milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Tani skaner - sample do pokazania w internecie.
Nabylem jakis tam tani skaner, chodzilo o skanowanie MF na potrzeby www. Ocencie [niekoniecznie pod wzgledem poprawnosci] czy taka jakosc nadaje sie aby pokazac te zdjecia w internecie. Trzy pierwsze z MF.







 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
A co to jest MF? Skany w takiej postaci raczej, a wlasciwie zdecydowanie, beznadziejne. Chyba, ze autor mial taki wlasnie zamysl tworczy, czyli po prostu - polecial w sztuke. :mrgreen:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
IMO to za cienkie skany - tragicznie wala po oczach pasy po przejsciach skanera. Mniej wiecej taki efekt daloby skanowanie malego obrazka moim plustkiem st48 - a zadko kiedy chce mi sie nim nawet skanowac sredni i mysle o zakupie czegos normalniejszego. Popoluj na aledrogo na plustka 7200 - pol roku temu chodzily po 600zl uzywki - z niego wydusisz ladna odbitke A4
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
mily, ok, utwierdziles mnie w przekonaniu aby oddac jutro ten skaner, a co sie tyczy 7200 to niestety nie mozna nim MF skanowac ;/
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Milo - Epson, po co się męczyć...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Wszystko ok ale to sa wydatki powyzej 1k ;/ W takiej sytuacji chyba zrezygnuje z MF na rzecz malego obrazka.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja w dalszym ciagu swoje. Zobacz jeszcze to: http://www.allegro.pl/ite...1200.html#photo
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
mily, nadal masz chec na 645? ;)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
milo napisał/a:
W takiej sytuacji chyba zrezygnuje z MF na rzecz malego obrazka.


Sprobuj starego Epsona 2450 - wolny jest, to prawda, ale mi styka, bierze nawet LF - ja mam, dzerry 6x6 tez takim skanuje...

Gdzies mam jakis sampel z MF- jakby co moge podeslac... Poki co tutaj masz skan slajdziku 35mm z MESuperka przez szybe w "oceanarium"... ;-)

Pzdr
Spinner

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Spinner, ale gdzie go kupic? ;/
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Bywaja na j** np... Podeslij mi maila na pentax007(maupa)wp(kropka)pl to znalazlem tego sampla z MF...

Ponizej inne z malego obrazka (dalmierzyk) i tego skanerka:

link1
link2

Ja zwyczajnie skanuje, do jpg ale "fachowcy" to sporo z niego wyciagaja bawiac sie w tiffy chyba...

Pzdr
Spinner

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
I ja nim też skanuje. Elemelkowi skanowałem przecież przy Tobie, Milo.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Michu, no fajnie, ale nie zmienia to faktu braku dostepnosci ;/
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz. Ja wieczorami siedzę na drugim kompie, więc jeśli ufasz poczcie możesz klisze słać do mnie.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ech, no ale ja to chce miec sam taka mozliwosc.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Puszki Milo. Aluminiowe puszki - to jest przyszłość.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
I jak sampelki plus ten na maila Milo?

Wystarczy Ci taka jakosc?;-)

Pzdr
Spinner
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
mily, nadal masz chec na 645?

mialem ja caly czas i juz bym wzial od kolegi z forum, ale upolowalem na ebaju hamerykanskim bronke etrs z pryzmatem aeII za grosze ;)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Spinner, ech no wystarczy, nawet az nadto :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach