prz3m3k  Dołączył: 28 Sie 2007
[K100D] trzeszczący k100d
podczas zapisu zdjęć na karte (tutaj zawsze) oraz podczas robienia zdjęć z długimi czasami (tutaj czasami) mój k100d trzeszczy, terkocze, nie wiem jak ten dźwięk opisac jakby w środku bylo jakieś spięcie i tak aż zakończy zapisywać zdjęcie na karacie.
Nagrałem to moim zajefajnym mikrofonem za około 8zł, jakość jest niezadowalająca i nie wiem skąd nagrał się takie duży bas, ale jak się w equalizerze zmniejszy basy to słychać nawet to dobrze w głośnikach, jednak jak komuś się będzie chciało może słuchawki założyc efekt będzie jeszcze lepszy.

pierwsze około 1,5s. cicza, potem migawka sie otwiera, 13s. migawka się zamyka, 26s. zdjęcia zapisało się na karcie i cisza do końca. Trzeba tylko podgłośnić głośniki i nie słuchać tego "buuuuuuuu" (basu) tylko terkotu w tle :P

oto plik:
http://przemek.pmail.pl/files/one.wav

i jescze pytanie, podczas robienia zdjęć z długimi czasami np 15s zdjęcie zapisuje mi się mniej więcej tyle samo czasu, to normalne?
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
stabilizacja matrycy?

prz3m3k napisał/a:
i jescze pytanie, podczas robienia zdjęć z długimi czasami np 15s zdjęcie zapisuje mi się mniej więcej tyle samo czasu, to normalne?


a to to chyba redukcja szumow, czy;i robienie zdjecia z takim samym czasem i zamknieta migawka
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
prz3m3k napisał/a:
i jescze pytanie, podczas robienia zdjęć z długimi czasami np 15s zdjęcie zapisuje mi się mniej więcej tyle samo czasu, to normalne?

a nie masz redukcji szumow wlaczonej? Jezeli tak - to normalne 2 zdjecia robi. A to buczenie to moze stabilizacje nagrales ?? :D

[ Dodano: 2007-08-30, 17:01 ]
No tak, posluchalem - stabilizacja szerloku :mrgreen: :-B

 
lukeluke  Dołączył: 13 Lip 2007
prz3m3k napisał/a:
odczas zapisu zdjęć na karte (tutaj zawsze) oraz podczas robienia zdjęć z długimi czasami (tutaj czasami) mój k100d trzeszczy, terkocze, nie wiem jak ten dźwięk opisac jakby w środku bylo jakieś spięcie i tak aż zakończy zapisywać zdjęcie na karacie.

to terkotanie to ja poznaje, ale tak terkocze matryca(?). a z tego co pamietam to to terkotanie wystepuje podczas czyszczenia sensora. i tak sie (glosowo) objawia uklad stabilizacji matrycy. dobrze mowie ?
prz3m3k napisał/a:

i jescze pytanie, podczas robienia zdjęć z długimi czasami np 15s zdjęcie zapisuje mi się mniej więcej tyle samo czasu, to normalne?

to normalne jak masz wlaczona redukcje szumow. aparat w tym momencie robi drugie takie samo zdjecie tylko ciemne i odejmuje szumy pojawiajace sie podczas tego procesu od tych z twojego, wlasciwego zdjecia.
 

prz3m3k  Dołączył: 28 Sie 2007
upewniłem sie i mam włączoną redukcje szumów.. :)

to terkotanie jest przes całe 26 sekund czyli pierwsze 13 kiedy migawka jest otwarta i potem po zakmnięciu 13 sekund znowu, po co stabilizacja działa po zamknięciu migawki?

lukeluke napisał/a:
to normalne jak masz wlaczona redukcje szumow. aparat w tym momencie robi drugie takie samo zdjecie tylko ciemne i odejmuje szumy pojawiajace sie podczas tego procesu od tych z twojego, wlasciwego zdjecia.


nie daje mi spokoju te 13 sekund po zamknięciu migawki, po cholere mu stabilizacja wtedy? (terkotanie słyszę aż zdjęcie się zapiszę na kartę)
jak on robi to drugie zdjęcie przy zamkniętej migawce? ;> chyba jakos programowo(?) jak programowo to ciągle pytanie po co mu stabilizacja :P
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
prz3m3k napisał/a:
jak on robi to drugie zdjęcie przy zamkniętej migawce? ;> chyba jakos programowo(?) jak programowo to ciągle pytanie po co mu stabilizacja :P
Żeby hotpixele się nie przemieszczały w czasie odejmowania darka.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotruśP napisał/a:
Żeby hotpixele się nie przemieszczały w czasie odejmowania darka.
Wypada uzupełnić powyższą informację, że nie chodzi o Darka Szpakowskiego.
 

prz3m3k  Dołączył: 28 Sie 2007
dzięki wszystkim za zaspokojenie mojej ciekawości :) :-B
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
PiotruśP napisał/a:
Żeby hotpixele się nie przemieszczały w czasie odejmowania darka.
Wypada uzupełnić powyższą informację, że nie chodzi o Darka Szpakowskiego.


hehehe, dobre
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Witam,

Ponieważ miałem podobny przypadek dziwnych dźwięków wydobywających się z mojej kasetki pozwólcie że opiszę dokładniej moją przygodę z kasetką, serwisem i sklepem w którym ją kupowałem.

Kasetka była (jest) moją pierwszą lustrzanką więc wiecie zapewne jaki poziom napięcia i przyjemnych uczuć człowiekiem targa jak po raz pierwszy bierze ją do ręki. Już przy pierwszym włączeniu jej w domu po kilku zdjęciach nagle w trakcie zmiany ustawień w menu zgasł ekranik. Naciskałem różne przyciski i nic… Wyjąłem baterie i po kilku chwilach włożyłem ponownie – zadziałał prawidłowo. Pomyślałem że dołączone do kasetki baterie są zapewne już kiepskie jeśli chodzi o pojemność i z dokładnym testowaniem muszę poczekać do naładowania dopiero co kupionych akumulatorów. Na drugi dzień wyjeżdżałem na dłuższy urlop – więc zapakowaną kasetkę miałem zamiar przetestować w praktyce. No i jak mówi poeta: kupa. Ekran gasł w najmniej oczekiwanych momentach. Bez uprzedzenia. Wszystko inne działało z wyjątkiem czarnego ekranu. Czasami wyjęcie akumulatorów pomagało a czasami nie. Czasami gasł po pół godzinie a czasami po dwóch minutach. Zupełnie nieprzewidywalnie. Lekko byłem załamany bo taka usterka trudna do zdiagnozowania może powodować „wożenie” się z serwisem w nieskończoność. Bezzwłocznie po przyjeździe do domu pojechałem do sklepu. Sprzedawca nie chciał słyszeć o wymianie sprzętu – od zakupu minął miesiąc. Opisał dokładnie usterkę na zgłoszeniu serwisowym i wysłał sprzęt do serwisu. Po trzech tygodniach dostałem informację, że serwis problemu nie zaobserwował ale skoro sprzedawca tak opisał problem to oni mu wierzą i przesyłają nową kasetkę. Jezuuu jak się ucieszyłem. Pojechałem do sklepu i dostałem nowe body. No i jak zwykle w domu zacząłem sprawdzać. Pierwszy raz dziwny dźwięk, który wydobywał się z kasetki zaobserwowałem właśnie przy długich czasach naświetlania. Początkowo zlekceważyłem problem. Pojechałem w tatry na kilka dni więc tam zacząłem przyglądać się nowej kasetce dokładniej… no i znowu poetycko mówiąc – kupa. Przy zdjęciach seryjnych lub bracketingu dźwięk wydobywający się z kasetki przypominał terkotanie jakiegoś dziewiętnastowiecznego przekaźnika. Zacząłem sprawdzać inne funkcje – np. zdjęcie z samowyzwalaczem 2s i podnoszeniem lustra… terkot był wyraźny i zdjęcia mimo statywu poruszone. No to włączyłem funkcję podnoszenia lustra do czyszczenia matrycy – terkot wydobywał się przez cały czas włączonego podnoszenia lustra… Byłem załamany. Nie dość że terkota, to nieostro foci i w ogóle znów wizja serwisu i straconych tygodni.
Pojechałem do sklepu – zażądałem wymiany sprzętu na nowy na podstawie rękojmi. Sprzedawca posprawdzał sprzęt, stwierdził że wyraźnie wadliwie działa matryca – drży podczas robienia zdjęć bez względu na włączenie redukcji drgań. Ponieważ nie miał na stanie K100D – zaproponował wymianę na nowy K100D Super bez dodatkowych kosztów.

Teraz wszystko (nie zapeszając) działa prawidłowo. Ale bardzo duży szacunek dla sprzedawcy za takie załatwienie sprawy.

Pozdrawiam i przepraszam za zbyt długi tekst.
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
ehehe jade do MM i tez chce K100d super... w moim tez cos nagle zaczelo trzeszczec LOL
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
U mnie nie tyle trzeszczało co terkotało i zdjęcia wychodziły poruszone jak bym miał 2,8 promila we krei - nawet ze statywem! Tak że ewidentna wada.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
zy napisał/a:
stabilizacja matrycy?


Nie chodzi o stabilizację matrycy. Moja kasetka tak samo się zachowuje przy dłuższych czasach ekspozycji a pierwszy raz zauważyłem to robiąc zdjęcia w ciemnościach ze statywu z czasem 30sec. Mechanizm stabilizacji był natenczas wyłączony.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
dlatego w instrukcji stoi aby wyłączać stabilizację na statywie
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Stabilizacja była wyłączona i terkotało i zdjęcia rozmazene wychodziły... i pisałem że przy opcji podnoszenia lustra do czyszczenia matrycy też terkotało... uszkodzony był mechanizm i tyle...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ych, tyle razy było tu pisane - mechanizm stabilizacji działa, czy sama stabilizacja jest włączona, czy nie. Tak właśnie. Przecież matryca "lata" luźno i trzeba ją utrzymać na czas robienia zdjęcia w polu magnetycznym. Tak więc terkotanie to na 100% uwalony mechanizm stabilizacji.
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
a w mojej kasetce terkocze łodkurzacz matrycy, przy włączeniu. :>
 
marszek  Dołączył: 23 Kwi 2007
Ok, tylko ja nie wiem nadal, czy dźwięk z kasetki prz3m3k jest prawidłowy, bo mam to samo. A że urlop mam niebawem dwutygodniowy, to będę mógł spokojnie poużerać się z serwisem... ;-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
A w mojej nic nie terkoczeeeeeeeeeeee... i jest SUPER!!! :lol:
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Cytat
A w mojej nic nie terkoczeeeeeeeeeeee... i jest SUPER!!!

pewnie jest walnieta tylko o tym jeszcze nie wiesz :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach