jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ex3, a znasz jakąś współczesną książkę na temat fotografii analogowej?
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Nigdzie nie pisałem o współczesnych książkach :)
"Książka o fotografowaniu" Andrzeja A. Mroczka ma współczesne wydanie a bazuje na pięknych czasach :) ( mam tylko pierwsze wydanie więc nie wiem co jest w tych nowych )
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008


Chyba najlepszy podręcznik o tamatyce "AKT" (posiadam wersję angielską).


http://www.galaktyka.com.pl/product,,496,8.html
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
M.W napisał/a:
Chyba najlepszy podręcznik o tamatyce "AKT"

Też posiadam wersję angielską. Znakomita praca, dobre opisy i schematy ustawień dla konkretnych zdjęć. Warte uwagi.
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Posiada ktoś
Real World Fotografia cyfrowa Wydanie 3 - Katrin Eismann, Seán Duggan, Tim Grey

W księgarni wydawała mi się ciekawą pozycją. Jednak być moze jest cos lepszego w takiej ogolno cyfrowej tematyce.
 

IrekM  Dołączył: 23 Sty 2011
Książka "Dno oka" Wojciecha Nowickiego znalazła się w finałowej siódemce książek nominowanych do Literackiej Nagrody "Nike":

http://wyborcza.pl/1,1182...demka_Nike.html

http://wyborcza.pl/1,1182...jecia_bola.html
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Chciałem polecić "Fotografia jako sztuka współczesna", ale widzę, że M.W już polecił http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=721016#721016

Tak więc podwójna rekomendacja.
 
JacekG  Dołączył: 02 Paź 2011
Ex3 napisał/a:

"Książka o fotografowaniu" Andrzeja A. Mroczka ma współczesne wydanie a bazuje na pięknych czasach :) ( mam tylko pierwsze wydanie więc nie wiem co jest w tych nowych )


Mroczek napisał nową ksiązkę:
"Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynując historia od Available Light do HDR. Poradnik dla fotoamatorów" - bedzie na dniach w Helionie.
 
roman  Dołączył: 26 Mar 2011
Witam
Zamówiłem właśnie Mroczka "Książka o fotografowaniu" wydanie III rozszerzone,
pozytywne opinie na helionie o wartości metorycznej w/w książki, a do tego dołączona
płyta z zdjęciami. Pozdrawiam
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006


Sam Abell - Life of a photograph

Piękny album. Polecam. Przyszedł wczoraj, obejrzałem jednym tchem. Zdjęcia walą w ryj, jest parę perełek. Warty każdej złotóweczki.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat


Jakie to lektury nastawiły mnie tak pesymistycznie? Przede wszystkim niesamowita, porażająca wręcz książka Angielki Janiny Struk pt. „Holokaust w fotografii” . Po przeczytaniu ostatniej strony długo leżałem na łóżku na kwaterze w Bartolomeo al Mare i nie mogłem (nie chciałem) wstać, wolałem być sam, chociaż wokół tak pięknie, jestem na wakacjach nad Morzem Liguryjskim, lodówka pełna wspaniałości. Wszystko, co do tej pory zrobiłem jako fotograf wydało mi się tak mało warte, takie wręcz nieetyczne, bo zakłamane. Wmawiałem sobie, że fotografowanie Wrześni, czy starych obór, stodół lub opuszczonych wiejskich dworów jest ważne, że mam wręcz obowiązek to robić. Po tym, co przeczytałem nabrałem do swoich poczynań zupełnie nowego spojrzenia, nowej perspektywy. W czasie wojny ludzie ryzykowali życie (i często je tracili), aby dokumentować zbrodnię (a czasem robili to z zupełnie innych powodów!), i to było ważne. To było tak ważne, że w zestawieniu z tym, co ja robię, właściwie dla igraszki, zabawy, z próżności, bo przecież chcę się chwalić tym, co zrobiłem, chcę być chwalony, doceniany, szanowany, zapraszany, nagradzany. Poczułem się szczurem, a nie człowiekiem.
http://sliwczynski.blogsp...tografowac.html


Autorka książki "Holokaust w fotografiach", Janina Struk, i prowadzący spotkanie w Żydowskim Instytucie Historycznym - Jacek Leociak (24.IV.2007). Fot.: Anna Beata Bohdziewicz.
http://fototapeta.art.pl/2007/str.php
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
W aktualnym numerze Pokochaj Fotografię bardzo zachęcający fragment tej oto książki:


Fotografia prasowa. Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006


Viggo Mortensen - 'Coincidence of memory'

Buszując w sklepie ze śmieciami obok pracy, wygrzebałem za całego funta książkę Viggo Mortensena. Ten całkiem niezły aktor od lat para się fotografią, malarstwem i poezją. 'Coincidence of memory' to ładnie złożony, spójny i całkiem przyzwoicie wydany album z jego pracami. Polecam, jeśli ktoś się natknie. Mieszanka kolorowych, czarno-białych fotografii, sporo dobrej poezji, plus parę obrazów.

Ciekawe. Polecam

W
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
wojtekk napisał/a:
Buszując w sklepie ze śmieciami obok pracy, wygrzebałem za całego funta książkę Viggo Mortensena.


No, no. Niezłe "śmieci" tam macie.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
sylwesto napisał/a:
No, no. Niezłe "śmieci" tam macie.


90% książek foto wyhaczam w tych charity shopach, za bezcen :)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat


Fotografia wojenna, której dziejom poświęcona jest ta książka, płynie w zgodnym acz burzliwym nurcie najszerzej pojmowanej fotografii reportażowej.

Lata 1839-1900
Lata 1901-1930
Lata 1931-1945
Lata 1946-1980

Henryk Latoś - Z HISTORII FOTOGRAFII WOJENNEJ
Wyd. MON 1985 (Wyd. I); 319 str.; twarda płóc. oprawa + obwoluta
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Zaproponujcie jakąś dobrą książkę do krajobrazu. Myślałem o :
- David Noton "W stronę lepszych zdjęć"
- Tim Fitzharris "Fotografia krajobrazu"
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
pazuzu88, szukasz takiej instruktażowej, podstawowej co i jak robić? Jak używać filtrów, ekspozycja, głębia ostrości itd.?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
White napisał/a:
pazuzu88, szukasz takiej instruktażowej, podstawowej co i jak robić? Jak używać filtrów, ekspozycja, głębia ostrości itd.?


Raczej tak, byle znowu nie było czym jest przeslona, EV, i ISO na połowe książki. Typu jak najlepiej wykorzystać zastane światło, przykładowe zdjęcia z parametrami. Długie czasy - przykłady, Umiejętne wykorzystanie statywu. Ogolnie teorie znam, bardziej brakuje mi pomysłów. Czyli bardziej tutaj chodzi o kompozycje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach