sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
K10D - nowe informacje
OK, skoro przecieklo na PDML to moze i tutaj :-) Cztery informacje nt. nadchodzacego 10 MPix K10D:
- korpus uszczelniany
- zapis RAWow standardowo w formacie DNG (czyli juz teraz mozna obrabiac je w wielu programach do RAW...)
- w sprzedazy od wrzesnia
- cena ponoc ma nas przyjemnie zaskoczyc :-)
Mysle, ze pierwszy punkt powinien Wam wyjasnic, czemu od poczatku uwazalem K10D za korpus pozycjonowany poziom wyzej niz Alfa 100 ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O fak.
To chyba oznacza, że nowe szkła również będą uszczelniane.
Format DNG - jeżeli to się potwierdzi, to Pentax pięknie wyskoczy przed konkurencję.
A co do ceny - to po prostu oznaczałoby również obniżkę cen K100/110D.
Prawdę powiedziawszy to nieporównywalnie bardziej przemawia do mnie, niż nowości w alfie Sony.
Chyba rzeczywiście jest/będzie nieźle.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
- w sprzedazy od wrzesnia

a to ciekawe kiedy go pokażą?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
a to ciekawe kiedy go pokażą?

Wczesny prototyp pokazali juz w lutym, na PMA:
http://www.dpreview.com/articles/pma2006/Pentax/
Na Photokinie we wrzesniu ma byc ponoc oficjalna premiera.

[ Dodano: 2006-06-21, 00:02 ]
Michu napisał/a:
O fak.
To chyba oznacza, że nowe szkła również będą uszczelniane.

A choroba wie, ale dobrze by bylo :-) No i to bylby pierwszy korpus Pentaxa od czasow LXa z uszczelnieniami... Teraz sie wyjasnia czemu kolka sterujacer sa wpuszczone w korpus, czemu taki dziwny zamek pokrywy kart, czemu okragly przelacznik trybow AF ;-)

Cytat
Format DNG - jeżeli to się potwierdzi, to Pentax pięknie wyskoczy przed konkurencję.

Mila sprawa - mam nadzieje, ze z czasem DNG sie upowszechni jako standard taki jak JPEG i nie bedziemy musieli sprawdzac czy dany konwerter obsluguje RAWy z naszego aparatu - wystarczy jesli bedzie obslugiwal DNG ;-)

Cytat
A co do ceny - to po prostu oznaczałoby również obniżkę cen K100/110D.
Prawdę powiedziawszy to nieporównywalnie bardziej przemawia do mnie, niż nowości w alfie Sony.
Chyba rzeczywiście jest/będzie nieźle.

Mysle, ze czeka nas jeszcze wiecej milych niespodzianek ze strony Pentaxa i to jeszcze w tym roku! ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A co z kabłączkiem od przysłony? jakieś plotki? ...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
A co z kabłączkiem od przysłony? jakieś plotki? ...


Spokojnie, alkos, kabłączek też będzie uszczelniany :-D

ATSD, to się doczekaliśmy po prostu N**** D200 ze stabilizacją. Zobaczymy, ile nerek trzeba będzie sprzedać...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, - wiesz co .....prosiak jestes...to ja wlasnie wydalem 3000 na jedno stare szkielko i skaner (ktory jeszcze do mnie nie dotarl :evil: ) a ty mi dopiero teraz takie info zapodajesz :evil:
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
A nie macie podejrzeń, że Pentax w nazewnictwie nowej linii korpusów K1...D zostawił sobie furtkę na coś zupełnie ekstra - K1D?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
A co z kabłączkiem od przysłony? jakieś plotki? ...

Choroba wie, ale biorac pod uwage, ze pozostale zyczenia Pentaxiarzy zostana spelnione w tym korpusie, to kto wie? ;-)

[ Dodano: 2006-06-21, 09:40 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
ATSD, to się doczekaliśmy po prostu N**** D200 ze stabilizacją. Zobaczymy, ile nerek trzeba będzie sprzedać...

Tyle, zeby bylo ze stara polska zasada "zastaw sie a postaw sie" :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: K10D - nowe informacje
sylwiusz napisał/a:
OK, skoro przecieklo na PDML to moze i tutaj :-) Cztery informacje nt. nadchodzacego 10 MPix K10D:
- korpus uszczelniany
- zapis RAWow standardowo w formacie DNG (czyli juz teraz mozna obrabiac je w wielu programach do RAW...)
- w sprzedazy od wrzesnia
- cena ponoc ma nas przyjemnie zaskoczyc :-)
Mysle, ze pierwszy punkt powinien Wam wyjasnic, czemu od poczatku uwazalem K10D za korpus pozycjonowany poziom wyzej niz Alfa 100 ;-)

Cena dosc dobra czyli....4000zl? czy 5000zl?Jak bedzie 5000zl a Sony zejdzie do jesieni do <3000zl to naprawde musi byc o wiele lepszy zeby sie sprzedawal w miare. Jesli sie nie jest zawodowcem ktory robi w trudnych warunkach non stop to czy ma to az takie znaczenie?wiekszosc z nas robi w roznych warunkach, poza LX nie byl zaden uszczelniany a zazwyczaj jest dobrze. Trzeba pamietac ze ilosc zawodowcow powaznie robiacych zdjecia w zasadzei nie uzywa 35mm ani APS Pentaxa na dzis, musza w slad puszkli szybko pojaiwc sie tele bo tu znow zaden wybor na dzis...:(Nie mowie o niezaleznych bo z taka Sigma to jedna loteria w jakosci nie mowiac o jej slynnych problemach z C i nawet z D200.
Szansa jest taka ze faktycznie SR bedze dzualac b dobrze, jak jz widac po testach, Limited 21 i 70mm okaza sie znakomite i pojawia sie nowe zoomy tele i stale tele i promocje, swietne recenzje, moze wreszcie jakis sponsoring pewnytch fotografow itd. Oby bo b lubie Pentaxa, wlasnie odebralem slajda Velvie 100F z PZ1 i FA 35mm/2.0 i 50mm i b dobrze wyszlo. Wiec taka FA 35mm bedzie swietnym kompanem ewentualnie z K10 jak spadna troche ceny a 10mln mi wysyarczy na kilka ladnych lat, plus SR

Pytanie

[ Dodano: 2006-06-21, 10:06 ]
mklnet napisał/a:
A nie macie podejrzeń, że Pentax w nazewnictwie nowej linii korpusów K1...D zostawił sobie furtkę na coś zupełnie ekstra - K1D?

TEz mi sie tak wydaje ze za jakis czas jak zdobedzie wiecej rynku moze byc K1D
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
sylwiusz, - wiesz co .....prosiak jestes...to ja wlasnie wydalem 3000 na jedno stare szkielko i skaner (ktory jeszcze do mnie nie dotarl :evil: ) a ty mi dopiero teraz takie info zapodajesz :evil:

Fafniak - tylko i wylacznie dlatego, ze Cie lubie :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-21, 10:10 ]
mklnet napisał/a:
A nie macie podejrzeń, że Pentax w nazewnictwie nowej linii korpusów K1...D zostawił sobie furtkę na coś zupełnie ekstra - K1D?

Kto ich tam wie? Jak dla mnie K10D bylby optymalny, ale nie wiadomo co chlopaki planuja. W kazdym razie wyglada na to, ze celuja wysoko. Nowe szkla f2.8 tez Was zaskocza baaaaaaaaaaaaardzo milo - beda sie bardzo roznic mechanicznie od blizniaczych Tokin :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Fafniak napisał/a:
sylwiusz, - wiesz co .....prosiak jestes...to ja wlasnie wydalem 3000 na jedno stare szkielko i skaner (ktory jeszcze do mnie nie dotarl :evil: ) a ty mi dopiero teraz takie info zapodajesz :evil:

Fafniak - tylko i wylacznie dlatego, ze Cie lubie :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-21, 10:10 ]
mklnet napisał/a:
A nie macie podejrzeń, że Pentax w nazewnictwie nowej linii korpusów K1...D zostawił sobie furtkę na coś zupełnie ekstra - K1D?

Kto ich tam wie? Jak dla mnie K10D bylby optymalny, ale nie wiadomo co chlopaki planuja. W kazdym razie wyglada na to, ze celuja wysoko. Nowe szkla f2.8 tez Was zaskocza baaaaaaaaaaaaardzo milo - beda się bardzo roznic mechanicznie od blizniaczych Tokin :mrgreen:

TZn.....?
Beda miec cos ala USM? Mowisz o zoomach czy tez beda stale?Ciekaw jestem cen tych szkiel.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: K10D - nowe informacje
Alek napisał/a:
Cena dosc dobra czyli....4000zl? czy 5000zl?Jak bedzie 5000zl a Sony zejdzie do jesieni do <3000zl to naprawde musi byc o wiele lepszy zeby się sprzedawal w miare. Jesli się nie jest zawodowcem ktory robi w trudnych warunkach non stop to czy ma to az takie znaczenie?wiekszosc z nas robi w roznych warunkach, poza LX nie byl zaden uszczelniany a zazwyczaj jest dobrze.

Nie dla kazdego ma znaczenie, ale czesto ma znaczenie uchwyt pionowy, ergonomia (dwa pokretla, HyP i HyM), duzy bufor, ilosc kl/s, wizjer i ogolny "feeling". W tych punktach akurat Alfa 100 jest slaba... Inaczej po co Ci Z1??? Przeciez na znacznie tanszym Z-70 zrobisz identycznej jakosci zdjecia tym samym szklem i na takim samym filmie :lol: :lol: :lol:

Cytat
Trzeba pamietac ze ilosc zawodowcow powaznie robiacych zdjecia w zasadzei nie uzywa 35mm ani APS Pentaxa na dzis, musza w slad puszkli szybko pojaiwc się tele bo tu znow zaden wybor na dzis...:(

2007 :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-21, 10:19 ]
Alek napisał/a:
Beda miec cos ala USM? Mowisz o zoomach czy tez beda stale?Ciekaw jestem cen tych szkiel.

Same pytania, zadnych odpowiedzi 8-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: K10D - nowe informacje
tak czy owak dzieki za info i tez jestem przekonany ze K10D bedzie duzo lepszy od Sony Alfa. Jka pisales bedzie to semi pro puszka.
A zatem czekamy do jesieni i dalej strzelam slajdy.
Pieknie musi byc z DA 21mm na K10D....
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Zobaczymy, ile nerek trzeba będzie sprzedać...

Najgorsze, że jestem do swoich nerek bardzo przywiązany :-( Nie sądzę, żeby zeszli z ceną do 3000 tysięcy, prędzej dwa razy tyle. Ale i tak zapowiada sie pięknie. Może chociaż będzie go można pomacać w jakimś sklepie
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
w kazdym razie cyfra daje duuze mozliwosci firmom, ktore wczesniej staly troche w cieniu, bo o ile w przypadku pentaksa wypuszczenie wczesniej jakies puszki profi na film byloby chyba samobujstwem (tak jak Dynax9 Minolty choc calkiem niezla puszka, to jednak ine sprzedawala sie chyba rewelacyjnie) to teraz w przypadku cyfry juz jest sprawa do powaznego przemyslenia .. no bo jak widac pentaks stawia na nowe szkla - ma juz ich kilka calkiem niezlych ii jak slychac ma ich byc jeszcze wiecej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach