Fenol  Dołączył: 31.08.2010
I u mnie już jest. Wielkie dzięki! Świetna robota :-D nie mogę się doczekać, aż coś nim wysmaruję, wygląda rewelacyjnie :-)

krzychu1979  Dołączył: 17.09.2011
Dzisiaj smarowidło dotarło za morze. Wielkie dzięki

ZbyszekB  Dołączył: 27.09.2010
No i dziś ja też mogę "zameldować" że odebrałem krem do ... eeee ... znaczy smar. :-P

Koledze Grzechotnikowi należy się duuuuże :-B

Stary Bogusław  Dołączył: 01.02.2013
I do mnie dzisiaj dotarł mały kartonik.
Dzięki Grzechotnik! Pozdrawiam.

Makler  Dołączył: 09.03.2009
Do mnie dotarł dzisiaj. Wielkie, wielkie dzięki Grzechotnik!!!

Hawk11  Dołączył: 10.08.2013
A czy taki smar może być, bo używam w pracy?
http://jolube.com.pl/smar...koobrotowy.html

Hawk11 napisał/a:
A czy taki smar może być, bo używam w pracy?
http://jolube.com.pl/smar...koobrotowy.html
Wygląda nieźle, jest zrobiony z oleju syntetycznego ale zmiana lepkości w zależności od temperatury jest dość spora. Trzeba by sprawdzić czy w okolicach 60 - 70 stopni nie przechodzi w fazę półpłynną oraz czy w temperaturze -20 stopni nie jest za twardy.

Hawk11  Dołączył: 10.08.2013
ZbyszekB napisał/a:
Wygląda nieźle, jest zrobiony z oleju syntetycznego ale zmiana lepkości w zależności od temperatury jest dość spora. Trzeba by sprawdzić czy w okolicach 60 - 70 stopni nie przechodzi w fazę półpłynną oraz czy w temperaturze -20 stopni nie jest za twardy.

Niestety nie wiem jak się zachowuje, ponieważ tłoczę go w zamknięte miejsce i nie mogę zaobserwować. Myślę, że można spróbowac tak jak napisali na tej stronie (zmieszać z rozpuszczalnikiem). Ewentualnie mogę trochę komuś przesłać do testów.

Maniak87  Dołączył: 03.02.2015
Czy ktoś posiada i mógłby mi udostępnić jakiś schemat czy instrukcję obiektywu SMC PENTAX - DA 50-200 4.5-5.6 ED ?

misio50  Dołączył: 14.03.2009
Witam
Przesyłka dotarła. Wielkie dzięki dla kolegi Grzechotnika.
PS. Mam xr rikenon-a 135/2,8 z małym luzem na pierścieniu ostrości i chciałbym go skasować . Czy może ktoś rozbierał ten obiektyw? Jeśli tak to proszę o kontakt na PW.

Makler  Dołączył: 09.03.2009
Maniak87 napisał/a:
Czy ktoś posiada i mógłby mi udostępnić jakiś schemat czy instrukcję obiektywu SMC PENTAX - DA 50-200 4.5-5.6 ED ?
Jak znajdziesz to daj znać :-) ale osobiście bardzo wątpię że się uda. Poza kilkoma kiepskimi skanami schematów starszych już szkieł nic nie widziałem na sieci.
Jak masz problem z tym obiektywem to może zapytaj w odpowiednim wątku, jest spora szansa że ktoś pomoże.

harys  Dołączył: 14.09.2012
Panie Grzechotnik bardzo dziękuję za przesłanie "kremu". Teraz tylko muszę uważać by małżonka przy rannej toalecie z niego nie skorzystała. :-B :-B :-B

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Ja mam swoją "świętą" szafkę do której żona nie zagląda.

Kot72  Dołączył: 15.10.2014
Ja również przyłączam się do podziękowań za przesyłkę ze smarowidłem . Paczkę odebrałem dzisiaj :-D . Odnośnie zaślepki napisałem email.

Grzechotnik  Dołączył: 27.10.2008
harys napisał/a:
Panie Grzechotnik bardzo dziękuję za przesłanie "kremu"

Sorki Panie kolego za "krem", ale mimo, że pudełek kupiłem z nadmiarem to i tak ich zabrakło i trzeba było kombinować, stąd i krem dla Ciebie ;-)

Maniak87  Dołączył: 03.02.2015
Makler napisał/a:
Maniak87 napisał/a:
Jak znajdziesz to daj znać :-) ale osobiście bardzo wątpię że się uda. Poza kilkoma kiepskimi skanami schematów starszych już szkieł nic nie widziałem na sieci.
Jak masz problem z tym obiektywem to może zapytaj w odpowiednim wątku, jest spora szansa że ktoś pomoże.

Znaczy się miałem okazje nabyć ten obiektyw za 100zł z popsutym AF a normalnie chodzi po 500zł więc interes by był nawet jak bym miał w niego wpakować 200zł na serwis. Miałem 2 dni na zastanowienie się, czas miną.

Dziś wymieniłem smar w Heliosie . Różnica w kulturze pracy jest kolosalna :shock: . Inna sprawa że stary ruski mazut miał już konsystencję kalafonii ... Grzechotnikowy smar jak najbardziej się sprawdził :-B .

krzychu1979  Dołączył: 17.09.2011
Czyściłem listki przysłony, poskładałem wszystko do kupy i przy próbie coś poszło nie tak. W jednym listku rozerwało się oczko. Na moje oko nie do uratowania, ale może macie jakiś patent?

Cytat
poskładałem wszystko do kupy

Rozbierałeś cały koszyk żeby wyczyścić ? Nie jestem pewien czy taki listek da się
dorobić . Dużo paprania i trzeba mieć odpowiedni materiał ... Raczej tylko szukać uszkodzonego na dawcę koszyka .
Ja czyszczę w ten sposób że po wyjęciu koszyka , funduję mu 3-4 kąpiele w benzynie aptecznej . MZ najbezpieczniejszy sposób na czyszczenie .

krzychu1979, daj zdjęcie jednego z listków i jego rozmiary - przystaw linijkę do listka przy fotografowaniu.

Skocz do: