Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
malyglod napisał/a:
Cudów być nie powinno. Po prostu będziesz musiał żyć z przejściówką i wszystko.

To nie jest problem, na to sie zdecydowałem świadomie, ale jakieś podkładki z folii od czekolady, wykręcanie się przy ostrzeniu, tego nie miałem w planach.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Ale nikt nie mówił o takiej sytuacji. Przecież gwincaki nie mają styków. Niczym się nie martw - o ile przejściówka nie ma felernej blaszki, to bądź spokojny o komfortowe zgranie się sprzętu.

 

Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
Nie ma blaszki, to taka przejściówka:
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
To ja się też podpytam - czy istnieje możliwość zamontowania do K100D obiektywu z mocowaniem CONTAX / YASHICA?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odległość bagnetu od matrycy jest praktycznie taka sama, nie wiem jak pozostałe wymiary czyli głównie średnica bagnetu. W ostateczności można dorobić nową dupkę.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
ja blaszke miałem , i teraz żałuje ze ją odkręciłem ,
bo mi sie przejściówka razem z obiektywem
odkręca, A tak było wszystko ok tyle ze nie
raz były problemy z odkręceniem od body tego ustrojstwa.

Jest jakis patent aby sie nie wykręcała ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Grizley napisał/a:
Jest jakis patent aby sie nie wykręcała ?

Nawiercić w dupce dziurkę na blokadę
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
jeszcze o adapterze m42
a propos przejściówki.... - wkręciłem w mesupera - do oporu. Ale szkło wkręcane w adapter nie ustawia się równo - znaczniki ostrości i przysłony nie są "na topie" tylko kilka stopni przed górą. Zaznaczam, że przejściówka jest z tych, co się całkiem chowają w bagnecie (firmowana: KOOD). Wydaje mi się, ze to nie powinno mieć dużego wpływu na samo ostrzenie, jedynie na któryś koniec skali ostrzenia.... Co o tym myślicie...??
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Marcinicus napisał/a:
To ja się też podpytam - czy istnieje możliwość zamontowania do K100D obiektywu z mocowaniem CONTAX / YASHICA?


Jeszcze 2 miesiące temu odpowiedział bym stanowczo nie... Ale po zmolestowaniu kilku super-tanich sigm wyszło mi że się da... Opcja numero uno zmiana bagnetu na PK ale trzeba mieć do rozebrania obiektyw z takim bagnetem i dremlem przerobić automat od przysłony... Opcja numero due odpowiednie zfrezowanie bagnetu C/Y automatycznie wykluczając ponowne użycie obiektywu w tym systemie.

Wszelkie prace opublikuje po nowym roku bo molestuje jeszcze bagnety Canona :mrgreen:
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Tomator, nie ma to znaczenia, znaczniki ostrości i przysłony mogą być nawet od spodu - liczy się tylko odległość szkła od matrycy. Na pewno obiektyw będzie ostrzył tak jak powinien.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Takie postawić pytanie ja:

"Czy taki adapter:
http://www.allegro.pl/ite...0d_k100d_p.html

umożliwia ostrzenie w nieskończoność?? Ma ktoś podobny?"
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
raczej nie, bo ma kołnierz.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Chyba raczej na pewno nie.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
choliba bo kołnierz uratował by mojego Taira 11A :(
"dupka" za mała nie ma nawet co nadpiłowywać
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Ja Taira 11A mam zmontowanego na T-mount który miałem dołączony do Psix-a a M42 od taira wpiąłem w Psix ;-) Ale bez tego faktycznie wąska bestyjka.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ktoś już gdzieś pisał, że ten Tair ma T-Mount (czy jakoś tak), czyli, że da się w nim wymienić gwint na bagnet.

edit:
No właśnie...
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Tak to jest jak się forum nie czyta :evil: To ja pisałem o tairze i wymianie jego dupki na bagnet. A w "złotej rączce" jest opis przeróbki t-mounta dostępnego na allegro, wprawdzie pod jupitera, ale może się przydać.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Największy problem tak jak rozmawialiśmy w innym wątku o obiektywach których się nie da tak przerobić... Wtedy pozostają tylko 2 opcje, albo zrezygnować z ostrzenia na nieskończoność co prawda myślę że jest sporo szkieł którym by kołnierz adaptera nie przeszkadzał w ostrzeniu... Albo zamontować adapter z blaszką na stałe bo całkiem nieźle siedzi w obiektywie i się nie wykręca.

michal5150, pamiętaj że nie wszyscy mają pod ręką T-mount a chcą korzystać ze sprzętu ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Pietras napisał/a:


michal5150, pamiętaj że nie wszyscy mają pod ręką T-mount a chcą korzystać ze sprzętu ;-)

No, ale widzę że TomiTom chce kupić adapter na allegro (wkleił link), więc co za różnica czy kupi t-mounta czy adapter?
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Czyli rozumując:
kupując adapter T-mount->Pentax wystarczy że odkręce dupkę obiektywu, wkręcę ten adapter i mam na stałe bagnet ?
Jeszcze jak można podajcie proszę wymiary szerokości i średnicy t mounta.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach