wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Bronek napisał/a:
Cena $2400.


Body $1400
Kit 18-70 $1500
Kit 16-105 $1900

To cene referencyjne, w sklepach bedzie taniej. No co wy chopcy tacy zblazowani, już was jesienne przesilenie dopada? Przeca fajny aparacik! Lepszy AF, lepsza migawa, lepszy błysk, lepsze GUI, genialny grip, szybkostrzelnosc na poziomie, dobre poziomy szumuf, mala ingerencja softu w obraz (sample na www sa w sharpness 0 czyli default - tak "miekko" bylo zawsze: d7d, d5d, a100, owa "miekkosc" nie zmiania faktu że matryca wyciąga 2300lph), czego wiecej trzeba pusze semiprofi?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A po co puszka semiprofi? Normalnym nie da się robić zdjęć?
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Wymogi rynku i krwiożerczych kupujących. Do niektórych nie trafia że wszystko czego im naprawde potrzeba to pucha w stylu K110D :D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Body $1400 w sumie jak na cenę na stracie to w tej kategorii ok
Kit 18-70 $1500 jak to kit niewielka różnica w cenie
Kit 16-105 $1900 :shock: jakoś mam poważne wątpliwości i obawy. Taki zakres :shock:

[ Dodano: 2007-09-09, 00:43 ]
Cytat
Wymogi rynku i krwiożerczych kupujących. Do niektórych nie trafia że wszystko czego im naprawdę potrzeba to pucha w stylu K110D :D


Może i tak ale powiem Ci że cenię sobie wygodę obsługi GX-10 i porównując w codziennym użytkowaniu z k10d uważa że jest duża różnica na tym polu.

Cóż obecna generacja budżetowych modeli lustrzanek cyfrowych jest wyposażona co najmniej równie dobrze jak średnia półka analogów w latach 90. Wszystko się zmienia, a marketing tylko sztucznie nakręca wymagania amatorów i hobbystów. IMHO wielu funkcji mojego aparatu nie używam jak choćby opcji USER i pewnie wielu nigdy nie wykorzystam.
Jedyne co mnie przeraża to rzucanie się ludzi na każdą nowość vide forum Nikona i szał na przesiadki z d200 na d300 a wcześniej z d70 na d80. Odnoszę wrażenie iż w wielu przypadkach jest to tylko i wyłącznie efekt „musze to mieć” mniemający nic wspólnego z realnymi potrzebami :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
bez efektu "muszę to mieć" nie ma współczesnego kapitalizmu - konsumenci są traktowani jak tresowane myszki; bodziec=reakcja :-/ Pół biedy kiedy kolejne generacje produktów faktycznie oferują jakiś skok jakościowy (np, większą energooszczędność i mniejsze zagrożenie dla środowiska), ale kiedy zmiana polega tylko na zmianie koloru granulek w proszku do prania, albo liftingu dotychczasowego modelu samochodu, aparatu... Swoją drogą, ta soniawa wcale nie prezentuje się źle ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
wyrwiflak napisał/a:
No co wy chopcy tacy zblazowani, już was jesienne przesilenie dopada?

Zblazowani, bo mimo, iz to bdb aparat, to nie rewolucyjny na tyle, zeby przyciagnac rzesze uzytkownikow innych systemow ;-) Za to na pewno "to jest to" dla dotychczasowych uzytkownikow D7D, bardzo mily upgrade, wiekszosc z nich pewnie kupi A-700, tym bardziej, ze korpus ma u nas kosztowac nieco ponad 4000 zl, czyli sporo taniej niz D7D jak wchodzila :-D

Cytat
Przeca fajny aparacik! Lepszy AF, lepsza migawa, lepszy błysk, lepsze GUI, genialny grip, szybkostrzelnosc na poziomie, dobre poziomy szumuf, mala ingerencja softu w obraz (sample na www sa w sharpness 0 czyli default - tak "miekko" bylo zawsze: d7d, d5d, a100, owa "miekkosc" nie zmiania faktu że matryca wyciąga 2300lph), czego wiecej trzeba pusze semiprofi?

Noooo, mialem D7D i JPEGi prosto z puchy nie byly tak miekkie na "0", ale zostawmy dyskusje na ten temat az sie pojawia fabryczne sztuki i jak zobaczymy co sie da z RAWow z A700 wyciagnac. I BTW - o poprawie systemu blysku poki co nic oficnalnie nie wiadomo chyba, przynajmniej Sony sie nie chwali ;-)
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Ano zostawmy, niech się wypowiedzą pierwsi użytkownicy.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sylwiusz napisał/a:
tym bardziej, ze korpus ma u nas kosztowac nieco ponad 4000 zl
Na wejściu :!: To dobrze wróży całemu rynkowi a raczej nam konsumentom. Jak do tej pory wydaje mi się, że wszystkie aparaty w tej klasie na wejściu były powyżej 4,5k. Ktoś pamięta startową cenę K10d? d80 było koło 5k, 30d też.
Mam nadzieję, że trend spadkowy cen się utrzyma. Po cichu liczę na Sony – duża firma jest szansa że zmusi do konkurencji cenowej Canona i Nikona, a to spowoduje ogólna obniżkę cen. Ot takie moje gdybanie.

Jestem bardzo ciekawy jak będzie kształtować się krzywa cenowa tego body w okresie powiedzmy pół rocznym. A100 znacznie potaniała zobaczymy jak będzie z A700. Kwestia dość ważka biorąc pod uwagę jak mało elastyczne są na przykład ceny Nikona.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Jestem bardzo ciekawy jak będzie kształtować się krzywa cenowa tego body w okresie powiedzmy pół rocznym. A100 znacznie potaniała zobaczymy jak będzie z A700. Kwestia dość ważka biorąc pod uwagę jak mało elastyczne są na przykład ceny Nikona.

Co prawda to prawda, mimo respektu dla mozliwosci D300, to cena sklepowa - ponoc 6800 zl jest moim zdaniem za wysoka w stosunku do cen konkurencyjnych produktow, no w kazdym razie nie widze dla przecietnego, nawet zaawansowanego amatora korzysci w stosunku do EOSa 40D czy A-700, ktore bylyby warte roznicy okolo 2500 zl, czyli w pentaxowym swiatku wartosc 1 szt. DA* 16-50/2.8 ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Poki jest D200 za 4tys z kawalkiem to D300 nie spadnie... Ale za kilka miechow... ;-)

A co do A-700 - co to wogole za aparaty "SONY"?.... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Poki jest D200 za 4tys z kawalkiem to D300 nie spadnie... Ale za kilka miechow... ;-)

No pewnie jakies 12, jak z D200 :-D

Cytat
A co do A-700 - co to wogole za aparaty "SONY"?.... :mrgreen:

A to juz zupelnie inna para kaloszy :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Spinner napisał/a:
A co do A-700 - co to wogole za aparaty "SONY"?....

Jako posiadacz aparatu renomowanej marki Samsung :mrgreen: zmilczę :mrgreen:
:-B
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Niegdyś posiadacze Leiek (eh ta odmiana...) mawiali: a co to wogóle są aparaty "Nikon"? :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
awakqwq napisał/a:
Jestem bardzo ciekawy jak będzie kształtować się krzywa cenowa tego body w okresie powiedzmy pół rocznym. A100 znacznie potaniała zobaczymy jak będzie z A700. Kwestia dość ważka biorąc pod uwagę jak mało elastyczne są na przykład ceny Nikona.

Co prawda to prawda, mimo respektu dla mozliwosci D300, to cena sklepowa - ponoc 6800 zl jest moim zdaniem za wysoka w stosunku do cen konkurencyjnych produktow, no w kazdym razie nie widze dla przecietnego, nawet zaawansowanego amatora korzysci w stosunku do EOSa 40D czy A-700, ktore bylyby warte roznicy okolo 2500 zl, czyli w pentaxowym swiatku wartosc 1 szt. DA* 16-50/2.8 ;-)

No a wzrost rozdzielczosci miedzy 12 a 10M to okolo 10% wiec niewiele. Osobiscie sie zastanawiam nad..K10d jak bedzie kolo 2000zl max, lub nad...nowym Canonem G9 jako malutki, fajny aparacik z niezla optyka i RAW. 12M, najwieksza matryca wsrod automatow a reszte zalatwiac slajdami wciaz, w tym roku focilem slajdami jak cyfra.... :mrgreen: Coz, cena za rolke tych tanich to 60gr byla., a jakosc zadziwiajaca. Szkoda ze to chwilowa sprawa
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Alek napisał/a:
No a wzrost rozdzielczosci miedzy 12 a 10M to okolo 10% wiec niewiele.

To 20%, czy wiele - nie wiem, bo mam analoga

Alek napisał/a:
w tym roku focilem slajdami jak cyfra.... :mrgreen: Coz, cena za rolke tych tanich to 60gr byla., a jakosc zadziwiajaca. Szkoda ze to chwilowa sprawa

Cena zadziwiająca! Jeśli coś Ci zostało to piszę się na 100 rolek po 1zł
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
TLu napisał/a:
Cena zadziwiająca!
była akcja ze slajdami Fuji na forum. Sprzedawał ktoś z Fuji z kończącą się datą przydatności. Brali setkami :mrgreen: :mrgreen:
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
argawen napisał/a:
TLu napisał/a:
Cena zadziwiająca!
była akcja ze slajdami Fuji na forum. Sprzedawał ktoś z Fuji z kończącą się datą przydatności. Brali setkami :mrgreen: :mrgreen:

Przegapiłem! :-(
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
TLu napisał/a:
Przegapiłem! :-(
Ale pilnuj postów na ten temat. Może jeszcze coś podobnego się przydarzy :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Przegapiłem!

TLu, pocieszę Cię, że nie Ty jeden...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bEEf napisał/a:
Cytat
Przegapiłem!

TLu, pocieszę Cię, że nie Ty jeden...

Właśnie :-( A nawet czytałem tego posta o tych kliszach :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach