MarcinSJ  Dołączył: 01 Gru 2007
Dużo tego, faktycznie. Moim faworytem jest 77 :-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
maslot napisał/a:
Nie mogę oprzeć się uczuciu, że fotki powstają w jakiś przypadkowy, niezaplanowany sposób. Mamy w pentaksach funkcję Random?


W jakim znaczeniu przypadkowy ? ;P Fotki są rozrzucone w czasie na przestrzeni miesiąca lub 2 a, że wrzuciłem je razem to rzeczywiście przypadek . :-P
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Cytat
W jakim znaczeniu przypadkowy ?

Losowy, racjonalnie nieuzasadniony. I nie mam tu na myśli całości jako zbioru, bo pewnie każdy wrzuca swoje najlepsze fotki nie bacząc na ich powiązanie.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Kilka fotek z wypadu rowerem nad podlaski przełom bugu, wszystkie Tamron 70-300 Di LD.

Moje zdjęcie zostało dodane to Pentax Photo Gallery :mrgreen: . Choć uważam, że niektóre lepsze zdjęcia zostały odrzucone a to weszło. L I N K


114.



115.



116.



117.



118.



119.



120.



121.



122.



123.

 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
[KTÓRĄ WYBRAĆ] Temat - Samotność.
Witam, Sorry że zakładam nowy wątek, ale gdybym napisał w mion starym z fotkami do oceny to by się nie podniósł w górę i nikt by go nie zobaczył.

Musze wybrać 1 fotkę o tematyce samotność, a mam 3. Ciężko obiektywnie ocenić swoje zdjęcia, więc chcę zdać się na was.

1.


2.


3.


Pozdrawiam !
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Moim zdaniem drugą, najsilniej wyraża emocje i najbardziej porusza.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jedynka najbardziej mi sie podoba, chociaż IMHO można lepiej zrealizować ten temat. I przekombinowane z kolorami (niebieska koszula żółty ręcznik).
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Stachu, co byś mi doradził, jak zrealizować ten temat ?
 
In-victus  Dołączył: 24 Cze 2008
Podoba mi się jedynka cała w b&w ale bardzo podobne zdjęcie widziałem kiedyś na okładce "zalewu kultury" ,co właściwie o niczym nie świadczy.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
TomaSzSz, przede wszystkim, na Twoim miejscu odpuściłbym sobie obróbkę na zasadzie "desaturuję wszystko prócz ręcznika". Takie rzeczy są dobre na Deviant Arcie, ale przynajmnioej według mnie, nic dobrego to nie daje w kwestii odbioru treści zdjęcia.

EDIT:
A jeśli już to przynajmniej rób to z wyraźnym przekazem, bo np. nie wiem czemu na zdjęciu nr 2 kolorowy jest tylko ręcznik.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Noo..., ja bym zdesaturował wszystko oprócz tekstyliów (skarpetki, gatki, ręczniczek i myjka) no i mielibyśmy super kontrast samotnego nagiego mężczyzny, otoczonego przez fragmenty garderoby, hehe.

Trochę to zdjęcie ma wad - przyciasna kompozycja, zwłaszcza lewa strona.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
TomaSzSz, nie czuję się na siłach żeby doradzać. Uważam tylko, że mam kilka zdjęć, które IMHO lepiej pasują do tematu. Przejrzyj galerię ( http://stachu.skrzynka.org/galeria/ ), jak nic nie znajdziesz, to znaczy, że nie mam racji.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Samp napisał/a:
Trochę to zdjęcie ma wad - przyciasna kompozycja, zwłaszcza lewa strona.

bingo! Moim zdaniem jak sie pokazuje samotnosc to zdjecie nie moze byc ciasne, bo samotnosc zasadniczo polega na tym, ze "maly czlowiek jest sam posrod wielkiego swiata". Jesli zajmuje caly kadry, to cos nie tego. Jak caly kadr to by trzeba zlapac jakis grymas, albo temu podobne, ktory wyraza samotnosc - ale jak... oto jest pytanie. Czy ten obnazony pan jest samotny? A po czym to widac? Podsumowujac pomysl z 1 dla mnie najlepszy z pokazanych. To bardzo proste, ale tez skuteczne.
A... kolory osobiscie robilbym akurat odwrotnie - czlowiek szary.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
A TA FOTKA NADAJE SIĘ NA SAMOTNOŚĆ ?

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
TomaSzSz, jak dla mnie, nie. Moim zdaniem, paradoksalnie, najtrudniej pokazac samotnosc z jednym czlowiekiem w kadrze. Po pierwsze to nieco zbyt nahalne narzucenie interpretacji, a po drugie, jesli juz, to samotnosc widac przede wszystkim w oczach.
Gdybym ja mial zrobic takie zdjecie, to postaralbym sie zrobic jak najlepsza ilustracje do Eleanor Rigby bitelsow. Niekoniecznie jednoznaczna.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
A ta fotka ?

 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Samotność kojarzy się ze smutkiem i nostalgią. Ta pani nie wygląda na specjalnie zdołowaną. ;-) Dodatkowo drzewo (zlewające się z głową!) jest zbyt mocnym akcentem i odwraca uwagę od modelki.
Kadr zbyt centralny i ciasny - troche powietrza bym jej dał w kierunku, w którym patrzy - ale to już moje fanaberie. :-)

Moim zdaniem do tematu najlepiej pasuje 1. Ten cały "industrial" wokół modela przytłacza i trochę go alienuje. Do "samotności" jeszcze mi trochę brakuje. Żeby jeszcze na końcu mostu nie było tej lampy i lasu to kto wie...

Selektywna desaturacja trochę o kicz zaczepia :roll:

Ta piła i wiadro w ostatnim nie są chyba wymarzonymi akcesoriami do takiego tematu. :->
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
tak lepiej ?

 
waldesss  Dołączył: 23 Cze 2008
z tych wszystkich zdjęć zdecydowanie 1, tylko inna konwersja, może samo b&w??
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ta kolorowa koszula wyodrębniała modela z otoczenia. Teraz, niestety, zlewa się z elemetami mostu. Gdyby szedł środkiem, albo głębia ostrości była mała...
To już chyba ta pierwsza wersja była lepsza :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach