mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A jak wrażenia jesli chodzi o matrycę - bo to chyba ta sama ktora będzie w nowym nikonie i pentaxie... Wypada chyba nieźle, choć przesadzili z tą ilością pixeli...
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Bardzo ok, w rawie ostro. Szumy na poziomie marka III.
Resztą o efekcie wyjściowym decyduje soft ;-)
Z ilością pixeli czy ja wiem moim zdaniem jest dobrze.
Do tego ma rozpiętość tonalna dobra co w połączeniu z poprawionym DRO naprawdę fajnie działa.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mcgyver napisał/a:
A jak wrażenia jesli chodzi o matrycę - bo to chyba ta sama ktora będzie w nowym nikonie i pentaxie...

sylwiusz napisał/a:
Moze dobrze, ze K20D juz nie bedzie mial CMOSa z Sony?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ups.... chyba coś przegapiłem.... :-?

tak to jest jak sie człowiek na wies wyniósł i neta wyzbył...
gdzie o tym piszą?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mcgyver napisał/a:
gdzie o tym piszą?

W tymże wątku.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Wlasnie, czy ktoś wie co i kiedy będzie w nowych pentaxach bo chyba nie jestem na bieżąco... :-?
 

pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
Ale to DRO wynika z testu na fotopolis chyba troche przereklamowane. Pogarsza jakosc zdjecia. To lepiej chyba sobie samemu RAWa obrobic w sposob kontrolowany...

Z drugiej strony lepiej miec niz nie miec. :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
O zakupie korpusu przez userów spoza systemu, czy też nowicjuszy, w dużej części zadecyduje marketing. A ten Sony ma doskonały. I wówczas nie będzie miało znaczenia, że jest trochę droższy (40D), czy mniej funkcjonalny (D300).
Michu masz absolutną rację i zgadzam się z tobą :-) Bez ujmowania Sony a700 to co napisałeś poza tym że jest prawdą jest też smutne. To pokazuje jak chętnie ludzie rezygnują z myślenia i świadomego podejmowania decyzji. Inna sprawa że uważam kupno a700 za dobry pomysł i nie sądzę, że będzie wielu niezadowolonych (choć malkontenci są wszędzie.) Jestem zdania, że fotograf hobbysta jakiego by nie wybrał systemu będzie zadowolony, bo w kwestii optyki jak i samych aparatów każdy system jest dobry, a różnice są w detalach :mrgreen:
Ja osobiście mając do wyboru Canona 40D i Sony a700 (zakładając że mam takie fundusze) wybrałbym a700 :-D
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
Gdyby wszystko było takie jasne, oczywiste i wyliczalne, to mielibyśmy jedną markę lustrzanek, jedną markę samochodów, itd. Na szczęście ludzie są różnorodni i dzięki temu - świat również. :-)

Właśnie próby obliczania wartości aparatów poprzez sumowanie punktów i punkcików, które praktykują różne portale i czasopisma, prowadzą na manowce i wojenki systemowe, stając się pożywką dla trollów.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Nie chcę dla takiej pier.doły zakładać nowego wątku więc odświeże. Rozbawila mnie dziś szczerze gazetka reklamowa jednej z sieci marktow rtv-agd dodana do bezpłatnego Metra w Poznaniu. Obniżka cen przed remontem sklepu - standard. Pośród pralek i kuchenek gazowych również obniżone ceny 2 lustrzanek C 400d i Sony a700. Opis C standardowy: tyle pikseli, taki lcd, tyle klatek na sekundę itd. Cytuję natomiast opis reklamowy Sony:
Cytat
APARAT FOTO A700+ 18-70
pół-profesjonalną lustrzankę A700 (następna Konica Minolta 7D). Solidna obudowa, 12mpix sensor, prędkość 5 zdj./sek., ale jednak bez popularnej ostatnio opcji LiveView. 11-polowy AF ze środkowym polem krzyżowym zbudowanym na dwóch poziomych i dwóch pionowych czujnikach, 3'' ekran LCD z 992tys. pikseli, funkcję AntiBlur (w teorii pozwala wydłużyć czas o 4 działki przysłony), pilota zdalnego sterowania - dość bogatego w funkcję jak na pilota od aparatu, opcję na dwa rodzaje pamięci (co jest dziwne jak na produkt Sony promującej zwykle własne pamieci) - Memory Stick Duo i CompactFlash, nowy, lepszy niż u konkurencji układ redukcji szumów (przynajmniej wg. Sony - zobaczymy w praktyce), czułość ISO 100-1600 (do 6400 z podbiciem).

Pisownia oryginalna :-)
 

Krzysztof  Dołączył: 23 Paź 2007
Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że podobne historie tworzą faceci ze sklepów RTV-AGD?
Generalnie nie znają się na sprzęcie, który opisują. Ba, widać też, że nie rozumieją opisów, które czytają :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja mysle, ze sprzedawac po prostu skopiowal parametry nie ze strony foto ale jakiejs innej strony poswieconej fotografii i nie pousuwal komentarzy ;-) Ale wyszlo zabawnie - widac tez na ile mozna polegac na opisach dawanych przez sprzedawcow ;-)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
To, że się nie znają mnie nie dziwi, bo jeśli w sklepie można kupić szczoteczkę elektryczną do zębów, frytkownicę, telewizor HD i lustrzankę, to rzeczywiście ciężko być ekspertem od wszystkiego. Bardziej mi to wygląda na tekst skopiowany z jakiegoś testu czy innej publikacji - na szybko, bo terminy w drukarni goniły. Wiem jak jest, bo często sam nie mam czasu dopracować swoich materiałów i zrobić porządnej korekty.
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
a oto skąd skopiowali ten tekst:

http://www.fototok.tkb.pl/pt/news_full.php?n=151
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Hehe, no ładnie :roll:
Zgubili tylko ten wers o lukrowanych guziczkach :lol:
 

Rafiki  Dołączył: 05 Lis 2007
Minęło już troszkę czasu od wejścia A700...
dziś możemy powiedzieć że wyniki sprzedaży są bardzo dobre.
Wg. badań rynkowych A700 sprzedaje się w porównywalnych ilościach jak D300 czy EOS 40.
Po newsach z PMA sądzę że sprzedaż może być jeszcze troszkę lepsza, system zaczyna mieć ugruntowaną pozycję.
Czego i Pentaxowi życzę :)
Jak to mówią u nas na forum:
"Będzie dobrze!"
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
coś marny ten team macie :mrgreen: SFT
 

Rafiki  Dołączył: 05 Lis 2007
Grizley napisał/a:
coś marny ten team macie :mrgreen: SFT


bo?
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
krótki mało members :-B
 

Rafiki  Dołączył: 05 Lis 2007
Grizley napisał/a:
krótki mało members :-B


Tak dokładnie to 3 osoby :) + szef :):):)

serio

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach