WSW  Dołączył: 30 Mar 2007
horsey napisał/a:
No tak masz rację prąd ładowania podaje się w mA mój błąd. A co do tych Sanyo to też gdzieś czytałem że lepiej je ładować większym prądem, ale żeby aż 700mA - możliwe ;-)
Tylko jak z żywotnością takiego akumulatorka ładowanego takim prądem?


Te Sanyo pchane niższym prądem nie chcą się naładować do końca - ładowarka kończy ładowanie przy pojemności rzędu 1700-2100 mAh. Wytrzymałość jest wysoka. Na szczęście aku w dzisiejszych czasach są na tyle tanie, że nawet jeśli zdechną po roku, to można bezboleśnie kupić nowe ;]
 

DamianK  Dołączył: 30 Sie 2007
Pentaxowiec napisał/a:
ale zamierzam kupic jakie lepsze tz. zeby bylo mozna je podladowywac w kazdej chwili.

Ja osobiście kupiłem takie :
http://www.allegro.pl/ite...e_2600_box.html
I szczerze jestem z nich bardzo bardzo zadowolony :-D
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
Doczekałem sie sanyo eneloop i jestem zadowolony o wiele bardziej niz z foreverow
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
Energizery 2500mAh, ladowane 1-1,5A , 450-550 jpeg na dworzu, w czasie ladowania mozna na nich jajka gotowac. :mrgreen: Wymieniam aku co 6-8 miesiecy na nowe bo strasznie nie lubie czekac az sie naladuja :)

Znajomy ma swoje laboratorium testowe w zwiazku z dzialalnoscia i wedlug niego tylko Energizery, Sanyo i GP trzymaja rzeczywiste parametry. Wszelkie testowane chinskie podroby o oznaczeniach 2700mAh mialy rzeczywiste 1200mAh a markowe srednio po 1800-2200mAh
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
zorzyk napisał/a:

- SONY 2500 - są dobre, zachowanie standardowe, jak porządne akumulatorki,
- SANYO 2700 - są znakomite - bardzo duża trwałość naładowania, bardzo duża wydajność.


- SANYO 2500 - są super, ale przez max. 20 godzin po naładowaniu. Nie polecam.
- SANYO 1700 - rewelka
- Energizer 2300 - polecam
- Energizer 2100 - ? (jedna z 4 szt. chyba mi padła, tak pokazuje ładowarka GP)
- Ansmann +maxE 2100 - to są te, co się same nie rozładowywują, polecam.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
GP 2700 mhA z kompletu z ładowarką do 1.5 tyg nawet latem, jak jest zimno to najwyżej 3 dni.

No więc kupiłem drugi komplet, Varty też 2700mhA. I to był strzał w setkę!
Od 30 września, po pierwszym ładowaniu, trzymały do 25 listopada.
Przeżyły kilka kilkugodzinnych sesji w warunkach polowych przy temperaturach +5 - +10 stopni, kilka kilkugodzinnych zimowych sesji w górach przy -5 stopniach. Cały czas na maksa korzystałem z wyświetlacza, wielokrotnie przeglądałem wykonane zdjęcia, robiłem zdjęcia z lampą, dla połowy zdjęć używałem AF, stabilizację dla 1/3. Do każdego zdjęcia nastrajałem się o wiele dłużej niż kiedyś manualnym Zenitem...
Ponad 1.5-krotnie (a może nawet 2krotnie) zapełniłem na nich 1GB kartę.
 

Kamilek  Dołączył: 10 Paź 2007
Witam!
Temat może stary, ale i tak w nim napisze

Mam bardzo podobny problem z akumulatorami, zrobię sporo zdjęć kasetką wyświetla się komunikat, ze baterie puste, jak wyłącze i włącze, znowu pokazuje co najmniej połowę, a często, że nawet pełne.

Dodam, że sytuacja ta ma miejsce dla dwuletnich Energizerów 2500 oraz nowych GP 2700.

Pozdrawiam Kamil
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Te aku to już chyba tracą swoją żywotniść ,ale możesz je kilka razy rozładować i naładować powinno pomóc.Ja mam energ.2500 po naładowaniu to aż "śmierdzą" (ładowarka 4 kanałowa forever) używam je ok.10 miesięcy i jestem zadowolony ,w k100 (bez lampy) to jakieś 600 fotek z AF.
 

Kamilek  Dołączył: 10 Paź 2007
Zgadza sie na energizerach nie zrobie dużo zdjęć, ale występuje tam to zjawisko, po tym jak k100d pokazuje, ze puste moge włączyć i wyłączyć i zrobić pare zdjęć, natomiast GP są nowe i ilość zdjęć jakie moge na nich zrobić jest duża, ale jest też to samo, po tym jak pokaze puste moge on/off i dalej popstrykać trochę.

Ładowarki też mam różne do energizerów i do GP.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Na Energizerach 2300 - wysiadka po 10 fotkach, z lampą nawet po dwóch :-(
Ładowane po całkowitym rozładowaniu w ładowarce procesorowej. Przy ponownej próbie ładowania (ok 15min i gotowe) to samo. Poprzednio na S5600 spokojnie 700-800 fotek.

Obecnie ok. 200 fotek (sporo z lampą) na Enlopach 2000 prosto ze sklepu - jeszcze nie ładowane. Czasem przy cykaniu z flashem pokazuje mi 1/2 stanu po wyłączeniu/włączeniu znowu 100%.

Jak podładuję to dam znać :mrgreen:
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
Mam energizery 2500 i zrobiłem test (na dwóch ładowaniach-tak wydaje mi sie bardziej miarodajnie) miałem na liczniku 5102 fotki, p dwukrotnym rozładowaniu (zdjęcia mieszane z lampą i bez, z af i bez) dobiłem do 7tyś i nadal trzymają wiec nie jest źle. Dużo zależy od ładowarki!!!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Energizer 2500 - po roku użytkowania odświeżając za pomocą BC-700 pojemność żadnego nie chce przekroczyć wartości 1350 i po trzech dniach od ładowania zdychały bez używania - wykluczone z użycia
 

Kamilek  Dołączył: 10 Paź 2007
W Minolcie Z1 się sprawdzały się świetnie. Ale nie chodzi mi o to ile baterie trzymają, czy ile zdjęć na nich udaje się zrobić, tylko o to, ze aparat pokazuje puste po czym można zrobić więcej zdjęć, teoretycznie tylko się cieszyć, ale skąd to błędne wskazanie?
No i, czy wogóle powinienem się tym martwić?
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
No właśnie ja tak miałem ze starymi GP2000 a na nowych energizerach nic takiego sie nie dzieje :-/ ciekaw jestem ich trwałości ale jeśli miałyby paść po roku to i tak chyba warto bo ilośc fotek na nich popełnionych jest przednia
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Też tak miałem na energizerach - po 2 miesiącach padły zupełnie, zmieniłem ładowarkę na BC-700 i ogniwa na eneloopy, używam przeszło pół roku i już zapomniałem o tamtych problemach.
 

Kamilek  Dołączył: 10 Paź 2007
Czyli rozumiem, że to przez akumulatory.
Następne pewnie będą eneloopy.

Dzięki, pozdrawiam Kamil
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
To nie jest wyłącznie wina akumulatorów. To również kultura obchodzenia się z nimi, ale było o tym wieeeeeleeeee razy.
Poczytaj choćby:
JEDEN
DWA
TRZY
CZTERY
lub użyj wyszukiwarki by dowiedzieć się więcej.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Zgodnie z obietnicą.
Eneloopy prosto ze sklepu - jeszcze NIE ŁADOWANE
470 fotek w tym ok 180 z flashem.
Większość z AF i dość częste podglądanie + kilka zrzutów karty na PC po kabelku.
Zapaliła się sama ramka baterii - czyli juz zdycha - aparat jeszcze się sam nie wyłączył i kilka fotek dałoby radę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach