Soulsick
[Usunięty]
Pentax 645, kto ma i coś opowie?
Witam i pozdrawiam wszystkich!

Otóż od dłuższego czasu chodzi mi po głowie P645... informacji w necie dużo nie ma. Jest ktoś zaznajomiony bardziej z tym tematem? Brdzo chętnie posłuchałbym czegoś o optyce, photodo milczy...

Generalnie oczywiście "legendarna optyka Pentxa nie mająca sobie [...]", a w praktyce? Dopre to? ;-)
Insteresują mnie zwłaszcza 150/3,5 75/2,8 200 i 45.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jest kilku uzytkownikow, obecnych lub bylych - mysle, ze sie wkrotce ujawnia - cierpliwosci wiec :lol:

Samemu mi chodzi ostatnio po glowie Pentax MF... ale to raczej piesn przyszlosci bo z kaska cienko... :-/

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Pentax 645, kto ma i coś opowie?
Soulsick napisał/a:
Witam i pozdrawiam wszystkich!

Otóż od dłuższego czasu chodzi mi po głowie P645... informacji w necie dużo nie ma. Jest ktoś zaznajomiony bardziej z tym tematem? Brdzo chętnie posłuchałbym czegoś o optyce, photodo milczy...

Generalnie optyka do 645 jest tak dobra jak Zeissy czy Mamiye srednioformatowe, czyli trudno narzekac :-)

Cytat
Generalnie oczywiście "legendarna optyka Pentxa nie mająca sobie [...]", a w praktyce? Dopre to? ;-)
Insteresują mnie zwłaszcza 150/3,5 75/2,8 200 i 45.

45 to niestety najgorsze szklo w 645 Pentaxa. Znacznie lepszy jest zoom 45-85, szczegolnie w wersji AF i nic dziwnego, bo zoom jest 3x drozszy od stalki. 150 i 200 sa bdb szklami, 75 jest niezla. Zamiast 45 polecam 35 mm - to topowe szklo, znajomy Norweg porownywal z 31 Ltd na cyfrze i jakosc byla zblizona, nie potrzeba wiec lepszej rekomendacji dla serdnioformatowego szkla!
 
aziolek  Dołączył: 17 Maj 2006
Witam,

Posiadam od okolo dwoch lat P645 z dwoma obiektywami 45mm i 120mm makro. Jestem ogolnie zadowolony z obu obiektywow - jakosc i kontrast. Nie znam sie dobrze na sprzecie, wiec dokladniej nie potrafie odpowiedziec :)


pozdrawiam Arek
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Poogladalem i pomacalem na IIIPPD Pentaksa 645n i jestem pod ogromnym wrazeniem... Gdyby tylko kasa pozwolila...:-(

Zalaczam plik pt: "Dwoch naszych szpanerow na plazy w Lebie":-)

BTW - fotka robiona kolejnym pozyczonym cudem - FA*200/2,8... Heh...:-P

Pzdr
Spinner
 

darku  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Zalaczam plik pt: "Dwoch naszych szpanerow na plazy w Lebie":-)


ROTFL
--
Cholera zpomnialem zalozyc oslone. ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach