PK  Dołączył: 24 Maj 2008
raiden1983, do niego jest dedykowana lampa (co nie znaczy, że inne nie działają- po prostu po podłączeniu aparat automatycznie ustawia się na czas synchronizacji)- Chinon auto S 380
http://photo.7163.ro/chinon380/ (tu krótki opis).
Podejrzewam, że są lepsze lampy w podobnych cenach...
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
Witam.
Pytanko chodziłem ostatnio bo pchlim targu i gość miał do sprzedania w/w aparat z obiektywem 50mm czy 55mm za 20Ł. Chciałbym pobawić się trochę w fotografię analogową i co sądzicie o tym zakupie warto za te pieniądze ? Czy to dobry aparat dla kogoś kto nie miał w ręku analogowej puszki ?
Pozdrawiam
 

suchotnik  Dołączył: 11 Mar 2010
Jeśli sprawny to ja bym się nie wahał, to żadne pieniądze;p Choćby po to żeby rozkręcić;p No i potargować się można;p
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
Ponowne pytanie. Wybieram się dziś na pchli targ i może będzie gość z tym chinonem, i pytanie co sprawdzić, jak sprawdzić.
 
Tad  Dołączył: 11 Sie 2010
Witam,
to mój pierwszy post na forum, więc się przedstawię. Mieszkam w Krakowie, posługuję się Olympusem E-510 i kilkoma obiektywami na M42, fotografuję portrety i swoje modele kartonowe (jak Bozia da, to pewnie kogoś tu znam z innych miejsc...).

Mam prośbę o pomoc - właśnie nabyłem Chinona CP-9AF (a właściwie dwa takie same) z dedykowanymi obiektywami (te jeszcze nie doszły). Moja prośba polega na wskazaniu mi na allegro konkretnych obiektywów, które mógłbym kupić do niego - zarówno manualnych jak i automatycznych. Opisy podają, że do Chinona można podpiąć obiektywy z mocowaniem K, KA, KAF i RK - domyślam się, że chodzi o Pentaxa, ale jestem zielony w tym temacie. Byłbym wdzięczny za wklejenie tu linków do konkretnych aukcji, bo moje poszukiwania po omacku nic nie dały (gubię się w oznaczeniach Pentaxa).

Przy okazji - będę miał jeden korpus Chinona CP-9AF z lampą AF-S120 do wymiany (w pełni sprawny) - na jakiś inny korpus automatyczny (lustrzanka analogowa). Rozważę każdą propozycję - na priv.
TAD
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Tad napisał/a:
K, KA, KAF
To są obiektywy ze standardowym mocowaniem Pentaxa (bagnet K), generalnie "K" jest gołe, "KA" ze stykiem, który pozwala w Pentaxach na rózne bajery (głównie tryby półautomatyczne o automatyczne w odpowiednich modelach), "KAF" z autofokusem. Niestety nie wiem, na ile te funkcje daje się wykorzystać w Chinonach i jego klonach. Ale generalnie działać powinny bez większych problemów.
Cytat
RK
a to są obiektywy ze stykiem do Chinona i jego klonów. W Pentaxach nie ma zastosowania, co najwyżej może przeszkadzać.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Tad, ten Chinon, o ile mi wiadomo, działa w trybie Af tylko z dedykowanymi szkłami.
Wszystkie obiektywy SMC Pentax (nawet F, FA, FA-J i DA) będą ostrzyć ręcznie. W/g instrukcji korpus ten może sterować przysłoną szkieł KA i późniejszych.

Instrukcja w ingliszu do tego Chinona (jest pdf do pobrania:
http://www.butkus.org/chi...-9af/cp-9af.htm

Pentax.orgowa wiki; do poczytania o rodzajach szkieł Pentaksa:
http://pentax.org.pl/wiki...tax.org.pl_WIKI
 
Tad  Dołączył: 11 Sie 2010
Dziękuję Panowie. PK - instrukcję mam i znam, pentaxową wiki też podczytywałem, ale pogubiłem się w rodzajach mocowań. Czyli generalnie obiektywy Pentaxa nie podchodzą do Chinona.

Ciekawi mnie jeszcze coś - często można spotkać Chinona z dwoma kitowymi obiektywami, ale w jednym folderze reklamowym (na Butkusie) jest pokazana cała bateria różnych obiektywów do Chinonów - czy ktoś z Was słyszał o tym?

Jakie macie wrażenia z używania tego aparatu?
TAD
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Tad, podchodzą jak najbardziej. Z tym korpusem TYLKO AutoFokus nie będzie działał (możesz wtedy ostrzyć ręcznie).
Czasami na aledrogo pojawiają się manualne szkła Chinona (mocowanie takie samo jak w Pentaxach z serii K i M) zwykle 50mm (1.7 i 1.4)- podobno całkiem fajne. Kilka razy spotkałem 135.
Tad napisał/a:
Jakie macie wrażenia z używania tego aparatu?

Tu niestety nie pomogę, Cp-9AF tylko widziałem, mam Cp-7m- dość podobny z kształtu ;-) - uważaj na plastiki (zwłaszcza w okolicach klapki od baterii), bo jak już pewnie zauważyłeś, są dość tandetne.
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
Miałem do czynienia z Chinonem 50/1,9(o ile mnie pamięć nie myli) wraz z moim GX'em. Szkło całkiem przyjemne, aczkolwiek jego wiek dawał się we znaki. Pierścień przysłony był strasznie rozklekotany a i pierścień ostrości był też w kiepskim stanie. Osobiście wolę szkło które teraz posiadam(patrz stopka).
 

martian1  Dołączył: 31 Paź 2009
Moze troche odswieze i dodam conieco od siebie o CP-7m zeby szukający informacji mieli wiecej opinii ;)

Kupilem, za jakies 100zl na allegro. Wszystko super podnieta, ze dziala z manualami tak jak pentaxy z tymi wyposazonymi w styki. Zrobilem moze 2 rolki i poszedl popychacz przyslony w body. Niestety to plastik, starl sie i pupa blada. Probowalem naprawic niby bylo ok, potem sie rozlecialo wiec stwierdzilem, ze profesjonalnei naprawie jedynei jak rozbiore aparat. Taaaaak... odradzam komukolwiek rozkrecanie tego ustrojstwa (chyba ze potrzebne nam tylko czesci) - zlozyc tego do kupy juz nie zlozylem. Okazalo sie tez, ze element ktory chcialem naprawic byl (jak na zlosc) na tasmie montazowej wsadzany chyba jako pierwszy :P... Nie ma jednak tego zlego - mam teraz ladna, jasna matowke do mojego k100d :).

Jesli chodzi o szkielka posiadam Auto Chinona MC 1.4/50 w stanie niemalze sklepowym. Wedlug mnie szkielko bardzo fajne - cudny bokeh, obiektyw na 1.4 troszke miekki ale juz od 2 znacznie ostrzejszy. Jedyna wada wedlug mnie to powloki, ktore nie sa oczywiscie tak dobre jak SMC (eh to przyzwyczajenie) - uzywam jednak oslony i flary mi nie straszne. Kiedy potrzebowalem kasy na gieldzie wystawialem takiego ze 3 razy za smeiszna cene ok. 250zl i nikt nie chcial wziac hehe...

Pozdrawiam
Mateusz
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Cytat
mam teraz ladna, jasna matowke do mojego k100d :).


Możesz powiedzieć coś na temat tej matówki?
Ma mikro raster, klin itp ?
Jest dużo ciemniejsza ?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Ma poziomy klin i mikroraster wokół. Poza tym nie jest jakoś szczególnie jasna, ale bardzo duża.
 

martian1  Dołączył: 31 Paź 2009
Szczegolnie jasna nie jest, ale porownujac np do tych zenitowych roznica zauwazalna. Zeby dopasowac ją do k100ds musialem zjechac chyba ponad polowe calej powierzchni :). Jesli ktos uzywa szkielek manualnych na cyfrze to polecam szczerze wymiane matowki na taka z klinem i rastrem - wygoda NIEPORÓWNYWALNA.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Wywołałem rolkę z Chinona (CP-7m)- to ustrojstwo "działa" z obiektywami DA (inaczej niż na pełnej dziurze lub domykając przysłonę ile fabryka dała). W trybach P korpus ustawia "pośrednie" wartości przysłony... czyli w połączeniu DA-limitedem powstaje małpa "semi-pro" ;-)
 
Kumkacz1  Dołączył: 13 Lip 2007
Pozycje S i C
Jak w temacie czym różnią się te położenie przełącznika? Z instrukcji z butkusa nie mogę tego znaleźć?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
S- strzał pojedynczy.
C- seria (continous)
Mam nadzieję, że o to chodziło.
 
Kumkacz1  Dołączył: 13 Lip 2007
Ok. Wielkie dzięki, dokładnie o to.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
O proszę, widzę znajomy nick :), to już wiem gdzie Chinonik trafił.
Czemu nie zadzwoniłeś po wyjaśnienia ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach