mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dwa pytanka o obiektywy
Witam !!!
1. Ostatnio zauważyłem moze wczesniej nie zwracałem na to uwagi ale moj tamron 70-300 ma spore problemy z ustawieniem ostrosci zwlaszcza na dlugim koncu. poczatkowo myslalem ze to cos nie tak z puszka ale podpinam 18-55 i dziala jak zyleta wiec chyba af jest ok. Moze cos obiektyw sie skopal, a moze to ja jestem przewrazliwiony. Pytam bo jeszcze jest na gwarancji. Moze ktos cos doradzi.
2. Chce kupić dobry obiektyw na gwint m42. Zaraz mi powiecie a po grzyba ci taki obiektyw kupuj na bagnet. Ale mam piercienie posrednie na gwint i chce je dalej wykorzystywac. Obecnie podpinam ruskiego taira 135/2,8 ale nie jest to obiektyw ktory powala na kolana. Moze cos doradzicie. Moze takumar???? No nie wiem. Pomożecie ???? :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ad.2: http://www.allegro.pl/sho....php?uid=292129 sprzedaje na M42 28ke i 135tke... Za kilka dni chyba bede sprzedawal "legende" - SMC Takumar 50/1,4 jakby co...

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-06-23, 08:36 ]
A co do ostrosci - moze malo kontrastowe sceny akurat robiles? Przy dlugim koncu jest dosc ciemny w dodatku...

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
1. Za Spinnerem. Na długim końcu jest już na tyle ciemno, że auto zaczyna się gubić. Dlatego też problemy z ostrzeniem w tego typu zoomach na długim końcu to raczej zjawisko normalne. Próbowałeś ostrzyć w jasny, słoneczny dzień na kontrastowej scenie?
2. Ale chcesz kupić obojętnie co, czy też masz jakiś ulubiony zakres ognniskowej?
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dokladnie chce kupic 135 i powaznie sie zastanawiam nad ta od spinera. Cholera tylko czekam na nagrode z zyskow :-)
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
na m42 jest sporo szkiel. Lepsze są zeissy i takumary, ale te ostatnie nie wiadomo czemu sa tak bardzo drogie.
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
no sonary wcale nie sa takie tanie http://www.allegro.pl/ite...rarytas_rf.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach