Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Tylko 3 strony :lol:
Espresso zdecydowanie nie masz racji ;-)
Projektują je dalej w osace ci sami ludzie, z marudzenia a ergonomie wnioskuje ze nie macałeś A700, poza AF jest w niej jeszcze kilka dupereli z D7.
Tak w ogóle D7 to był fajny korpus tak teraz z perspektywy czasu myślę.

Sylwiusz a bawiłeś się juz A700 bo jakiś mi umknęło na KKMie :?:
I czy wciskałeś FN :mrgreen: :?:
Apropo gałki to nie wiem co ty tam amsz niewygodnego :shock:
W D7 w D9 i 7D bez problemu można się tym bawić bez odrywania oka od wizjera z tym że w D9 jest większy gałek i lepiej się nim majta ;)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Sylwiusz a bawiłeś się juz A700 bo jakiś mi umknęło na KKMie :?:
I czy wciskałeś FN :mrgreen: :?:

Nje, A700 zdazylem sie tylko krotko pobawic w redkacji Fotopolis ;-)

Cytat
Apropo gałki to nie wiem co ty tam amsz niewygodnego :shock:
W D7 w D9 i 7D bez problemu można się tym bawić bez odrywania oka od wizjera z tym że w D9 jest większy gałek i lepiej się nim majta ;)

Tia, ale raczej nie da sie zrobic tego prawa reka :mrgreen: A zrobienie tego lewa reka jak podpiety masz np. 70-200/2.8 SSM to zadanie raczej dla Arnolda S., ktory bedzie w stanie bez problemu utrzymac taki komplecik tylko w prawej rece ;-) Sorki, ale w tym przypadku klawisz +/- pod kciukiem + przednie pokretlo daja sie bez problemu zrobic prawa dlonia bez jej odwrywania od uczwytu a w tym czasie lewa reka bezpiecznie podpierasz sobie takie 70-200/2.8 ;-) Juz nie mowie nawet o sytuacji jak pod jedo z kolek sterujacych zrobisz sobie korekcje ekspozycji. Jak mowilem - wiele osob (np. Baca) wlasnie tak sobie skonfigurowalo korekcje w D7D i raczej nie bawilo juz potem sie w lewa galke, ktora za to - trzeba przyznac - wygladala ladnie :-D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
cypis napisał/a:
To powiedz - jak wiesz - "spoza kulis" kiedy można się spodziewać jakiegoś kroku (do przodu) pentaksa? :?:

[ Dodano: 2007-10-22, 23:21 ]
To powiedz - jak wiesz - "spoza kulis" kiedy można się spodziewać jakiegoś kroku (do przodu) pentaksa? :?:


sylwiusz napisał/a:
Poczatek przyszlego roku i sa juz osoby na tym forum, ktore nawet co nieco wiedza ;-)


sylwiusz mie żartuj już w styczniu nowe kompakty od Pentaxa :?: :!: :?: :!: :evilsmile: Yes Yes Yes - no na reszcie :mrgreen:
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
sylwiusz napisał/a:
Istreed napisał/a:
Sylwiusz a bawiłeś się juz A700 bo jakiś mi umknęło na KKMie :?:
I czy wciskałeś FN :mrgreen: :?:

Nje, A700 zdazylem sie tylko krotko pobawic w redkacji Fotopolis ;-)

Cytat
Apropo gałki to nie wiem co ty tam amsz niewygodnego :shock:
W D7 w D9 i 7D bez problemu można się tym bawić bez odrywania oka od wizjera z tym że w D9 jest większy gałek i lepiej się nim majta ;)

Tia, ale raczej nie da sie zrobic tego prawa reka :mrgreen: A zrobienie tego lewa reka jak podpiety masz np. 70-200/2.8 SSM to zadanie raczej dla Arnolda S., ktory bedzie w stanie bez problemu utrzymac taki komplecik tylko w prawej rece ;-) Sorki, ale w tym przypadku klawisz +/- pod kciukiem + przednie pokretlo daja sie bez problemu zrobic prawa dlonia bez jej odwrywania od uczwytu a w tym czasie lewa reka bezpiecznie podpierasz sobie takie 70-200/2.8 ;-) Juz nie mowie nawet o sytuacji jak pod jedo z kolek sterujacych zrobisz sobie korekcje ekspozycji. Jak mowilem - wiele osob (np. Baca) wlasnie tak sobie skonfigurowalo korekcje w D7D i raczej nie bawilo juz potem sie w lewa galke, ktora za to - trzeba przyznac - wygladala ladnie :-D


Latałem z D9 i 80-200 i jakoś nie widzę problemu, kwestia gustu.
Co prawda teraz będzie canon i nie będzie Zi gałki ;-)
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
Witam Szanowne Towarzystwo :-)

Tytułem wstępu zapodam, że w latach 80-tych miałem lampę błyskową AF200T, której używałem z Praktiką MTL5. :-) Acha, bardzo długo marzył mi się Super A.

Pozwolę sobie skrobnąć kilka uwag po przeczytaniu dyskusji na temat A700. Po pierwsze, pisanie, że w A700 nie ma ducha Minolty jest mocno naciągane. Ciekawe, co by powiedzieli ludzie z działu AMC w Sony, którzy w większości poprzednie lata spędzili w dziale lustrzanek Minolty (zwanej krótko i niepotrzebnie Konica Minolta)...

Tak pomyślcie: skoro KM decyzję o zamknięciu działu foto ogłosiła w styczniu 2006, to ile miesięcy wcześniej przestała inwestować w ten dział?
Projekt zaawansowanej lustrzanki Minolty (następcy 7D) musiałby powstać na przełomie 2004/2005. Ile z niego zachowałoby aktualność do wiosny 2006?

Co do pozycji Sony na rynku. Na pewno nie jednym modelem i na pewno nie dwoma modelami. Na pewno nie w ciągu roku. Wróćmy do tematu za rok z hakiem :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
O! Witaj Krzysiu, milo Cie zobaczyc u nas wreszcie, zawsze jestes tu mile widziany jakby co :-D

P.S. Zalatany jestem, a chetnie zalapalbym sie na jakies wasze spotkanie, zeby dobrze sie przyjrzec A700, ale to pewnie niepredko nastapi sadzac po tym ile mam teraz na glowie :-/
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
espresso napisał/a:
tak tak, gdyby Jarosław Kaczyński miał takich mistrzów od propagandy jak Sony, to długo by jeszcze nie wiedział że przegrał wybory i nie jest premierem....


Udziałów na rynku nie osiąga się poprzez deklaracje - tak na marginesie....

P.S. A cena odpowiada faktycznym możliwościom korpusu. Wyższe od jednych, a niższe od drugich ;-)

[ Dodano: 2007-10-24, 08:49 ]
sylwiusz napisał/a:
chetnie zalapalbym sie na jakies wasze spotkanie, zeby dobrze sie przyjrzec A700, ale to pewnie niepredko nastapi sadzac po tym ile mam teraz na glowie :-/


To tak, jak my :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
O cześć Krzysztof witaj na naszym forum. To jednorazowy wypad czy będziesz się pojawiał częściej?
Cytat
P.S. A cena odpowiada faktycznym możliwościom korpusu. Wyższe od jednych, a niższe od drugich ;-)
To akurat jest dla mnie marketingowe mambojabo. Uważam że a700 to dobry aparat dający fotografowi dużo możliwości ale z tym lepszy gorszy to bym nie przesadzał (chodzi mi o możliwości korpusu). Polityka cenowa sony jako koncernu jest dość jednolita. Nowe produkty zawsze startują z wysoką cena, która następnie dość szybko spada. IMHO Sony chce (poniekąd słuszna strategia) zebrać premię za nowość, napaleńcy kupią aparat bo na reszcie jest nie patrząc na cenę. Cena początkowa (sugerowana ok 5k) jest IMHO mocno zawyżona i przypuszczam że dość szybko spadnie o co najmniej 1k.
Tak przy okazji fajnie że pojawił się nowy ciekawy aparat na rynku. Może nareszcie skończą się jojczenia że KM umarła a sony zaraz się wycofa i że to koniec bagnetu :-P

Pozdrawiam
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
Mogę się pojawiać co najwyżej w tym wątku, w kluczowych nie mam co pisać ;-)
Zawyżona? W odniesieniu do czego?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Krzysztof, zawyżona w stosunku do wartości rynkowej aparatów z tego segmentu :-) Ja wiem, że tu jest spore pole do dywagacji. Każdy może mieć swoje zdanie i pogląd na sprawę ;-) Ja uważam tak jak napisałem powyżej. Cena nazbyt wygórowana.

pozdrawiam
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Popieram awakqwq, na chwile obecna A700 jest za droga w porownaniu do konkurencji - mam na mysli EOSa 40D, ktory pojawil sie w tym samym czasie, jest z tej samej polki i Π x drzwi podobne mozliwosci - niemal 1000 zl roznicy miedzy nimi to jednak sporo. Jesli Sony chce odbierac rynek glownie Canonowi, to na pewno nie produktami z tej samej polki ale znacznie drozszymi, tym bardziej, ze to poki co Canon jest liderem, wiec jak inaczej jesli nie cena przekonac klienta do wywalenia 1000 zl extra na aparat o podobnych mozliwosciach do lidera rynku? ;-)

[ Dodano: 2007-10-24, 13:22 ]
Korekta - zajrzalem do skapiec.pl i troche sie zmienilo od mojego ostatniego rozezna - A700 jest juz tylko 300 zl drozsza od 40D, chociaz biorac pod uwage obecny "cashback" Canona, to nadal mamy ponad 500 zl roznicy ;-) Te aparaty powinny miec taka sama cene - czyli Sony nizsza ;-)
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
sylwiusz napisał/a:
jak inaczej jesli nie cena przekonac klienta do wywalenia 1000 zl extra na aparat o podobnych możliwosciach do lidera rynku? ;-) A700 jest juz tylko 300 zl drozsza od 40D, chociaz biorac pod uwage obecny "cashback" Canona, to nadal mamy ponad 500 zl roznicy ;-) Te aparaty powinny miec taka sama cene - czyli Sony nizsza ;-)


Co? A na przykład stabilizacja obrazu w korpusie, 2 megapikseli więcej, klasę lepszy LCD :-)

Myśląc takimi kategoriami - K10D powinien być droższy czy tańszy od D80? ;-)
Droższy bo stabilizacja w korpusie i uszczelnienia czy tańszy, bo to nie Nikon? ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Krzysztof napisał/a:
Co? A na przykład stabilizacja obrazu w korpusie, 2 megapikseli więcej, klasę lepszy LCD :-)

Krzysiu, gdybysmy mieli sie licytowac to nie mialoby sensu, bo ja tez moge rzucic 6.5 kl/s czy live view w 40D ;-) I wyprodukowanie 10 czy 12 megapiksli matrycy podobnej wielkosci to podobne koszty ;-) Nie o to chodzi, to sa aparaty z tej samej polki ;-)

Cytat
Myśląc takimi kategoriami - K10D powinien być droższy czy tańszy od D80? ;-)
Droższy bo stabilizacja w korpusie i uszczelnienia czy tańszy, bo to nie Nikon? ;-)

No wlasnie, oba w tej chwili ida leb w leb jesli idzie o cene w/g skapiec.pl - tak samo powinno byc z nowa Alfa i 40D ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Krzysztof, sony wchodzi na pewną nową dla firmy półkę cenową. To pierwszy korpus firmy w tej klasie i jak na wejściu jest najdroższy to chyba dziwnym nie jest że są ludzie którzy mówią drogo. Mówisz, że ma duże możliwości ok, ale co to ma do rzeczy? Bo jeżeli chcesz mi powiedzieć, a raczej wmówić, że wartość dodana prezentowana przez ten korpus uzasadnia tak wysoką cenę to ja Ci nie wierzę. Mamy wolny rynek konkurencja w tym segmencie jest spora, a każdy producent kusi walorami i komparatywnymi przewagami swojego produktu i tu właśnie pojawia się czynnik cenowy. Sony jako nowicjusz próbując wejść na rynek z najdroższym w klasie produktem ma małe szanse. Dal tego właśnie trzymam się wersji że jest to tylko i wyłącznie cena na dzień dobry mająca tylko taki cel by zgolić napaleńców. Z każdym nowym produktem jest tak że najpierw znajduje on nabywców w wąskim kręgu pionierów, klientów którzy chcą kupić nowość i jest to elementarny etap cyklu życia każdego produktu. Sony wie że klientów tych będzie stosunkowo niewielu więc chce to sobie zrekompensować wyższą ceną ;-) Tych klientów będzie niewielu nie dla tego że aparat jest zły tylko dla tego że jest pierwszy i musi stawić czoła sprawdzonej już i renomowanej konkurencji. Z resztą nie ma się o co kłócić, sami się przekonamy jak będzie :mrgreen: Ja podobnie jak sylwiusz uważam, że cena aparatu jest sporo zawyżona i szybko spadnie. Zobaczymy ile będzie kosztował w styczniu :mrgreen:
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
A700 jest przede wszystkim aparatem dla dotychczasowych użytkowników bagnetu A. To nie jest aparat, który ma przeorać rynek i wywołać masowy odpływ użytkowników od innych systemów, które nie miały takiej przerwy w rozwoju... To chyba oczywiste.

Konkurować z Canonem? Nawet dla Nikona to wielkie wyzwanie. Dosyć daleka droga, aby Sony mogło konkurować z dwoma liderami tego rynku. Może za rok, dwa, kto wie? ;-)

Popularność jakiegoś systemu nie wynika ani z możliwości korpusów, ani z liczby oferowanych obiektywów. Bez oferty kilku korpusów, w różnych klasach, od amatorskich po zaawansowane, to się nie da :-)
Jednak 90% ilości wszystkich lustrzanek cyfrowych sprzedawanych na świecie to modele podstawowe. Kto tu nie jest mocny, nie może być mocny wcale...

[ Dodano: 2007-10-24, 22:04 ]
awakqwq napisał/a:
sony wchodzi na pewną nową dla firmy półkę cenową.


W lustrzankach - tak. W sprzęcie zaawansowanym - nie :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
W lustrzankach - tak. W sprzęcie zaawansowanym - nie
zgoda ale to nie ma nic do żeczy bo tak się akurat sklada że a700 bedzie oceniany jako lustrzanka, a nie sprzet zaawansowany (tak bdw co rozumiesz pod tym pojeciem?)

Krzysztof napisał/a:
A700 jest przede wszystkim aparatem dla dotychczasowych użytkowników bagnetu A.
Sugerujesz, że polityka cenowa Sony opiera się na monopolu? Konsumeny bagnetu A i tak bedzie musiał kupic bo nie ma alternatywy (no chyba że zmieni system) :?: Oj nie ladnie, nie ladnie ;-)

Krzysztof napisał/a:
Popularność jakiegoś systemu nie wynika ani z możliwości korpusów, ani z liczby oferowanych obiektywów. Bez oferty kilku korpusów, w różnych klasach, od amatorskich po zaawansowane, to się nie da
a co to ma wspólnego z cena a700 :?:

[ Dodano: 2007-10-24, 22:17 ]
espresso nie rozumiem czemu tak wzdychasz. Wejdz na forum KKM jest tam sporo osób zadowolonych ze swoich aparatów i czekających z zadowoleniem na nowy korpus. No może tylko niektórzy na brak Zi-gałki narzekają :mrgreen: .
Firmę kupiło Sony ok, ale akie to ma znaczenie do póki robią dobre aparaty :?: I co to jest ten duch Minolty :?: IMHO skoro sony rozwija system to jest dobrze. :-)
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
Jeżeli aparat będzie się trudno sprzedawał, to rynek wymusi obniżkę ceny i tyle.
Uważasz, że gdyby A700 kosztował 3500 zł, to by wymiótł z rynku i D80 i K10D i 40D?
Baaaardzo wątpię. Na pewno sprzedałoby się go więcej, ale rewolucji by nie było.
Cena czyni cuda na pewno w butach, bo już w aparatach niekoniecznie...

[ Dodano: 2007-10-24, 22:21 ]
espresso napisał/a:
To co przez pare miesiecy inżynierowie z biur konstrukcyjnych chodzili do roboty i patrzyli w ... obiektyw, a moze ich wysłali na urlop bezpłatny? .


Pracowali może badawczo, ale nie nad konkretnym projektem. A i to nie wszyscy. Część osób zredukowano wcześniej lub przesunięto do innych działów firmy KM.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Krzysztof napisał/a:
Jeżeli aparat będzie się trudno sprzedawał, to rynek wymusi obniżkę ceny i tyle. Uważasz, że gdyby A700 kosztował 3500 zł, to by wymiótł z rynku i D80 i K10D i 40D? Baaaardzo wątpię. Na pewno sprzedałoby się go więcej, ale rewolucji by nie było.
Cena czyni cuda na pewno w butach, bo już w aparatach niekoniecznie...=


Ja właśnie o tym napisałem. A700 IMHO kosztuje więcej niż jest warta i jest droższa od konkurencji, ale jest to efekt celowego działania. Po pierwsze tak jak napisałeś target to głównie dotychczasowi klienci firmy. Poza tym sprzedaż po cenie niższej (na przykład podane przez Ciebie 3500zł) mogły by wcale nie gwarantować większych zysków netto. Bo zwiększony popyt mogłaby nie zrównoważyć niższej ceny. A poza tym wysoka cena wyjściowa daje duże możliwości manewru. Ewentualne promocje obniżki cen... :mrgreen:
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
Więcej niż jest warta? Jakiś wzór na to jest? Przykładowo, K10D na pewno jest warty 3000 dla użytkownika Pentaxa, ale dla użytkownika Nikona już znacznie mniej ;-)

Najlepiej (czyli najwięcej) sprzedającą się lustrzanką w Europie i na świecie jest 400D. Dlaczego nie wyraźnie tańszy D40X?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Krzysztof po co łapiesz mnie za słowa :?: Nie ma sensu bawić się w pyskówki i szkolne przepychanki. Myślę, że obaj wyraziliśmy już swoje opinie wystarczająco jasno i nie ma o co kruszyć kopii. Poza tym tak jak napisałem w styczniu będziemy wiedzieć i widzieć kto ma racje. Mnie się nie śpieszy poczekam. Tak na koniec uważam, że jak ktoś się napali i kupi a700 w pierwszy miesiącu sprzedaży to zapłaci za nią więcej niż ci, którzy kupią ja później i nie wynika to ze zmian rynku w ciągu tego miesiąca, tylko po prostu jak sam napisałeś rynek skoryguje cenę. Tak jest z wieloma produktami i wieloma aparatami przypomnę tylko, że cena wyjściowa Nikona d80 to tez było 5k. Jedyna różnica jest taka, że to było ponad rok temu, a w tedy ten rynek wyglądał inaczej. I wlasnie z tej przyczyny postawiłem taka a nie inna teze że a700 jest za droga.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach