dysortograf  Dołączył: 14 Paź 2008
PENTAX-DA 50-200mm F4-5.6ED WR
Czy zane są opinie na temat tego szkła?
Myślę że jest to jednak troszkę inne szkło do tego bez WR. WR ma mniejszą (49mm) srednicę filtra.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widać był problem ze zmieszczeniem uszczelnień.
 

dysortograf  Dołączył: 14 Paź 2008
Tylko czy nie kosztem jakości, bo o poprzedniku są dosyć pochlebne opinie.
 
Marcus  Dołączył: 21 Wrz 2010
Witam chciałbym odświeżyć ten temat. Autor wątku niestety nie uzyskał odpowiedzi. Chciałbym kupić 50-200 i nie wiem czy wybrać opcje z WR czy bez, są jakieś różnice po za średnicą i uszczelnieniami? W chwili obecnej oba można znaleźć w podobnej cenie. Niestety na żaden dobry test obiektywu z WR nie natrafiłem, a tym samym nie mogę porównać obu wersji sam.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Marcus napisał/a:
Niestety na żaden dobry test obiektywu z WR nie natrafiłem, a tym samym nie mogę porównać obu wersji sam.

To proszę: SMC Pentax-DA 50-200mm F4-5.6 ED WR Lens Review.
 
Marcus  Dołączył: 21 Wrz 2010
ADestroyer napisał/a:
Marcus napisał/a:
Niestety na żaden dobry test obiektywu z WR nie natrafiłem, a tym samym nie mogę porównać obu wersji sam.

To proszę: SMC Pentax-DA 50-200mm F4-5.6 ED WR Lens Review.


Dzięki :-D
 
kass  Dołączył: 14 Gru 2010
Mam to szkło i jestem zadowolony. Co prawda dla najmniejszej ogniskowej rewelacji nie ma , ale potem jest tylko lepiej :-D
 
Radolex  Dołączył: 03 Kwi 2010
Hmm.. a mnie się wydaje na 50mm lepszy od krótkiego kita, choć żadnych potwierdzeń nie mam na to stwierdzenie.
Ze szkiełka jestem zadowolony.
 

yanoo  Dołączył: 22 Mar 2011
A co w ogóle oznaczają te skróty ED i WR?
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Water Resistant, Extra low Dispersion? :)
 

szpila  Dołączył: 02 Mar 2010
A niech się "opaczni" do czegoś przydadzą... link
 

yanoo  Dołączył: 22 Mar 2011
szpila, :-B :-B :-B
 
Xawery 55  Dołączył: 26 Mar 2013
Dzisiaj dotarł do mnie Pentax DA 50-200 WR zaraz zacząłem robić próby.
Zdjęcia wyglądają dobrze. Martwią mnie tylko luzy na tubusie. Nie wiem czy to tylko przypadłość mojego egzemplarza, czy ten typ tak ma. Pierścień regulacji ostrości ma wyczuwalny osiowy i promieniowy a wysuwany tubus zooma przy ustawieniu na 200 ma luz tak, że słychać stuki przy lekkim przesuwaniu ręką równolegle i prostopadle do osi.
Nie mam czujnika zegarowego ale na mój gust to luz tubusa wynosi ok 0,5 mm
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Ten typ tak chyba ma. Moje mają podobnie.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Xawery 55 napisał/a:

Nie mam czujnika zegarowego ale na mój gust to luz tubusa wynosi ok 0,5 mm

Histeryzujesz :-P ,mozna wyczuć luz już 0,05 mm :lol:
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Xawery 55 napisał/a:
Dzisiaj dotarł do mnie Pentax DA 50-200 WR zaraz zacząłem robić próby. Zdjęcia wyglądają dobrze.


I na tym powinieneś skończyć :mrgreen: No chyba, że się chcesz zatrudnić w dziale kontroli jakości Pentaksa, ale może być problem z miejscem dla dodatkowej osoby w garażu :mrgreen:
 
Xawery 55  Dołączył: 26 Mar 2013
I na tym powinieneś skończyć :mrgreen: No chyba, że się chcesz zatrudnić w dziale kontroli jakości Pentaksa, ale może być problem z miejscem dla dodatkowej osoby w garażu :mrgreen: [/quote]

Nie posłuchałem. Obiektyw pojechał do wymiany (fotozakupy) i wrócił nowy. Jest odrobinę lepiej, trochę mniejsze telepanie. Widać naprawdę ten typ tak ma.
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Wczoraj zamówiłem dzisiaj otrzymałem (drugi koniec Polski).
To tyle o zamówieniu.
Fajne cacko, pierwsze zdjęcia próbne zajefajne, jutro grill, więc będzie kilka pstrykniec.
Wersja WD ER
 

twoj.pol  Dołączył: 29 Lip 2010
No i jak na grillu, jest jakiś portrecik kiełbaski? Może w jednym zdaniu lub zdjęciu coś nowego o przedmiotowym słoiku w kontekście fotografowania jednak ludzi.
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Cytat
twoj.pol
...docinki nie potrzebne. A tak swoją drogą nie kapuje "doostrzania". Czytałem różne opinie i komentarze na ten temat i.. nic.
Próbowałem ale tylko w celach "poznawszych", po naciśnięciu migawki (ustawienia AF) na korpusie wszystko ładnie i pięknie ale gdy doostrze pierścieniem i nacisnę spust migawki w celu wykonania fotki ostrość i tak ustawi się po swojemu, przytrzymując wciśnięty spust nie da rady bo za duży opór(ze zrozumiałych przyczyn)AF działa, nic innego jak przełączyć na MF ale nie o to chodzi. W czyn tkwi mój błąd, prosząc o oświecenie mądrzejszych Tego forum

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach