pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
lipalipski napisał/a:
Zresztą cóż takiego oferuje A700, że warto by dopłacić do k10 ponad 35%? Bo ja nie zauważyłem.


Troche mniejsze szumy na wysokim ISO, okupione jednak mocnym mydlem jak widac z reakcji pierwszych posiadaczy. Jest to jednak jakis plus, bo podostrzyc zawsze mozna, a odszumic dobrze jest trudniej. Poza tym nie widze zadnych przewag, uzasadniajacych tak wysoka cene. To juz lepiej nabyc kadyszke i dobre, jasne szklo.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Równie dobrze możnaby tak napisać o A100 i K10. Moim zdaniem A700 to świetna konstrukcja. Nie rozumiem zupełnie tego porównywania do puszek innych systemów. Chodzi o to, by koniecznie mieć najlepszą puszkę na świecie? Czy też należy patrzeć poprzez pryzmat swoich oczekiwań. Jak dla mnie zarówno K10 jak i A700 są za dobre. Ale zapewne dla zaawansowanego amatora puszka w adekwatnym systemie jest po prostu wystarczająca.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Michu, nikt nie twierdzi, że A700 jest zły, albo że k10 lepszy lub gorszy. Podstawowe pytanie, to skąd tak wysoka, nie uzasadniona niczym IMHO, cena?
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
sylwiusz napisał/a:
O! Witaj Krzysiu, milo Cie zobaczyc u nas wreszcie, zawsze jestes tu mile widziany jakby co :-D

P.S. Zalatany jestem, a chetnie zalapalbym sie na jakies wasze spotkanie, zeby dobrze sie przyjrzec A700, ale to pewnie niepredko nastapi sadzac po tym ile mam teraz na glowie :-/


Na przełomie lutego/marca jest plener na Śląsku ;-)

pn napisał/a:
Dlatego, ze podalem cene D300, to robisz brzydkie wycieczki osobiste? Przestan, prosze, ja sie w to nie bawie. Watek jest o Alphie 700 i skupmy sie na tym temacie.


Cena D300

Cena Alpha 700

Cena Pentax K10D


Ooo jakaś nowość że w co się nie bawisz przepraszam :?: Bo chyba się przesłyszałem :lol:

Swoją drogą to trochę zabawne porównywać cenowo puszkę która jest na rynku od jakiegoś czasu z taką która dopiero co weszła.
Co do różnicy na niekorzyść A700 to przy tym rzędzie wielkości ceny 500 zł w tą czy w tą naprawdę nie robi różnicy. Ale to dość śliski temat może dlatego że biorę 40D ale bynajmniej nie ze względu na cenę korpusu ;-)

Tak apropo zalet jakoś nikt z was nie wspomniał o poprawionej stabilizacji, poprawionym DRO i szumach na poziomie marka III, o AFku i innych p***** nie wspomnę 8-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
K10 na wejściu kosztował 4.200. A moim zdaniem A700 jest pozycjonowana ciut wyżej - jeśli mielibyśmy bawić się w ustalania. Poza tym, to puszka wyczekiwana przez posiadaczy bagnetu A. Z tego, co sięorientuje, to w przyszłym roku czekają nas jeszcze 3 premiery puszek z bagnetem Alfa. Wówczas zapewne cena "700" się unormuje.
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
Istreed napisał/a:
to dość śliski temat może dlatego że biorę 40D ale bynajmniej nie ze względu na cenę korpusu ;-)


Zawsze można zapytać, co uzasadnia tak wysoką cenę 40D wobec K10D...
Przeciez nic więcej tam nie ma, to i kosztować winny tyle samo ;-)

To taka dygresja wobec tych, którzy uważają, że kupując A700 poważnie się przepłaca.
Tak, tak, wiem - 40D jest tańszy :-)

[ Dodano: 2007-10-26, 19:24 ]
Istreed napisał/a:
Bo chyba się przesłyszałem :lol:


Ciiiiicho....lepiej się nie odzywaj....bo wiesz co potem może nastąpić...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Tego właśnie nie rozumiem. Swego czasu porównywano Nikona d80 Canona 30D i Pentaxa k10d.

Teraz nagle nikon d80 spadł zniknął z tych rankingów, natomiast k10d stał się aparatem z tej samej półki co d300 :shock: Que :?: Może mi ktoś to wytłumaczyć?
Bo dla mnie konkurencją dla A700 jest właśnie k10d D80 i 40D

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
konkurencją dla A700 jest właśnie k100d
:?: :?: :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
To taka dygresja wobec tych, którzy uważają, że kupując A700 poważnie się przepłaca.
Tak, tak, wiem - 40D jest tańszy

Krzysztof cenę Canona uzasania pozycja firmy. Wiele osób kupi Canona bo to Canon tak już jest ;-)

Generalnie dyskusja o cenach dSLRów jest dość ciekawym tematem. Zwłaszcza cieszy spadek cen. Najtańsze lustrzanki cyfrowe można już kupić za około 1600zł :!: I to cieszy. Wielu hobbystów będzie mogło z kompaktów przesiąść się na lustro. To bardzo pozytywne zjawisko. Mam tylko nadzieję że ta dyskusja nie przerodzi się w kłótnie.

[ Dodano: 2007-10-26, 19:46 ]
argawen, mea culpa już poprawiłe :mrgreen:
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
awakqwq napisał/a:
cenę Canona uzasadnia pozycja firmy. Wiele osób kupi Canona bo to Canon tak już jest ;-)


Wiesz, na macierzystym forum część osób z przekąsem pisała to samo, ale o Sony :lol:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Krzysztof i pewnie trochę racji mieli ;-) Ceny nie biorą się z powietrza są oparte o jakąś strategie, kalkulację firmy. Skoro A700 ma taką cenę wyjściową to znaczy, że ktoś w sony wyliczył że przy takiej cenie zrobią najlepszy interes. Ja trzymam się wersji że cena początkowo jest skalkulowana na zgolenie napaleńców (w czy utwierdza mnie tylko opinia Twoja i Micha ;-) – obaj zwracacie uwagę, iż jest to aparat skierowany przed wszystkim do obecnych użytkowników system, a ci od bardzo dawna czekali na korpus z 7 lub/też korpus z 9 w nazwie), którzy chcą kupić aparat jak najszybciej. IMHO, a700 szybko będzie tańsza od 40D ale to tylko moje gdybanie ;-) .
 

pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
Istreed napisał/a:
Ooo jakaś nowość że w co się nie bawisz przepraszam :?: Bo chyba się przesłyszałem :lol:


:-)

Pozdrowienia i </OT>

Krzysztof napisał/a:
Ciiiiicho....lepiej się nie odzywaj....bo wiesz co potem może nastąpić...


Prosze, daruj sobie. Jak chcesz robic dym to smialo : m1b2c3 [malpa] gmx [kropka] com

i tez </OT>
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
O, nowy adresik. To już chyba dziewiąty? :lol: 8-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
pn może się pochwalisz kolegom do czego jesteś zdolny, no i w jaki sposób się rozstałeś z KKMem :?:
Tak dla jasności i ogólnego wykształcenia oczywiście 8-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Istreed, Krzysztof, chłopaki dajcie spokój. Sytuację z KKM znam, ale to nie KKM. Po prostu zignorujcie zaczepki - proszę.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Na fotopolis wrzucili test A700.
 

pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
awakqwq napisał/a:
Istreed, Krzysztof, chłopaki dajcie spokój. Sytuację z KKM znam, ale to nie KKM. Po prostu zignorujcie zaczepki - proszę.

Nikogo nie zaczepilem, pisze wylacznie o Alpha 700. Caly czas, do sprawdzenia powyzej.

Przepraszam forumowiczow za OT, ja go nie chce i unikam zaczepek.

PS. Krzysztof, jak chcesz mi cos przekazac, zaloz watek w jakims hyde parku tutaj, jest tez PW, do tego adresikow mam 14, GMX umozliwia mi 99, ale moje inwencja tworcza jest ograniczona. Mozesz pisac na ktorykolwiek jaki znasz, zamiast tutaj smiecic.

[ Dodano: 2007-10-27, 07:30 ]
mcgyver napisał/a:
Na fotopolis wrzucili test A700.

Ogolnie bardzo ciekawie. Tylko drogo jak zauwazyl tez fotopolis.

AF jak zwykle, ale ja mialem D7D i bylem zadowolony, wiec jak jest pewnie choc troche lepiej, to git.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Awakqwq, to nie tak do końca. Owszem, A700 zakupią użytkownicy Minolty. Ale nie tylko. O zakupie korpusu przez userów spoza systemu, czy też nowicjuszy, w dużej cześci zadecyduje marketing. A ten Sony ma doskonały. I wówczas nie będzie miało znaczenia, że jest trochę droższy (40D), czy mniej funkcjonalny (D300).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zgadza się, kolega z pracy, dotychczasowy użytkownik analogowego Canona, wczoraj odebrał A700. Kupował, po chyba rocznej :-) analizie tego co na rynku i pomimo posiadania szkieł do C kupił Sony.

[ Dodano: 2007-10-27, 11:28 ]
Za to drugi kolega, posiadacz analogowej Minolty, przedwczoraj kupił kadyszkę :mrgreen:
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Nie ważne co ważne żeby być z tego zadowolonym 8-)
Takie jest przynajmniej moje zdanie, w tym segmencie poziom jest na tyle wyrównany że nieważna puszka ważne są szkła :roll:

awakqwq masz racje lepiej nie karmić ;-)

Co do testów, na fotopolis to dałem sobie z nimi spokój po tym jak napisali że nikon d50 ma lepszy wizjer od konkurencji w tej samej klasie :mrgreen: No chyba że ktoś lubi zagadniena w stylu światełko w tunelu to może i ma ;-)
A700 bawiłem się na plenerku dzięki uprzejmości Krzysztofa, jedne rzeczy są super inne trochę mniej ogólnie bardzo na + albo inaczej godny następca 7D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach