BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
[Bartekkw] Pierwsze próby
Witam Serdecznie

Poniżej kilka moich fotek - w końcu się odważyłem. Będę bardzo wdzięczny za gorzkie słowa krytyki. Na razie secik z domu - plener będzie jak się pogoda poprawi :-)

1.


2.


3.


4.


5.


[ Dodano: 2009-02-07, 12:56 ]
:-? :-/ czy fotki są na tyle kiepskie że nie nadają się do skomentowania ?

[ Dodano: 2009-02-07, 19:16 ]
I jeszcze dwa z dzisiejszego spaceru :-)

6.


7.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
1 Jest bardzo źle. Bardzo niekorzystnie dla postaci. Za ciemno. Fatalnie dobrałeś oświetlenie modela/ki. Obróbka do bw też źle, nawet lekki zafarb się wkrada co widać na policzku.; Takie kadrowanie, ciasne i ujęcie twarzy dziecka spoglądającego "spode łba" bardzo niekorzystnie wpływa na odbiór.

2 Jest nieporównywalnie lepiej niż na zdjęciu nr 1. Obróbka do bw znacznie lepsza i jest nawet poprawna. Jako zdjęcie albumowe jest ok. Jako zdjęcie aspirujące do czegoś więcej to już niestety nie bardzo. Należy przede wszystkim przypilnować fryzury, patrz prawa strona włosów. Doświetliłeś z prawej aż nazbyt mocno a z lewej tak bardzo nijako. O tło też winieneś zadbać. To czarne coś nie pomaga.

3 Bardzo źle doświetlone. Zdecydowanie za dużo czerni w cieniach. Kolory przesaturowane, za ostre. Kadrując nie ucina się dłoni gdy pozostawia się pozostałą cześć ramion.

4 Balans bieli wymaga korekty, temp barw zdecydowanie za ciepła. Kadr za ciasny i za duży bałagan.

5 Najlepsze ihmo zdjęcie z całej serii choć przepalone u góry kadru i za mocne kolorystycznie w tej części również. Kadr całkiem spoko. Mogłoby być też ostrzej.

6 i 7 bardzo słabe. Zarówno pod kątem wykorzystania warunków oświetleniowych. W kadrze straszny bałagan a tematyka tych zdjęć ich nie broni niestety. Na 7 niebo jest totalnie wyprane. Poczytaj, gdzieś np w moim wątku napisałem jak ja robię by unikać tego rodzaju niespodzianek.


pozdrawiam
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
5. fajne takie matrixowate :)

6. co to jest za "korzeń"/"pień" ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kulten napisał/a:
3 Bardzo źle doświetlone. Zdecydowanie za dużo czerni w cieniach. Kolory przesaturowane, za ostre. Kadrując nie ucina się dłoni gdy pozostawia się pozostałą cześć ramion.



BartekKw, nie słuchaj tego. To piękny portret w naturalnym śwetle - jeśli doradzisz się kultena (wybacz kulten), skończysz jako producent podręcznikowej papki z flickera.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
BartekKw, słuchaj rad alkosa.. nigdy nie skończysz :-)

kulten, dziwnie komentujesz zdjęcia, dla mnie zbyt kategorycznie, wszechwiedząco.. tak krzywdę można zrobić, nie pomóc
 

archi  Dołączył: 30 Gru 2008
BartekKw, 3-ka piękna, nastrojowa, ma dużą siłę przyciągania.
Dla mnie niezwykłe zdjęcie.
Pozostałe nie wytrzymują porównania ;-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
dzieki za oceny. Niestety moje lepsze zdjecia maja charakter mocno przypadkowy- sporo jeszcze trzeba cwiczyc tylko czasu brakuje. Kulten - o to wlasnie mi chodzilo :-) ... Sam sie prosilem i dziekuje za slowa krytyki
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Każdy radzi podług swojej wiedzy i preferencji. Ja staram się komentować tak by na przyszłość łatwiej było uniknąć pewnych podstawowych błędów. Dodatkowo staram się dostrzec pozytywne strony danej fotografii, nawet jeśli na pierwszy rzut oka ich nie dostrzegam. Nie uprawiam krytyki dla samego krytykanctwa.

Zresztą Alkos i Dagio zamiast ustosunkowywać się do moich wypowiedzi jako ogólnego ich wydźwięku zawsze możecie polemizować z moimi konkretnymi uwagami. Skomentowałem i podsunąłem moje wizje, z którymi kolega zgadzać się oczywiście nie musi. Oceńcie po swojemu zamiast komentować mój charakter wypowiedzi. Zresztą ten dział po to właśnie istnieje zatem nie widzę problemu. I żywię nadzieję, że kolega Bartek tylko dobrze na tym wyjdzie. Pozdrawiam :-B
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Mnie zdjęcia się podobają, bardziej lub mniej, ale generalnie są ładne. Jedyne co mi się nie podoba, to kolorystyka w 7. Coś przkombinowałeś i wyszły aberacje tam gdzie ich być nie powinno. Za dużo niebieskiego i rzeczywiście niebo nie wygląda jak niebo.

kulten, więcej luzu i nie strasz "fotograficznych szczawików", bo sie lęków nabawią i zamkną w sobie. :mrgreen: :mrgreen:
 

archi  Dołączył: 30 Gru 2008
BartekKw napisał/a:
Niestety moje lepsze zdjecia maja charakter mocno przypadkowy


Zdjęcia niepozowane zawsze są kwestią szczęścia, refleksu, wyczucia sytuacji, wrażliwości.
Nie ma tak dobrze żeby było 100/100 , tak to nie ma nawet w studio z zawodowymi modelkami i całym osprzętem.
Warto poświęcić cały dzień i zrobić dziesiątki zdjęć dla tego jednego.
Jedno dobre na miesiąc i po trzech latach masz portfolio ;-)
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
wydaje mni sie ze pierwsze dwa cos z ostrościa, trzecie dosyć fajne.
Oraz ta szopa w lesie - fajne zdjęcie
Kulten - bardzo fajne recenzje, fachowo i na temat, dzięki niemu dużo sie uczymy.
Kto jak nie on daje tyle recenzji i to powiem ze wszystkie trafione. Uważam po sobie - ze jakby każdy mnie chwalił to bym spoczoł na laurach, a jak jest konstruktywan krytyka to sie bede starał by te błędy naprawić i moze za milionowym zdjęciem wyjdzie takei jak trzeba
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
kulten napisał/a:
pewnych podstawowych błędów


pinus napisał/a:
sie bede starał by te błędy naprawić


Mi chodziło tylko o to, że nie wszystko do czego kulten ma zarzuty to błędy. Tylko to.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
3 super uchwycony moment i kadr.
5 przyjemna.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Najbardziej przykuły moją uwagę zdjęcia 3 i 1, choć z różnych powodów. Na 3 jest ciekawie, intymnie i trochę nostalgicznie. Ładnie uchwycony moment prywatności. Podoba mi się. Zdjęcie 1 ma niesamowitą atmosferę. Jeśli zależało ci na wywołaniu dreszczy na plecach to ci się udało :) Wracałem do niego kilka razy i za każdym razem to samo uczucie - niepokój i mrok. Normalnie jak z "Archiwum X" :) To chyba te olbrzymie czarne oczy i duży cień na twarzy. Fotki spacerowe raczej nie podobają mi się. Na 7 dla mnie coś nie tak z kolorami. Bardzo przyjemna jest 5. Ładnie się prezentuje. Podoba mi się.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Serdecznie dziekuje za opinie. Jak czas pozwoli to pstrykne jeszcze cos z uwzglednieniem uwag Kolegow. Efekt na pierwszym zdjeciu byl zamierzony - w rzeczywistosci fotka byla jasniejsza. Szopa faktycznie kolorystycznie przesadzona, ale dopiero sie ucze ...;-) Wszystkie zdjecia w jpegach byly robione..

[ Dodano: 2009-02-09, 01:05 ]
No to jeszcze jedna fotka i przerwa :) W rzeczywistości obie moje córki są bardzo radosnymi dziećmi - tu ją przyłapałem jak oglądała dobranocke :-D

 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Koc dodaje uroku portretowi na 8. Wydaje mi się, że byłoby jednak o wiele ciekawiej, gdyby córka miała jakiś radośniejszy wyraz twarzy. Zauważyłem, że TV powoduje u dzieci nijaki wyraz twarzy. Zobacz na 3 - tam jest zupełnie inaczej. To chyba kwestia spojrzenia, układu głowy i napięcia mięśni twarzy :) Niemniej, fotki dzieci po kąpeli, okrytych kocem wydają mi się ciekawym pomysłem na przyszłość.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Urocza zamyślona minka :-) Niestety - światło / obróbka - jakieś takie płaskie...
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
alkos napisał/a:
Urocza zamyślona minka :-) Niestety - światło / obróbka - jakieś takie płaskie...


Moze dlatego ze byl flesz z dyfuzorem ???
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
propozycja ciekawa, ale chyba lekko przesadziles :-)
ta szaro-szaroscia chcialem oddac delikatnosc - w sumie nie wiem czy to dobra forma ekspresji??

[ Dodano: 2009-02-09, 09:40 ]
no to jeszcze lekka zmiana

8a.

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
BartekKw, no może ciut kontrast za duży u mnie, ale dalej imo wygląda korzystniej niż Twoje 8a ;-) Monitor skalibrowany chociaż na oko?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach