dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
Problem z podniesieniem lustra w celu oczyszczenia matrycy
witam

mam dwie plamy na matrycy (K100D) irytuaja mnie jak cholera od kilku dni,
zakupilem czyscik Lenspena Sensor Klear

Zdejmuje obiektyw, wchodze do menu :

Sensor Cleaning -> Mirror Up jakie aku bym nie wlozyl czy juz uzywane, czy swiezo wyjete z ladowarki BC-900 Eneloopy, za kazdym razem wywala mi info Battery Depleted -
i oczywiscie brak reakcji ze strony lustra

mozecie mi to wytlumaczyc ? jak to obejsc, mam w sumie zasilacz, ale to bezczelny no name z bazaru, niby jest 6V - powinno byc 6.5V - do tego jest tylko 500mA, gdzies czytalem, ze przydaloby sie sporo ponad 1A wiec cienizna, boje sie go podpinac

z gory dzieki za info
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Po prostu naładuj te cholerne akumulatory.
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
nie potrafie, a co gorsza BC-900 rowniez zdaje sie - nie potrafi naladowac je bardziej niz do tej pory, stad cholerny problem...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kup nowe akumulatory.
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
na 2 zestawach jest to samo...eh
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
dgim napisał/a:
na 2 zestawach jest to samo...eh

Jaka pojemność? Ilu letnie/miesięczne? Do jakiej pojemności ładuje BC-900?

Ja miałam 4 stare aku, ładowane przez 'klasyczną' ładowarkę. No i się zdziwiłam jak je włożyłam po raz pierwszy do DLa ;-) Potem BC powiedziała, że takie aku, to mogę sobie włożyć :-D
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
Eneloopy Sanyo sa praktycznie teraz w jednej dostepne pojemnosci - 2000mAh -
aku sa kilku miesieczne, 3-4 misiace, laduje roznie, niby eneloopy a niestety nie ma 4 takich samych wartosci, 1600-1900mAh

jak wlozylem "zwykle" technoline'a wywalilo mi tym razem - not enough battery remaining to clean sensor - w takim razie czym sie rozni depleted od tego ?

slownik Collins'a tlumaczy mi depleted jako - naruszony, uszczuplony - z tego by wynikalo, ze trzeba blyskawicznie cieple z ladowary wyjac i od razu do slota wlozyc :lol:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dgim, mam różne zestawy baterii, w tym także enloopy. I czasem wywala, że depleted. Nawet na prawie świeżo ładowanych. ALe często wtedy wystarczy wyłączyć aparat i włączyć ponownie. Po takiej operacji podnosi lustro, a nawet trzyma podniesione.
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
u mnie klops, wylaczalem i wlaczalem go juz tyle razy...
moze mi sie uda gdzies pozyczyc zasilacz porzadny 6.5V......bo ciezko to widze
w zasadzie to od samego poczatku mam ten komunikat, odkad pamietam, hmm
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Powodem moze byc uszkodzony jeden aku
Ja mialem tez dwa komplety i czasem po naladowaniu nie moglem uruchomic aparatu
okazalo sie ze dwa z osmiu byly walniete. Po odpowiednim sparowaniu wszystkie problemy znikly
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
dzis wlozylem bezposrednio wyjete z BC-900 do slota w K100D - to samo
wszystkie aku - maja jedne napiecie, zadnych skokow, naladowanie mniej wiecej tez rowno, do ~1500-1600mAh, albo ladowara albo aku, bo nie sadze zeby w K100D czujnik/miernik jakis byl rabniety, napisalem z reszta juz do Apollo, zobaczymy co powiedza
jest opcja, bezczelna, ale mozna ustawic czas na 30s - 2/3 takie proby ostrozne, i wyczyszcze matryce,
pytanie czy rejestrujaca obraz matryce mozna dotknac w jakikolwiek sposob, wole juz te rozwiazanie niz podpinac zasilacz no name'owy 6V
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Musisz zmierzyc napiecie aku ale pod obciazeniem bo inaczej to nie bedzie mialo sensu
Na twoim miejscu nie probowal bym z nieznanym zasilaczem bo narobic sobie mozesz wiecej problemow niz warta jest tego brudna matryca
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
dgim, spróbuj włożyć nowe baterie alkaliczne zamiast akumulatorów.
 

akdar  Dołączył: 10 Paź 2006
a ja mam pytanie z innej beczki BC-900 to następczyni BC-700?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie. To taka Kadyszka Kasetki, którą jest BC-700.
Ma po prostu prądy szybszego ładowania.
 
struna  Dołączył: 22 Mar 2007
tak ma prądy szybszego ładowania, tylko po co komu więcej niż 750mAh jeżeli nawet taki prąd nawet najlepszym aku skraca życie do pół roku
ja używam bc-700 i nigdy prądu większego niż 500mAh
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A jak mnie czasem przypili, to walę na maxa - nie ma się co rozczulać.
Lepiej co pół roku kupować nowe aku, niz być przez 8h pozbawionym ulubionej muzyki w aucie ;-)
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
struna napisał/a:
skraca życie do pół roku
Akumulatory Energizer + ładowarka tej samej firmy tzw. szybka lub zaj...e szybka (45 minut). Po 2,5 roku używania aku mają pojemność od 2050 do 2300. Także wiesz ... ;-) .
To prawda, akumulatorki nie są już tak mocne jak kiedyś i chyba szybciej tracą energię, ale po takim czasie nie wymagam tego od nich.
 
klaus_mitffoch  Dołączył: 08 Maj 2007
Olej czyszczenie matrycy... :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A jak mnie czasem przypili, to walę na maxa - nie ma się co rozczulać.
Lepiej co pół roku kupować nowe aku, niz być przez 8h pozbawionym ulubionej muzyki w aucie

No i o to chodzi. Sprzęt jest po to, żeby z niego korzystać, a nie godzinami tulić i pieścić wysublimowanym prądzikiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach