DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Jakby kogoś interesowało to dzisiaj w helion.pl jest 20% zniżki na całą ofertę.
Myślę, że można coś ciekawego wyhaczyć ;-)
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja pomału zbieram gettyimages (30 i 50 już są)z merlina idą 00 i 10.Na aledrogo po kilkanaście zł a tam po 9zł .
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
pazuzu88, to polecił bym "Lustrzanka cyfrowa bez tajemnic krajobrazy" wydana przez Migut Media SA (czasopismo Digital Foto Video). Autorzy to Tom Mackie, William Neill, David Noton, Darwin Wigget i Tony Worobiec. Książka obejmuje tematykę filtrów, ekspozycji, kompozycji, panoram, konwersji do bw itd. Każde zagadnienie jest ilustrowane zdjęciami z dokładnym opisem techniki, użytych akcesoriów, sytuacji zdjęciowej po postproces. Jest zbiorem informacji na temat fotografii krajobrazu porozrzucanych po różnych książkach obecnie wydawanych mz. Jedyne co śmieszy momentami to opisy brzmiące mniej więcej tak: wstałem rano, spakowałem do mojego plecaka Lowepro mój fantastyczny Pentax K10D i mój ulubiony obiektyw Pentax DA 16-45 f4. Następnie udałem się w plener. Do wykonania tego zdjęcia potrzebny był mi mój statyw Manfrotto, mój niezawodny K10D i niesamowicie super ostry DA 16-45. Na obiektyw nakręciłem mój znakomity i niezawodny filtr Heliopan i zrobiłem zdjęcie po czym zemdlałem z wrażenia.
Pomijając to książka jest ok.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
White napisał/a:
wstałem rano, spakowałem do mojego plecaka Lowepro mój fantastyczny Pentax K10D i mój ulubiony obiektyw Pentax DA 16-45 f4. Następnie udałem się w plener. Do wykonania tego zdjęcia potrzebny był mi mój statyw Manfrotto, mój niezawodny K10D i niesamowicie super ostry DA 16-45. Na obiektyw nakręciłem mój znakomity i niezawodny filtr Heliopan i zrobiłem zdjęcie po czym zemdlałem z wrażenia.

Stanowisz poważną konkurencję dla Eldreda. Po jego tekście pod czyimś zdjęciem też musiałem wycierać monitor. :mrgreen:
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat


Dla wielbicieli fotografii książka powinna stanowić wstęp do własnych poszukiwań. Poprzez heurystyczny charakter przedstawia różne możliwości oglądania kolekcji muzeum George Eastman House - dla rozrywki lub w celach badawczych. Wydana w 50 roku działalności placówki, stanowi zaproszenie do odkrywczej podrózy. Kolekcja fotograficzna George Eastman House, składa sięz 400 000 eksponatów. Żadna książka nie będzie w stanie dostatecznie oddać takiego ogromu i różnorodności. Celem tej publikacji jest jedynie przegląd tego zbioru i zainteresowanie nim szerokiej publiczności. Pogrupowane tematycznie i chronologcznie zdjęcia, te znane i nieznane, umożliwiają wgląd w kolekcje wraz z mnogością jej tematów, gatunków i technik, zdjęcia te układają się w opowieść o fotogarfii i jej historii, od poprzedzających ją korzeni do dzisiejszych kulturalnych, esteteycznych i ososbistych przejawów. Towarzyszący tekst relacjonuje różne aspekty tej narracji,dostarczając wiadomości o przedstawionej pracy i /lub twórcy. W książce znajdują się zdjęcia m.in.: Ansel Adams, Richard Avedon, Brassai, HenriCartier-Bresson, Robert Capa, Lala Deen Dayal, Nan Goldin, W.W. Hooper, ManRay, Alfred Stieglitz i inni.



Zbiory fotograficzne z Museum Ludwig w Kolonii to jedna z najważniejszych kolekcji fotografii współczesnej na świecie. Książka prezentuje w sumie 860 prac prawie 300 najważniejszych fotografów tworzących w XX wieku.


Cytat


Książka Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego jest pierwszym systematyzującym opracowaniem modelu odbioru i odbiorcy fotografii dziennikarskiej, jej autor odpowiada na pytanie, jaka informacja płynie z dziennikarskiego obrazu fotograficznego, pokazuje do czego przywiązują wagę odbiorcy, a także, czy fotoreporterzy pomagają im w rozumieniu i postrzeganiu świata. Nie dotyczy to odczytania z fotografii dziennikarskiej kronikarskiego, chronologicznego obrazu wydarzeń, lecz tego, ile czytelnik dowiaduje się o zdarzeniu z jednej, sporadycznie obejrzanej fotografii (prasowej, fotofelietonu, zdjęcia okładowego) lub zbioru fotografii (fotoreportażu, fotokroniki), jak ją postrzega, i jak potrafi podaną informację zinterpretować, czemu ona mu służy i w jakim stopniu zastępuje mu ona informację słowną?


"Mamy do czynienia z praca dojrzałą, wnoszącą wiele nowych ustaleń do dotychczasowych badań nad problemem. Jest ona poważnym osiągnięciem badawczym".

Z recenzji prof. zw dra hab. Wiktora Peplińskiego
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
W księgarni Selkar promocje na książki wydawnictwa Galaktyka, dużo pozycji foto po fajnych cenach, dla zainteresowanych link:
http://tiny.pl/hjd2h
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Miał ktoś styczność z tą pozycją "Światło w fotografii - magia i nauka".

Mam "Fotografia krajobrazu" - Tim Fitzharris i jakoś strasznie zachwycony nie jestem. Za dużo takiego luźnego tekstu. Pełno niepotrzebnych wypełniaczy. Książka fajna, jednak wiem że można by było lepiej. Z natury jestem ścisłowcem, i bardziej oczekuje książki typu poradnik, z konkretnymi przykładami, wypunktowanymi rzeczami streszczone do minimum, a nie rozwlekane na pól strony. Tabelki, wzory, przykłady złych zdjęć, i tych samych ujęć już poprawionych.

Czy ta książka spełni moje oczekiwania? Czy światło o jakim tam mowa to światło zastane czy sztuczne. Głownie robię krajobrazy, oraz zabawa światłem przy pomiarze punktowym (ludzie, martwa natura). Jeśli w tej książce jest głownie o błyskaniu lampami, oświetleniu w studiu, rozmieszczeniu lamp w studiu itd to raczej sobie daruje.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Do przeczytania dla ambitniejszego fotografującego:

Przestrzenie fotografii. Antologia tekstów.


Wiele ciekawych tekstów będących przyczynkiem lub komentarzem do wielu problemów poruszanych w innych, grubszych tekstach (też tu polecanych) oraz na forum.

Cytat
"Przetrzenie fotografii" podzielono na cztery bloki tematyczne, które wyraźnie zazębiają się ze sobą i jedne są punktem wyjścia do rozważań nad innymi. Poza zasygnalizowanym powyżej zagadnieniem "miejsca fotografii w kulturze masowej" są to "polityczne uwikłania fotografii" (kwestie ideologicznego i manipulacyjnego wykorzystania fotografii oraz semantyki, kodu narzucającego sposoby jej odczytywania); "socjologiczny wymiarem funkcjonowania fotorafii

Sporo miejsca poświęcono też "politycznym uwikłaniom fotografii", to znaczy wykorzystania jej do popularyzowania rozmaitych ideologii czy wręcz do planowej manipulacji odbiorcami. Trzeci blok tematyczny porusza kwestie związane z socjologicznym wymiarem funkcjonowania fotorafii, a w czwartej części "dominuje refleksja nad filozofią i sztuką fotografii".

http://www.fotopolis.pl/i...rwsza-antologia

Po przeczytaniu kilku tekstów z książki (ale też kilku innych pozycji) mam dziwne wrażenie, że o fotografii nikt inny na poważnie nie pisał niż Sontag i Barthez. Ciągłe odwoływanie się do tych autorów zaczyna być nużące.

Z drugiej strony to wskazówka, że bez znajomość 2 książek Sontag i jednaj Bartheza nie ma co się brać za teorię i filozofię fotografii.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
jorge.martinez napisał/a:
Do przeczytania dla ambitniejszego fotografującego

To ja dla odmiany - coś mniej ambitnego i dla niekoniecznie fotografującego. No i tak bardzo klasycznie.
 

Bffist  Dołączył: 04 Maj 2011
Wiem że zapewne pytanie nie pierwsze tego typu. Aczkolwiek szukam czegoś fajnego, z dużą ilością przykładów, zdjęć. Coś jak to napisał kolega pazuzu88, wypunktowane, konkrety, porady. Interesuje mnie coś z zakresu światła zastanego, kompozycji, pomysłów tyle że bardziej do streetphoto, ogólnie fotografia ludzi.


Będę wdzięczny i mam nadzieje że nie zlinczujecie mnie :oops:
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Bffist napisał/a:
Będę wdzięczny i mam nadzieje że nie zlinczujecie mnie


za co?

Bffist napisał/a:
Coś jak to napisał kolega pazuzu88, wypunktowane, konkrety, porady. Interesuje mnie coś z zakresu światła zastanego, kompozycji, pomysłów


To znajdziesz chyba w każdym dostępnym obecnie na rynku poradniku w rodzaju "Jak fotografować aparatem cyfrowym".

Bffist napisał/a:
tyle że bardziej do streetphoto, ogólnie fotografia ludzi.


Jeśli się nie mylę, to w polskiej literaturze mamy posuchę w tym temacie. Może dobrym pomysłem będzie czytanie wątków o fotografii założonych na tym forum. Sporo jest tam też o technice: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=38256
 

Bffist  Dołączył: 04 Maj 2011
sylwesto napisał/a:
Bffist napisał/a:
Będę wdzięczny i mam nadzieje że nie zlinczujecie mnie

za co?
Wiesz co do tego pasuje w ramach odpowiedzi na czepialstwo za odrobinę grzeczności ? (;


sylwesto napisał/a:
Bffist napisał/a:
Coś jak to napisał kolega pazuzu88, wypunktowane, konkrety, porady. Interesuje mnie coś z zakresu światła zastanego, kompozycji, pomysłów
To znajdziesz chyba w każdym dostępnym obecnie na rynku poradniku w rodzaju "Jak fotografować aparatem cyfrowym".
Nie interesuje mnie nauka o przysłonach, ogniskowych itd. Coś więcej i konkretniej n.t. kompozycji, światłą, portretu, może nawet architektury.


sylwesto napisał/a:
Bffist napisał/a:
tyle że bardziej do streetphoto, ogólnie fotografia ludzi.

Jeśli się nie mylę, to w polskiej literaturze mamy posuchę w tym temacie. Może dobrym pomysłem będzie czytanie wątków o fotografii założonych na tym forum. Sporo jest tam też o technice: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=38256
Więc przyglądnę się temu tematowi 'dogłębniej'. Dzięki za niego.



Nie mniej jednak gdyby komuś przyszła do głowy jakaś ciekawa literatura z zakresu tematyki która mnie interesuje, i był by rad napisać tutaj tytuł i autora. Byłbym wdzięczny :-B
 

mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
Nie wiem czy nie będzie dubla ale polecam
Andreas Feininger - "Nauka o Fotografii"
Można tanio dorwać a książka zła nie jest - nawet dla zaawansowanego fotoamatora [tylko ten może pominąć pierwszy dział - 120 stron dotyczących opisu sprzętu i technicznych aspektów fotografii]

Osobiście długo nie mogłem się za nią zabrać, ale ostatnio mnie wciągnęła jak dobry kryminał :D

Świetna pozycja dla zaczynających przygodę z fotografią ;] Stary ale nadal bardzo aktualny podręcznik pozbawiony deaktualizujących się informacji ;]
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat

Likwidacja getta, Warszawa, 19 kwietnia – 16 maja 1943



Wszyscy znają dziś fotografię żydowskiego dziecka z warszawskiego getta: z biegiem czasu jej bohater stał się „ikoną” Shoah. Często reprodukowana na pierwszych stronach czasopism i okładkach książek, stała się źródłem inspiracji dla artystów, podlegała też przekadrowaniom, które uczyniły z niej obraz współczucia pozbawiony jakiegokolwiek odniesienia do oprawców. Frédéric Rousseau dekonstruuje i interpretuje tę historyczną opowieść od roku 1943 do dzisiaj i zastanawia się nad naszym stosunkiem do tego obrazu, który jest już częścią naszej zbiorowej pamięci i na który patrzymy, nie widząc go.


Cytat

http://www.youtube.com/watch?v=3QlpGQ9EAdc

Wilhelm Brasse urodził się w Żywcu w roku 1917. Jego ojciec był Austriakiem, a matka Polką. Przed wojną pracował jako portrecista w zakładzie fotograficznym w Katowicach. Za odmowę wstąpienia do Wehrmachtu został uwięziony w Oświęcimiu, gdzie od 1941 do 1945 roku pracował w Służbie Rozpoznawczej jako fotograf. Wykonał kilkadziesiąt tysięcy zdjęć więźniów, kilkaset portretów esesmanów i dokumentację kilku eksperymentów pseudomedycznych. Po wojnie wrócił do Żywca, gdzie mieszka do dzisiaj.


Cytat


Książka Margaret Hooks opowiada o życiu Tiny Modotti (1896-1942), niezwykłej kobiety, charyzmatycznej aktorki teatralnej i gwiazdy hollywodzkiego kina niemego; modelki, której uroda inspirowała największych fotografów jej czasów; przyjaciółki Fridy Kahlo i Diego Rivery, kochanki Edwarda Westona; wizjonerskiej fotografki, której zdjęcia weszły do kanonu historii fotografii; rewolucjonistki głęboko oddanej sprawie; osoby zamieszanej w polityczne morderstwo; uczestniczki wojny domowej w Hiszpanii, która była pierwowzorem postaci Marii z powieści Hemingwaya Komu bije dzwon; kobiety, której życie, miłości i śmierć budzą wciąż wiele kontrowersji.

Margaret Hooks napisała biografię artystki i rewolucjonistki, która kierowała się namietnością w życiu, sztuce i polityce. Octavio Paz twierdził, że Modotti „bardziej należała do historii namiętności, niż do historii ideologii”.

Książka Tina Modotti. Fotografka i rewolucjonistka zawiera kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez Modotti i jej portretów autorstwa Edwarda Westona.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Z zupełnie innej beczki:

http://allegro.pl/listing...0&us_id=2907979

taniej o 50%. Może się komuś przyda.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Kilka dni temu dotarła do mnie ta książka:
"Sztuka drohobyckiej fotografii" Zenona Filipowa. Zebrany materiał autor przedstawił w pięciu rozdziałach, poczynając od krótkiego rysu historii i filozofii fotografii w ogóle (a na Ziemiach Lwowskich w szczególności), oraz przybliżając warsztat dawnego fotografa. Po czym ukazał na przykładach, jakie zastosowanie znalazła fotografia po swych narodzinach – trafiając do kart identyfikacji czy na świadectwa szkolne, a przede wszystkim na widokówki – i do archiwów domowych. Dopiero potem syntetycznie Zenon Filipov opowiada o historii sztuki fotograficznej w Drohobyczu, aby wprowadzić nas do liczącej 170 stron części najważniejszej: encyklopedii fotografów i zakładów fotograficznych Drohobycza, od początku fotografii po dzień dzisiejszy.

Publikację otwiera motto: „Vestigia semper adora” (czyli: zawsze szanuj ślady przeszłości). Taka też intencja autora, aby te dziesiątki fotografii przeniosły nas w czas miniony. Filipov pisze m.in. „Ukraińcy i Polacy, Żydzi i Niemcy byli po obu stronach kamer fotograficznych, i oni sami świadczą o tej niepowtarzalnej, bogatej wielokulturowością aurze Drohobycza, jaka po dwóch wojnach światowych prysła niemal bez śladu…”. Ewolucja fotografii drohobyckiej jest symbolem przemian świata (z publ. prasowych).
Niestety, książka, którą otrzymałem jest po ukraińsku. Mnie to nie przeszkadza, ale innym czytelnikom, nieosłuchanym z tym językiem, może znacznie utrudnić odbiór. Jest to publikacja jedyna w swoim rodzaju, monografia drohobyckiej fotografii tzw. zakładowej, także historia - niejednokrotnie burzliwa - drohobyckich fotografów, książka-album, jakiego dotychczas nie wydano na Ukrainie. Autor zamieścił na jej kartach około 700 fotografii.
Autora tej niezwykłej książki miałem przyjemność i zaszczyt poznać osobiście w 2008 r. - jakżeby inaczej - w Drohobyczu. Wspaniały człowiek, wielki społecznik. I tu z przykrością muszę podać: Zenon Filipow zmarł w dniu 3.06. br. w dwa miesiące po oficjalnej promocji swojego dzieła.
Publikację wydało wydawnictwo "Koło" w nakładzie około 1000 egz.

Okładka


Autor


Jedna z ilustracji: fotografia autorstwa współczesnego fotografa drohobyckiego - Igora Feciaka.


Strona z poblikacji.

Uploaded with ImageShack.us
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Na znanym, choć niekoniecznie przez wszystkich lubianym, serwisie aukcyjnym jedem ze sprzedawców oferuje całkiem sporo pozycji traktujących o fotografii z 50% zniżką. Książki są nowe, w przypadku zakupu 1-2 pozycji wysyłka pocztą gratis. Można spojrzeć i ewentualnie coś sobie wybrać.
Ja już to zrobiłem.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alekw, o tak :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alekw napisał/a:
Szykuje się j** gratka:
http://www.karakter.pl/es...ej-po-2000-roku


Miejmy tylko nadzieję, że lepiej tłumaczona na angielski niż wynalazki, które oglądałem do tej pory. Brrr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach