Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Szybka ładowarka też się przydaje: np. na jakiś dłuższych, okazyjnych imprezach na których chce się zrobić dużo fotek w ciągu nocy (z lampą) - 3 lub 4 komplety aku potrafią się rozładować... Ale do codziennego użytku trzeba mieć normalną ładowarkę.
 

horsey  Dołączył: 02 Wrz 2007
Szumak napisał/a:
Szybka ładowarka też się przydaje: np. na jakiś dłuższych, okazyjnych imprezach na których chce się zrobić dużo fotek w ciągu nocy (z lampą) - 3 lub 4 komplety aku potrafią się rozładować... Ale do codziennego użytku trzeba mieć normalną ładowarkę.


No racja przydaje się ale nie za często ;-)
W ładowarce MH-C9000 masz regulację ładowania od 100mAh do 2000mAh a rozładowania od 100mAh do 1000mAh. Dodatkowo możesz zaprogramować do 12 cykli ładowania i rozładowania na każdy kanał. Chcesz wolno masz wolno,chcesz szybko masz szybko ;-)
A jak myśleć o w miarę dobrym foto z lampą to już taką zewnętrzną co ma własne zasilanie które starcza na ok.250-300 strzałów i nie ciągnie nam prądu z body
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
horsey napisał/a:
A jak myśleć o w miarę dobrym foto z lampą to już taką zewnętrzną co ma własne zasilanie które starcza na ok.250-300 strzałów i nie ciągnie nam prądu z body


Całkowicie się z tym zgadzam, niemniej jednak osobiście nie mogłem sobie pozwolić na zakup lampy wraz z aparatem - zbierałem na nią przez kolejne pół roku. Myślę, że nie tylko ja tutaj muszę się liczyć z wydatkami :)
 

horsey  Dołączył: 02 Wrz 2007
Szumak napisał/a:

Myślę, że nie tylko ja tutaj muszę się liczyć z wydatkami :)


No ba ;-)
Sam od niedawna jestem dopiero szczęśliwym posiadaczem K100DS, a jak sobie pomyślę ile mi jeszcze potrzeba sprzętu, nie mówiąc o umiejętnościach, to ło ho ho :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
horsey, prądu ładowania nie mierzy się w mAh tylko w mA; dopisek h oznacza -godzin, czyli pojemność. Po drugie, obecnie najlepsze akumularki są wyliczone na wyższe prądy ładowania, np gdzieś czytałem że dla Sanyo 2700 optymalne jest 700mA
 

horsey  Dołączył: 02 Wrz 2007
No tak masz rację prąd ładowania podaje się w mA mój błąd. A co do tych Sanyo to też gdzieś czytałem że lepiej je ładować większym prądem, ale żeby aż 700mA - możliwe ;-)
Tylko jak z żywotnością takiego akumulatorka ładowanego takim prądem?
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
ja mam jakies powerbase'y za 35zl z ladowarka. juz 4 dzien na nich jade przy mocnej eksploatacji sprzetu (wiadomo, nowa zabawka) :D
 

happypiotr  Dołączył: 05 Sie 2007
Na pytanie postawione w temacie odpowiadam, że na akumulatorkach Sony2700 robiłem około 400 JPGów, w dobrych warunkach "ostrościowych", w tym ok 30% z lampą wbudowaną. Ciekaw jestem czy tak samo wyjdzie z rawami, ale pewnie mniej.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Sanyo Eneloop ładowane prądem 200mA wystarczają mi na około 350-400 RAW-ów, w tym kilka- kilkanaście z wbudowaną lampą. Dokładnie nie powiem, bo zestawy mają różną wydajność.
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
Sanyo Eneloop (a konkretnie tożsame z nimi Panasonic Infinity) ładowane BC700 500mA, zawsze przed ładowaniem rozładowywane 250mA, starczają mi średnio na ok. 400 RAW-ów (2 karty 2GB), z tym że ok. 100 jest z lampą i nie przeglądam dużo. Bez lampy starczają mi na ponad 500 RAW-ów. Akumulatorki w miarę nowe ok. 2 miesięczne.

Podobnie do nich zachowują się u mnie Pentagramy Xtreme 2400 - traktowane dokładnie w ten sam sposób. Jedyna różnica jest taka, że Infinity rzeczywiście się nie rozładowują jak sobie leżą w szufladzie/torbie.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Sanyo 2700mAh ładowane 200mA wytrzymują na około 800 jpg, z czego jakieś 60% z fleszem. Tak było po pierwszym naładowaniu. Teraz wytrzymują mniej więcej połowę z tego.
 
erbs  Dołączył: 10 Wrz 2007
Sony 2700 mAh = około 500 fotek w cyklu mieszanym. Ładuję ładowarką 4 godzinną Duracell CEF 12E Quickcharger.
 

Paton  Dołączył: 18 Wrz 2007
Witam!
Jestem tu nowy, ale już od dłuższego czasu czytam to forum.
Ze swojego doświadczenia mogę polecić PHILIPSy Multilife 2600.
Jak do tej pory w kasetce wytrzymują mi jakieś 600 Rawów.
Ładowane prądem 300mA, z czasem obliczanym z wzoru. (mimo, że ładowarka sama odłącza ładowanie wolę sam tego dopilnować)
Sposób przeze mnie sprawdzony również w innym moim hobby.

Pozdrawiam
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Używam akumulatorów Profitexx 3200 mAh. Firma może mało znana, ale aku. są naprawdę dobre. Na jednym nowym komplecie zrobiłem 700 jpeg-ów. Potem po naładowaniu ok. 400 RAW-ów. Moja ładowarka to Emos MW 9168 GS. Może żaden to cud techniki, ale swoje zadanie spełnia jak należy.
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
a to moja ladowarka FOREVER FR1270:



wraz z jednym kompletem akumulatorow forever:


ale zamierzam kupic jakie lepsze tz. zeby bylo mozna je podladowywac w kazdej chwili.

W raw 30% zdjeci z fleshem to wychodzi około 250 zdjęć na jednym ładowaniu. (mi to wystarcza)
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Moje GP ReCyko wystarczają gdzieś na 300-350 RAW, zainwestowałem w ładowarkę BC 900 i jak na razie spisuje się dobrze. Ładowarka na alledrogo jest już tańsza o 30 PLN. Muszę pochwalić sprzedawce bo w aukcji Kup Teraz była po 170 PLN, ale kontrahent powiadomił, że obniżył cenę do 140 PLN. Miły gest.
 

REMIK  Dołączył: 26 Kwi 2007
Mam Sanyo 2700 zrobiłem juz ok 600 zdjęć (ok 10% z fleszem) po pierwszym ładowaniu i nadal pstrykam :)
Zobacze jak bedzie po nastepnym ładowaniu :-D
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
REMIK, ale w jpg??
 

REMIK  Dołączył: 26 Kwi 2007
Ok 30 RAW. reszta to jpg.
 
Matchay  Dołączył: 02 Sie 2007
Witam,
co do głównego wątku: mam K100D Super, byłem teraz 9 dni w Paryżu z dwoma kompletami Eneloop'ów. Zrobiłem ok. 1150 zdjęc (bez flash'a) + cowieczorne dośc długie przeglądanie na LCDku. Gdzieś po 700 zdjęciach siadł mi pierwszy komplet. Drugi komplet jeszcze nie dotarl do końca.
Pozdrawiam,
Maciej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach