naprawdę można zwątpić.
Na obecną chwilę myślę że max co można rzucić do sklepów to 2600-2700 za zestaw kitowy (oczywiście w internecie 2500 na starcie), później zejść do 2200-2300 w internecie i produkować ile tylko fabryka wydoli :-) Uważam, że nie mam wygórowanych żądań zwłaszcza, że w Stanach jak zwykle mają zestaw kitowy za 2100zł na starcie.
Nigdzie nie znalazłem potwierdzenia plotki że w Bułgarii miały być realizowane zamówienia na K100D za 570euro (to byłoby < 2300zł) i to byłaby naprawdę dobra cena która może przyciągnąć tłumy i wywalczyć dla Pentax-a większy kawałek europejskiego rynku. Niestety to chyba była tylko plotka bo zamówienia miałyby być realizowane 20 czerwca, a dziś mamy 21 i jakoś internet nie huczy od tych rewelacji.
Pozdrówka
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
zorzyk napisał/a:
Pentax K110D - 3100 zł
Pentax K100D - 3500 zł


Duzo za duża, patrząc na to http://klubkm.pl :-(

W sumie cena Sony na poziomie wejscia Minolty 5 a jest 10mln oraz odkurzacz.. :-P
Sony ma spora siec w Polsce, beda zapewne staly kolo sprzetu audio tez, beda promocje itd w sumie jak cena spadnie do 2000zl za 10mln ze stab i odkurzaczem, reszta moze miec problemy, wszyscy wiemy ze SOny bdzie agresywna w reklamie, promocjach, testach itd juz zobaczcie ile jest samych testow z samplami w swiecie....Owszem moze byc K100D b fajnym aparatem ale raz cena a dwa 6 a 10mln to juz spora roznica + wiecej funkcji w Sony i jednak wiecej uzytkownikow systemy Minolty AF... No zobaczymy. Moze sie Sony dobrze sprzedawac, nawet jak wejdzie np K10 za 5000zl a Sony spadnie do 2800zl to jdnak roznica spora a tez 10mln, dla zaawansowanego amatora chyb anawet lepsza jakosc Pentaxa nie wystracza zeby sie dobrze sprzedawal ale obym sie mylil. Sony jednak kupilo Minolte i koniec a Samsung dalej jest firma niezalezna od Pentaxa i mam wrazenie ze wrecz konkuruja miedzy soba majac w takich samych cenach Dl i 1L...troche dziwne :roll:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: Cena K100D
gebi napisał/a:
(...)Na obecną chwilę myślę że max co można rzucić do sklepów to 2600-2700 za zestaw kitowy (oczywiście w internecie 2500 na starcie), później zejść do 2200-2300 w internecie i produkować ile tylko fabryka wydoli :-) Uważam, że nie mam wygórowanych żądań zwłaszcza, że w Stanach jak zwykle mają zestaw kitowy za 2100zł na starcie.
(...)


Ten wykaz cen to była prowokacja, biorąca za podstawe obecny ukłąd cen na Samsungi :-) Nie mam nic na poprzek, żeby Samsung 1S był za 1800, a K100D za 2200 :-D

Jeżeli jednak nie zostanie zachowana różnica w cenie między Samsungiem a Pentaksem, czyli K100D będzie w cenie Samsunga 1S, to z góry wiadomo, który model bedzie miał więcej nabywców!
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
GX-1S czy K100D
Myślę, że gdyby DS/DS2 były w tej samej cenie co K100D to nadal trzebaby się zastanawiać czy ważniejszy jest SR czy większy wizjer i TTL lamp. Jak zwykle wszystko jest kwestią wyboru, chcąć nie chcąć :-) z wizjera korzysta się zawsze a z SR czy lampy chyba jednak zdecydowanie rzadziej, jeśli ktoś ostrzy ręcznie to szybszy autofocus też daje tylko czasem przewagę. Gdyby wybór był taki prosty to miałbym juz cyfrówkę, a tak to czekam na premierę K100D w nadziei, że sytuacja bardziej się wyklaruje. Boję się tylko, że nie będzie tak pięknie i Pentax znów zawali wysoką cenę na Europę i będę się musiał zastanawiać czy kupić sprowadzone z zagranicy K100D (bez polskiej gwarancji) czy Samsunga GX-1S bo cena spadnie np. tylko do 2400, bo marketingowcy założą że na rynku jest miejsce i na ten i na ten aparat a cena nie gra roli. Takie teraz odnoszę wrażenie, że z tego marketingu Samsunga, na który tak liczyliśmy póki co niewiele wyszło (może zbyt szybko spodziewałem się wyników), ale przecież Samsung ogłosił GX-1S w styczniu!!! Czy Pentax DS/DS2/GX-1S będzie tłuczony jeszcze przez ileś lat z rzędu jak Polonez?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: GX-1S czy K100D
gebi napisał/a:
Myślę, że gdyby DS/DS2 były w tej samej cenie co K100D to nadal trzebaby się zastanawiać czy ważniejszy jest SR czy większy wizjer i TTL lamp. Jak zwykle wszystko jest kwestią wyboru, chcąć nie chcąć :-) z wizjera korzysta się zawsze a z SR czy lampy chyba jednak zdecydowanie rzadziej, jeśli ktoś ostrzy ręcznie to szybszy autofocus też daje tylko czasem przewagę. Gdyby wybór był taki prosty to miałbym juz cyfrówkę, a tak to czekam na premierę K100D w nadziei, że sytuacja bardziej się wyklaruje. Boję się tylko, że nie będzie tak pięknie i Pentax znów zawali wysoką cenę na Europę i będę się musiał zastanawiać czy kupić sprowadzone z zagranicy K100D (bez polskiej gwarancji) czy Samsunga GX-1S bo cena spadnie np. tylko do 2400, bo marketingowcy założą że na rynku jest miejsce i na ten i na ten aparat a cena nie gra roli. Takie teraz odnoszę wrażenie, że z tego marketingu Samsunga, na który tak liczyliśmy póki co niewiele wyszło (może zbyt szybko spodziewałem się wyników), ale przecież Samsung ogłosił GX-1S w styczniu!!! Czy Pentax DS/DS2/GX-1S będzie tłuczony jeszcze przez ileś lat z rzędu jak Polonez?

Sytuacja troche chora, zwlaszcza jak wejdzie Sony za 3300zl...i spadnie do 3000zl za jakis czas. Przynajmniej nie ma tam rywalizacji miedzy Sony a Minolta jak w naszym przypadku...dla mnie to dziwne liczylem ze Samsung agresywnie ustawi 1L za 1500zl a 1S za 1800 i zdobedzie nasz bagnet sporo poparcie a tak?Pewnie Canon tez sporo obnizy 350D, juz obnizyl.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
gebi a K100D ma być bez TTL lampy??

No nie wiem czy tak bardzo ważny jest pentapryzmat?? Wiem że to herezja ale zastanówmy się ile osoób kupujących amatorski korpus będzie chciało kożystac z MF. Większość nie pomysli nawet nad tym by podpiąć jakiekolwiek szkło bez AF. w kwestii wizjer pytałem Sylwiusza czy kupić GX-1S ze względu na wizjer czy lepiej poczekac na K100D. I uzyskałem odpowiedz że lepszy jednak K100D bo robi lepsze zdjęcia (jpg) ma szybszy AF, a wizjer i tak mimo iż lustra spory. Bawiłem się (fakt że krótko) DL i stwierdzam że wizjer jest wystarczający (obym się tylko nie mylił bo czekają na mojego pierwszego dSLR'a 4 szkiełka w domu a planuje zakup kolejnych manuali :P)
W mojej opini (obym się mylił) większość osób kupujących świadomie Pentaxa robi to ze względu na współprace ze szkłami manualnymin. Tylko że jest to niewielka część wszystkich osób kupujących obecnie amatorskie puszki. Najważniejsza jest cena najniższego modelu i liczę że tu Samsung z GX-1L wywalczy pole dla Pentaxa

pozdrawiam
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
gebi a K100D ma być bez TTL lampy??

No nie wiem czy tak bardzo ważny jest pentapryzmat?? Wiem że to herezja ale zastanówmy się ile osoób kupujących amatorski korpus będzie chciało kożystac z MF.


W przypadku Pentaxa użytkownicy dzielą się na tych, którzy posiadają już niezłą stajnię szkieł MF i tych, którzy tę stajnie kompletują. I właśnie ta kompatybilność z milionami wyprodukowanych szkieł MF, nadal tańszych niż ich nowsze odpowiedniki, stanowi prawdziwy smaczek bagnetu K. Cóż z tego, że każdy z systemów ma znakomite szkła stałoogniskowe, jeśli i tak większość amatorów nie może sobie na nie pozwolić. A do Pentaxa kupujesz za 3 stówki SMC-K 35/3,5 - nieco ciemne, ale najbliższe jakościowo szkło za zbliżone pieniądze to SMC Takumar 35/3,5 na gwint i w zasadzie tyle. Z drugiej strony oryginalne SMC trzymają cenę i poza popularnymi ogniskowymi 28, 35, 50, 135 - nie najniższą. Ale już teraz widać, że są to szkiełka na lata, dziesiątki lat.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
K100D
Tak K100D ma być bez TTL lampy. Co do wizjera, to nie miałem okazji popatrzeć przez wizjery DS-a i DL-a jednocześnie. Wiem tylko, że jak po wyjściu z targów foto popatrzyłem przez wizjer analogowej lustrzanki to rzewnie zapłakałem :-| Dlatego cały czas się waham czy GX-1S czy DL czy (jeśli cenowo przyjemnie mnie zaskoczy) K100D. Może różnica w wielkości wizjera nie jest tak odczuwalna jak by się mogło wydawać. Na pewno można się przyzwyczaić do wizjera - jak robiłem zdjęcia Zenitem i nie wiedziałem, że mogą być większe i jaśniejsze wizjery to tego nie odczuwałem. Problem w tym, że teraz wiem :->
Oprócz tego, że wizjer w DS-ie pokazuje więcej to wyświetla też większe cyferki w wizjerze i tego też szkoda że nie ma w DL-u.
Co do wielkości wizjera to znalazłem gdzieś zestawienia powiększenia, punktu ocznego i wymiarów wizjera. Nie pamiętam gdzie to było, ale jest takie fajne, że załącze to tutaj (mam nadzieję, że nie pójdę za to kiblować :-) )
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
Ja tam nie mam już takich problemów ;-) 1S jest ze mną od jakiegoś czasu i bardzo mi pasuje ;-)
gebi, a nie wiesz jak jest z TTL-em w 1S? Planuję zamianę obecnej lampy (manualny Metz - ten co w opisie) na coś z TTL (nie mam zbyt wiele funduszy - myślałem o 330 FTZ). Ale humor mi popsuł jakiś gościu (na DPreview chyba), który stwierdził, że DS2 nie ma TTL :/ (gdzie indziej czytałem, że ma.... weź bądź tu mądry). Niestety w LBN nie ma sklepu który miałby choćby multidedykowaną lampę TTL - do sprawdzenia jak współpracuje z body.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
chemik, a nie lepiej przeczytac to w instrukcji? mowie o TTLu.
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
No i tutaj jest dziwnie - w instrukcji do 1S nic nie ma o TTL (oryginalna instrukcja od 1S zgrana z płytki jest na klubowym FTP), a już w instrukcji do DS2 znajduje się informacja o tym, że TTL jest ;-)
Pogooglowałem i na większości stron jest info, że 1S ma TTL. Trzeba samemu sprawdzić i tyle ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no to sprawa jest oczywista - 1S ma TTL tak samo jak DS2.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A nie wiecie czasem, czy można dostać tego 1S samo body ?

[ Dodano: 2006-06-21, 18:37 ]
Wszedzie jest tylko z kitem :-/
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wlasnie chyba nie ma mozna - samsung sprzedaje tylko kity. Tak gdzies przeczytalem - skleroza!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach