mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
pytanko Spotmatic 1000
Witam, proszę o w miarę szybką odpowiedź:) Rano wyjeżdżam do Kazimierza i nie będę miał kilka dni dostępu do sieci.
Kupiłem sobie parę tygodni temu na allegro Spotmatic 1000. Kupiłem dla obiektywu 135/2.5 (M42). Ale właśnie w Kazimierzu chętnie pobawię się tym zabytkiem. Wsadziłem do niego właśnie jakieś Fuji Superia color (jedyne co miałem w domu).
I mam pytanie o to pokrętło pod korbką przewijania filmu. Jest na niej: EMPTY-PANCHRO-COLOR. I obok Color jeszcze jakieś dwie ikonki. Gdzie znajdę opis znaczenia tych ustawień? Albo może ktoś to opisać? Albo na co ustawić w przypadku Fuji Superia 200 ??

Resztę korpusu rozumiem :mrgreen:

Wiem, że głupie pytanie, ale w czasach analogowych robiłem tylko Praktikami i małpkami :cry: (to w ramach tłumaczenia się :-o )

z góry dzięki za pomoc

[ Dodano: 2007-09-08, 18:32 ]
Zapomniałem dodać, że ten egzemplarz jest śmieszny - nie działa światłomierz, bo komora baterii jest zdewastowana - wygląda jakby ktoś się nad nią znęcał młotkiem próbując odkręcić nie w tą stronę co trzeba :lol: :lol:
Wobec tego nawet nie próbowałem jej otwierać:) Jakoś dam sobie radę ustawiając światło 'na oko' i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
To sluzy tylko do zapamietania, jaki rodzaj filmu wlozyles do srodka.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
aha,......

widzisz jakie zboczenie XXI wieku ? :-o

Jak coś jest, to pewnie ma duże znaczenie... :-D

Dzięki.
Pochwalę się jeśli coś wyjdzie:)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
mumonzan napisał/a:
Jakoś dam sobie radę ustawiając światło 'na oko' i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Weź kartonik z Superii - tam masz napisane [pismem obrazkowym] co jak ustawiać. Kawał czasu robiłam tak Zenitem z zepsutym światłomierzem - działało super.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Apropo. Dziś w przeszukiwaniu pozostałości po mojej bytności na łonie pierwotnych pieleszy znalazłem ów sławny, kartonowy światłomierz.
Zastanawiam się, czy da się go jakoś zintegrować z DLem. I szkoda tylko, że nie ma punktowego pomiaru...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A ja znalazłam kółeczko - takie advanced, bo z plastiku.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
mygosia napisał/a:
Weź kartonik z Superii


mygosia, z 10 lat fociłem na oko, dam sobie radę :-D
Ale faktycznie zastanawiam się, gdzie ja mam to kółeczko:))
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
znalazłam kółeczko - takie advanced, bo z plastiku

Mam wersję basic. Papierzaną.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
Mam wersję basic. Papierzaną.


Tylko pozazdrościć.

Moja zaginęła w mrokach przeszłości...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach