LL  Dołączył: 07 Sty 2008
Obiektywy z ukrainy
Witam wszystkich.
Chciałem sie zapytać czy kto kolwiek z was miał okazje kupowa obiektywy na ukrainie??Bo właśnie wybieram się do tego kraju i tak z ciekawosci poszukałem jakie tam sa ceny i okazalo sie że są bardzo atrakcyhne.....
http://digi.com.ua/index....g=sigma+100-300
2) http://digi.com.ua/product_792.html

nie wiem czy wszystko dobrze doczytałem (bo dopiero od 3 tyg ucze sie rosyjskiego :]), ale wychodzi na to że ceny obiektywów sigmy na ukraine są równie atrakcyjne ja za wielką wodą.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
LL napisał/a:
ale wychodzi na to że ceny obiektywów sigmy na ukraine są równie atrakcyjne ja za wielką wodą.

Cło i podatek też policzyłeś?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
plwk, no, jak pojedzie, to podatku i cła raczej płacił nie będzie.
 
LL  Dołączył: 07 Sty 2008
cła ani podatków nie ma planów płacic.......sprawa z tymi 2 rzeczami wyglada identycznie jak z USA......... jedynie trzeba przeżyc ukraińskich celników ;/
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Hej,

ceny rzeczywiście ciekawe. Też się zastanawiam nad tą Sigmą 10-20 :)
Będę w Kijowie w przyszłym tygodniu to zajrzę do tego sklepu.

BTW to kiedy będziesz na Ukrainie? Jeżeli w Kijowie to może byśmy się na jakieś
:-B wybrali? Tanie mają i dobre :mrgreen:

acha, apropo celników - nie spodziewam się kłopotów. Trzeba obiektyw rozpakować i powinno być ok. Jak byłem tam miesiąc temu to miałem ze sobą ME Supera i trzy obiektywy. Żadnych problemów.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Żeby było śmieszniej, ja też się do Kijowa wybieram... 6-7.08.2008.
Rozważam zakup Araxa tam na miejscu:
http://www.araxfoto.com/cameras/arax-60mlu/
http://www.araxfoto.com/cameras/arax-cm-mlu/
To jak? Wybieramy się na piwo? :-)
 
LL  Dołączył: 07 Sty 2008
tomekz napisał/a:
BTW to kiedy będziesz na Ukrainie?


Widze że sie szykuje klubowa wycieczka na krym :)
Ja mam bardziej w planach Lwów i Krym, Kijów zapewne ominę bo poprostu brak tanich biletów samolotowych w tamte strony, a wycieczka od 28-07 do 09-08
A co do stron sklepu to narazie szukałem najatrkacyjniejszych cen .......... a wogóle musze coś ciekawego znaleźć we lwowie albo w jednym z krymskich miast (sewastopol/ simferopol/ sudak)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tomekz napisał/a:
:-B ... Tanie mają i dobre

Оболонь?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
emigrant napisał/a:
tomekz napisał/a:
:-B ... Tanie mają i dobre

Оболонь?

Oh, yeah. Pszeniczne, niefiltrowane...
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
SQ6GIT napisał/a:
emigrant napisał/a:

Оболонь?

Oh, yeah. Pszeniczne, niefiltrowane...


8-)

Tyle, że ja 6 sierpnia już wracam :-(
Więc co najwyżej na lotnisku się miniemy.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
plwk napisał/a:
LL napisał/a:
ale wychodzi na to że ceny obiektywów sigmy na ukraine są równie atrakcyjne ja za wielką wodą.

Cło i podatek też policzyłeś?


A ile wynosi, tak z ciekawości bo nawet z tymi opłatami może być to opłacalne... a mając je sigma respektuje gwarancje z innych krajów (choć nie wiem jak z ukrainy)

Przykładowo taka sigma 100-300mm f/4 wychodzi 1800zł, przeliczając z dolara, bo ceny w tytuowym wątku chyba w dolcach :-? doliczając cło i vat powiedzmy 35% wyjdzie ok 2400zł
czyli ok 1000zł taniej jak u nas... to nawet opłaca się zrobić wycieczke samochodem na pikną Ukraine

Ps. to tylko takie moje suche kalkulacje ;-)
 

AiKSz  Dołączył: 29 Sty 2008
no taniutkie te sigmy tylko ze cos mi sie zdaje ze one sa z bagnetem do aparatu sigmy
jak ta :)

http://allegro.pl/item401...atow_sigma.html

i juz podobnie jest
tym bardziej ze ceny obiektywow pentaxa bardzo zblizone choc faktycznie jakby troche tansze
 
LL  Dołączył: 07 Sty 2008
AiKSz napisał/a:
z bagnetem do aparatu sigmy

są do wszystkich mocowań wiec nie ma problemu

co do cen innych producentów to juz sie średnio opłaca.......a raczej wcale moze jedynie petax 50/1,4 bo inne szkła w bardzo podobnej cenie

A moze ktoś z was zna jakiś fajny sklep we lwowie albo gdzieś na Krymie bo ja musze znaleźć coś w tamtych okolicach
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
A nie wiecie jak to z gwarancją? Międzynarodowa? u nas będzie honorowana?
 
LL  Dołączył: 07 Sty 2008
SQ6GIT napisał/a:
A nie wiecie jak to z gwarancją

gwarancja np na sigmę 10-20 jest na 24 m-ce a czy jest międzynarodowaa tego nie wiem nie chce mi sie do nich pisać ale przypuszczam ze tak ale to tylko moje przypuszczenia .......
a z realizacją gwar międzynarodowej to wiadomo jak jest ....... bezproblemowo. :)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Sądze że. jest jak z gwarancją z USA, musisz mieć papiery na opłacone cło i vat ;-)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
Sądze że. jest jak z gwarancją z USA, musisz mieć papiery na opłacone cło i vat ;-)

???
A nie wystarczy dowód zakupu?
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
marucha, Ztego co kiedyś wysmarowałem maila do sigmy to otrzymałem odpowiedź , że nie...
Ktoś niedawno tu nawet wstawiał podobną odpowiedź z sigmy, oczywiście pytanie do sigmy było o gwarancje z USA ;-) więc z Ukrainą to przypuszczenia ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Hm. Rozumiem, że chcą chronić swoje interesy jako sprzedawcy, ale ciekaw jestem, na ile jest to zgodne z warunkami gwarancji. Bo do tej pory myślałem, że jeśli np. podróżuję po świecie i zawieje mnie np. do Australii, to międzynarodowa gwarancja daje mi możliwość naprawy w Australii. I że nie muszę clić tego towaru... Ciekawe, czy nie jest to nadgorliwość Sigma Polska w ochronie swoich interesów.
 

RockShock  Dołączył: 30 Kwi 2008
plwk napisał/a:
LL napisał/a:
ale wychodzi na to że ceny obiektywów sigmy na ukraine są równie atrakcyjne ja za wielką wodą.

Cło i podatek też policzyłeś?


A cło jest aktualne, skoro Ukraina jest już w Unii? Jak to teraz wygląda? Czy cło jest tylko zniesione w strefie Schengen?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach