Kaisel  Dołączył: 15 Sty 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Niech się kolega określi, czego potrzebuje, ile ma kasy, to na pewno ktoś mu pomoże.


Punkty od najważniejszego:
-budżet max. 500zł na sam aparat,
-lampka wspomagająca AF
-karty SD
-mile widziane ustawienia manualne,
-fajnie jak by miał stabilizacje (mechaniczną)


lipalipski napisał/a:
Jak się upiera prz Pentaxie, to ma wybór raczej skromny. Na odpowiedniej stronie znajdzie specyfikacje i opisy i niech kupi jakikolwiek.


Nie upieram się przy Pentaxie, tylko byłem ciekaw dlaczego mając podobne opcje jak konkurencja, jest zły/niepolecany, czy np. robi bardzo mydlaste zdjęcia, bardzo szumi w porównaniu do konkurencji... Owszem mógłbym kupić jakikolwiek, ale tu chodzi o relacje cena/możliwości, np. dzisiaj w Rzeszowskim MM jest wyprzedaż i taki Nikon Coolpix L12 jest za 499zl a zdjęcie wyżej w gazetce jest jakiś Samsung za 333zl. Różnica w nich jest taka, że Nikon to totalny automat, a Samsung ma jakieś tam opcje które można zmieniać. Czytając opinie na temat obydwu modeli wyszło że Samsung jet trochę niezbyt dobrze zaprojektowany (np. mikrofon jest w miejscu gdzie trzyma sie palec), a Nikon jak już pisałem to automat za prawie 200zl więcej, gdzie praktycznie nie ma się wpływu na zdjęcie.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
należy sformułować pytanie następujące: Co jadłeś(-aś) wczoraj na kolację? Wtedy jest szansa, że wątek zboczy odrobinę w stronę aparatów
Chyba ortodontycznych, bo napewno nie fotograficznych :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Kaisel napisał/a:
Punkty od najważniejszego:
-budżet max. 500zł na sam aparat,
-lampka wspomagająca AF
-karty SD
-mile widziane ustawienia manualne,
-fajnie jak by miał stabilizacje (mechaniczną)

Kupiłem synowi (9 lat) pierwszą cyfrówkę jakiegoś panasonica (modelu nie pamiętam, a akurat jestem w pracy):
ad 1. 149 € (prawie się mieści w twoim budżecie, ale było to jakieś 3 miesiące temu, więc musiało coś stanieć)
ad 2. jest
ad 3. jest
ad 4. tu raczej będzie ciężko w aparacie kompaktowym, bo one są tak skonstruowane: włącz, wyceluj, naciśnij i zobacz zdjęcie
ad. 5 jest
Poza tym ogromny wybór programów temetycznych niestety z poziomu menu
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
W cenie do 500zł to nic nie kupisz co zapewniałoby powyższe warunki jaki stawiasz kompaktowi. Najlepszy stosunek jakości do ceny maja Canony, taka seria A może nie zbyt ładna /design/ zapewnia niezłą jakość obrazu i manualne nastawy, do tego wizjer-bardzo przydatny w wielu warunkach oswietleniowych, a najnowsze mają już stabilizatory IS. Dla fotografujących inaczej, czyli na wyciągniętych rękach za pomocą LCD niezły jest też Panasonic LZ6, ale ten bez manualu, jak większość małpek. Dobre i droższe są Casio i może przede wszystkim Fujii. Pentaxy-małpki szumią o czym dyskretnie! informowali koledzy/ mniej - dolnopłuk, więcej np. T10- niagara/ Wart zakupu jest A20/A30 ze stabilizacją matrycy i świetną jakością fotek.Wybór jest trudny, a radzenie jeszcze trudniejsze, najlepsza rada wziąć w łapy, pomacać i kupić to co zrobiło na Tobie najlepsze wrażenie i jest w odpowiedniej cenie i spokojnie sobie pstrykać. Moja żona, która zna sie na zasadach fotografii tak jak ja pismie węzełkowym pstryka Samsungiem A7 tylko na P i uzyskuje niezłe rezultaty, ba nawet powiem, że jeszcze lepsze, fotografuje to co widzi, a oko ma celne. Pozdrawiam.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
olek c-55 zoom używałem 2 lata i mam o nim b.dobre zdanie ,tyle że karty xd a preferujesz sd no i stabilizacji niet , od paru miechów lezy na rezerwie ale nigdy nie wiadomo kiedy się
przyda
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No i wątek się odrobinę uspokoił :-)
Szczerze mówiąc pomimo wielkiej sympatii do marki Pentax i posiadania lustrzanki cyfrowej oraz kilku analogowych tej firmy trudno mi było samemu polecać kompakty Pentaksa znajomym. Pomimo poważnych wykładów, w których tłumaczyłem, wszystko co możliwe, przez jasność obiektywu, ustawień manualnych, cechy wizjera, wyświetlacza itp, itd, póki co nie udało mi się chyba jeszcze nikomu przekonać do takowego zakupu - pewnie z braku wewnętrznego osobistego przekonania. To nie tak, że uważam je za złe, trudno byłoby zresztą, bo opieram się tylko na testach i parametrach technicznych, ale nie uważam też za super wybijające się. Nie chciałem też, aby ludzie później nie znając ograniczeń kompaktów, narzekali, że Pentax jest do kitu. Dlatego jedna kumpela z pracy pomimo moich tłumaczeń kupiła Panasonica z wielkim zoomem (ekw. coś koło 432mm) i małą matrycą (chyba nie zrozumiała tego co jej mówiłem, powiniennem po prostu powiedzieć kup ten i ten model). A drugiej niestety rodzice kupili jakiegoś Olympusa (bodajże 740, mała matryca, dużo pikseli, mało ustawień, macałem go i podoba mi się jeszcze mniej niż ten panasonic), zanim sama zadecydowała, a też poświęciłem trochę czasu na jej oświecenie. Teraz jest szansa, bo trzecia znajoma kombinuje kupić Pentaksa A30 chociaż jej akurat przydałaby się lustrzanka, bo do tej pory fotografowała Yashicą FX-3 Super 2000 i naprawdę dobrze jej to wychodziło.
Mnie w A20 i A30 brakuje wizjerka optycznego, bo tak to chętnie bym je polecał, zwłaszcza , że można je teraz kupić za 800-900zł -> czyt. więcej sprzedanych kompaktów, więcej pieniędzy dla Pentaksa, większa popularność marki i systemu, lepszy jego rozwój.

Dla autora wątku te Pentaksy są ciut za drogie, ale może warto dołożyć trochę kaski, bo to naprawdę fajne modele, jedyne co mi nie odpowiada to fotografowanie "na zombi".
Sporo osób poleca Fuji serii F (np.F31) z racji ich niskoszumności, Pentaksy nie mogą się niestety tym pochwalić, ale też chyba nie odbiegają wiele od konkurencji.
Z kolei kiedy oglądałem ostatnio zdjęcia z Fuji E900, to dowiedziałem się czemu używam lustrzanki a nie kompakta :-) agresywnie odszumiane zdjęcia wogóle mi się nie podobają.
 
danpe_
[Usunięty]
Cytat
Po raz kolejny wyłażą ci z butów całe snopy słomy. Dwa.

Jarek Dabrowski, Twoja opinia mnie nie bardzo interesuje, bo jako moderator powinienes już dawno zwrócić uwage, żeby się ludziska wypisywali w temacie, bo tak to ktoś tracił swój cenny czas na czytanie 2 stron szamba wartych postów, to chyba nieładnie tak marnować czyjś czas i nerwy? Na żadnym innym nie ma takich cyrków. Musiał się dopiero ktoś mocno wkurzyć, żeby pojawiły się posty na temat!

lipalipski napisał/a:
Bo nas kompakty nie interesują -no, może dolnopłuki :evilsmile:
lipalipski, jak Cie nie interesują to po cholere się wypowiadasz?

Fajnie, że w końcu znalazł się ktoś, kto raczył się wypowiedzieć w temacie, chętnie się dowiem co ma do powiedzenia.

piotr_luk napisał/a:
ad 4. tu raczej będzie ciężko w aparacie kompaktowym, bo one są tak skonstruowane: włącz, wyceluj, naciśnij i zobacz zdjęcie


nie do końca prawda, dziś byłem w markecie z autorem wątku, sporo kompakcików już ma ustawienia manualne, zależy od producenta.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
danpe_ napisał/a:
jako moderator powinienes już dawno zwrócić uwage, żeby się ludziska wypisywali w temacie
danpe_ napisał/a:
Na żadnym innym nie ma takich cyrków.
Masz babo placek. No i co z tym zrobimy? Dopasujemy forum do ciebie, czy ciebie do forum? Aczkolwiek obawiam się, że obydwa rozwiązania są z góry skazane na niepowodzenie.

[ Dodano: 2007-08-24, 08:45 ]
Kaisel, za 500 zł będzie ciężko coś z ustawieniami manualnymi i stabilizacją. Ja jak zwykle polecam Canony serii A.
Tutaj:
http://www.dpreview.com/reviews/compare.asp
możesz sobie dobrać kryteria, żeby zobaczyć, któe modele wchodzą w grę.

[ Dodano: 2007-08-24, 08:47 ]
danpe_ napisał/a:
czytanie 2 stron szamba

Dopero to zauważyłem. Panzeruserator, do jasnej ciasnej - waż słowa!
Półmózgi, szambo, co jeszcze?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarosławie nie unoś się tak. Być może niektórzy (np. ja) poczytywali sobie owe słowa za komplement.
Kolego Danpe_. Dowcip polega na tym, że każde forum ma swój specyficzny klimat. Niekiedy jest to śródziemnomorski, gdzie indziej katastroficzny lub kafkowski. Jesteś na naszym forum od ponad roku. Zdążyłeś chyba już sam przekonać się, czego można spodziewać się po tym miejscu w sieci, czego tyczą posty czy też (w tym konkretnym przypadku) wreszcie, jakie procentowe zaanagażowanie ma dział kompakty w całokształcie naszej społeczności. Jak widzisz, z polecanych aparatów, nie jesteśmy fanatykami jedynie słusznej marki (choć Twa argumentacja jest ze wszech miar słuszna).
Cóż więc mógłbym Ci osobiście napisać w rzeczonym temacie?
Chyba tylko: Yakumo.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
I tu się ciśnie na usta właściwa odpowiedź na pytanie "Dlaczego nie polecacie kompaktów PENTAX'a" - ponieważ polecamy Yakumo :-P
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
szambo, co jeszcze?
perfumeria -to tak na marginesie :-P

Biorąc pod uwagę budżet na ten aparat to może coś używanego?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
jakie procentowe zaanagażowanie ma dział kompakty w całokształcie naszej społeczności.
Pomyłka! Kompakty cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż pleśniaki! Udział wątków kompaktowych liczymy w promilach :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
hamster napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
szambo, co jeszcze?
perfumeria -to tak na marginesie
No tak :)
A Fafniak, to czarownica.
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
Patrząc na wszystko z boku zaobserwowałem pewną rzecz. Jeśli dany wątek znajduje się chocby troszę w kręgu zainteresowania jednego z "zielonych"lub "brązowych", to potrafią oni powycinać i poprzenosić wszelkiego rodzaju OT, które poniekąd zaśmiecają temat. Jak jest w przypadku gdy nie są zainteresowani danym tematem, widać chyba tutaj. To taki mały ot z mojej strony.



Poniższy tekst dodałem po godz. 16.30 (już po poście trefa) - informację tą podaję w związku z sugestią rzeczonego :-D . Jakoś nie moge wpaśc na to jak zrobić żeby było tak jak u niego (tj. wskazanie o której godzinie dokonano edycji i uzupełnienia tekstu).

Żeby nie zaśmiecać. Tref chodzi mi o to, że potraktowaliście temat jako zupełny OT. Gdyby pytanie takie dotyczyło np lustrzanki, obiektywu itp. to od razu jeden z w/w dokonał by korekty tematu wyrzucając nadmiar OT do Hyde Parku. :-B

 
danpe_
[Usunięty]
no co, szambo nie jest obraźliwe za bardzo, staram się uspokoić już.


Janes napisał/a:
Patrząc na wszystko z boku zaobserwowałem pewną rzecz. Jeśli dany wątek znajduje się chocby troszę w kręgu zainteresowania jednego z "zielonych"lub "brązowych", to potrafią oni powycinać i poprzenosić wszelkiego rodzaju OT, które poniekąd zaśmiecają temat. Jak jest w przypadku gdy nie są zainteresowani danym tematem,


bo to masoni są, a pozostali to cykliści.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ktoś mi tu zarzuca, że mnie nie interesuje temat. No to muszę interweniować.

Kompaktów Pentaksa nie polecamy, bo on ich zwyczajnie nie robi! Robi je sony, ale ponoć zdania użytkowników są podzielone. Zresztą, teraz to już czasy CD mijają, ludzie się za blureje biorą... O czym tu pisać?

To prawie jak spalenie Nikona.

źródło: phoenixdfs.com

[ Dodano: 2007-08-24, 17:28 ]
Janes napisał/a:
Żeby nie zaśmiecać. Tref chodzi mi o to, że potraktowaliście temat jako zupełny OT. Gdyby pytanie takie dotyczyło np lustrzanki, obiektywu itp. to od razu jeden z w/w dokonał by korekty tematu wyrzucając nadmiar OT do Hyde Parku. :-B
Janes, jeśli coś dopisujesz, napisz EDIT, bo trochę to głupio wygląda :roll:

Macie trochę racji jeśli chodzi o OT, ale tylko trochę. Dziwne jest, że dopiero na 2 zakładce pojawiło się pytanie dotyczące wyboru kompaktu, podanie budżetu, itd. Wześniej temat brzmial tylko:
Cytat
Dlaczego nie polecacie kompaktów PENTAX'a?
i własnie dlatego poleciały OT. A co mieliśmy napisać? Że są super dobre, więc ich nie kupujemy? Są tak samo mało popularne jak cały Pentaks jeszcze półtora roku temu. Mało ludzi ma doświadczenie z nimi, przynajmniej w kraju [statystycznie mało w porównaniu do Yakumo]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Półmózgi, szambo, co jeszcze?


Jakto co? Ostrzezenie: dwa.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
A co mieliśmy napisać? Że są super dobre


Zdaje się, że właśnie tak mieliśmy napisać... w końcu nazwa forum do czegoś zobowiązuje. ;-)

Z samego tytułu wątku można wywnioskować, że pytajacy był nieco zaskoczony czytając dział "Kompakty", gdzie zdaje się nie znalazł przykładów gloryfikacji "jedynie słusznej marki", ale może właśnie za to polubi to forum...

Jak wspomniałem, niniejszy dział nazywa się "Kompakty" i znajduje się na forum klubu użytkowników Pentaksa. Tu niestety dostrzegam pewną lukę w linii obrony twórców OT-ów... :-P
Za to pozostaje argument, że taki jest porzadąny i akceptowany przez adminów klimat forum.

Jednak niechciałbym, aby ktoś z tego watku wywnioskował, że kompakty Pentaksa są do niczego. Według mnie są bardzo przyzwoite, jednak obecnie Pentax produkuje głównie kompakty z entry level, a takie pozostają zwykle poza spektrum zainteresowania zaawansowanych użytkowników (czyli tutejszych klubowiczów).
Niestety nie ma obecnie w ofercie Pentaksa aparatów tej klasy co kompaktowy Pentax 750Z (2004 rok).
Jednak może to tylko kwestia czasu, poniewaz prawie każdy fotograf kiedyś dojrzewa do kieszonkowego zaawansowanego kompaktu, a firma Pentax z pewnością o tym wie.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Dlaczego nie polecamy kompaktów Pentaxa?
Bo nie ma czego polecać.
Co jest warte polecenia? To ca określoną sumę oferuje najwięcej w kwestii możliwości fotograficznych ale kto by tego słuchał skoro na pierwszy plan wysuwa się ładny wygląd w kształcie papierośnicy i fajny napis na pudełku.
Znajomym zawsze radzę kupuj aparat z możliwie największą matrycą - to oczy wybałusza i bredzi coś o megapikselach - ludzie nie rozróżniają wielkości fizycznej od rozdzielczości.
Co więc można im tłumaczyć?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Kfan, dlaczego odkopales watek z przed roku ? :-|

Troszke nie na czasie, bo ja na przyklad polecam kompakty Pentaxa :evilsmile:

I swietnie mi to wychodzi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach