Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Przerabiamy obiektyw kitowy 18-55 na *Limiteda. Serio;-)
Podziele sie informacja - dla mnie rewelacja: http://focusmagic.com/
Fajny kawalek softu odkrylem - i powiem, ze robi wrazenie. Jest to plugin do PS'a lub Corela. Wrzucasz fajna fotke ale o slabej ostrosci - urchamiasz w filtrach jego algorytm, ustawiasz parametry wyostrzenia i... mozna czasem z krzesla ... sie zdziwic :mrgreen:
Fotki jak z Limiteda wychodza, ostre ze mozna sie pociac...



Pieknie dziala - sprawdzilem. Mozna triala sciagnac na 10 fotek.
Mozna sie zapoznac z dzialaniem ogladajac filmiki:
http://www.focusmagic.com/tutorials/index.htm
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Tok'Ra, cud normalnie jak z amerykańskiego filmu, gdzie z nędznej kamery przemysłowej robią powiększenie jednego piksela a potem wyostrzają i drukują szczegółowe zdjęcie twarzy - bo ten piksel to ktoś poszukiwany był :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006


Prawe okienko, taka szybka partyzantka przy porannej kawie ;-) :

1. Duplikujesz warstwe.
2. Duplikatowi dajesz jej tryb Overlay i przeciągasz filtrem High Pass z ustawieniem 1,3.
3. Duplikujesz duplikat.
4. Łączysz warstwy
5. Aplikujesz całości Unsharp Mask 300/0,2/0

Oczywiscie mozna sie bawic jak sie chce.... tylko po co wydawac kase na pluginy, skoro darmowych* technik jest tyle, ze hej ;-)



* nie wliczam ceny PS ;-)
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
alkos, w gimpie też się da, będziesz miał za friko :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No siur, ale:

1. Prezentowany plugin jest do PS/Corela
2. Bede mial za friko, ale niewygodnie
3. To sie da, ale wielu innych rzeczy nie :-P
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
alkos napisał/a:

2. Bede mial za friko, ale niewygodnie

IMHO procedura identyczna jaką podałeś powyżej, więc nie wiem o co biega z tą niewygodą.

Cytat
3. To sie da, ale wielu innych rzeczy nie :-P

Jakieś konkrety?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Jakieś konkrety?


Dodge/burn oddzielnie na swiatla/srednie/cienie z regulowaną miękkością "pędzla".


aflinta napisał/a:
o co biega z tą niewygodą


O interfejs.

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos jak dla mnie problem polega na tym, że większość osób korzysta z pirackich wersji Photoshopa. Mnie na ten program nie stać, choć planuje nabyć Corela jego cena IMHO jest zupełnie akceptowalna.
Największa paranoja polega na tym że wszystkie gazety i magazyny związane z foto podają tutki na PS :shock: ciekawe, że tak popularny wśród amatorów i hobbystów w Polsce, kraju gdzie średnie zarobki to 2800zł brutto, jest program którego cena przekracza 3000zł :-/
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos napisał/a:
aflinta napisał/a:
o co biega z tą niewygodą

O interfejs.

Zdecydowanie międzymordzie GIMP ma fatalne, co nie zmienia faktu że do bdb program i do tego darmowy - powoli próbuję się go nauczyć, ech ciężka praca.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
alkos jak dla mnie problem polega na tym że większość osób kożysta z pirackich wersji Photoshopa.


awakqwq napisał/a:
jest program którego cena przekracza 3000zł


Ale to juz zupelnie inny temat.

Tak czy inaczej - po co dokladac cene filtra, skoro można poradzic sobie tym, co sie juz ma? :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos, absolutnie się z Tobą zgadzam. Problem polega na tym, że PS jest tak złożonym i rozbudowanym programem że wielo osób nie zna wielu jego funkcji i możliwości. Znamiennym faktem są amerykańskie konferencje PS gdzie eksperci w tej dziedzinie pokazują sobie nowe sztuczki i możliwości.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
alkos napisał/a:

Dodge/burn oddzielnie na swiatla/srednie/cienie z regulowaną miękkością "pędzla".

O to chodzi?
http://www.ftgimp.com/help/C/tools/dodgeburn.html

Cytat
O interfejs.

Kwestia przyzwyczajenia, mi też ciężko odnaleźć się w windowsie - zupełnie nieintuicyjny interfejs, żałosna konfigurowalność i kaleka obsługa myszki. Na szczęście używam tylko sporadycznie :)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
alkos napisał/a:
Tak czy inaczej - po co dokladac cene filtra, skoro można poradzic sobie tym, co sie juz ma? :-P


Zlosliwiec! :mrgreen:
Mysle, ze tutaj chodzi o cos wiecej:
primo: o czas, bo jak chcialbys swoja metoda przerobic tak z 1000 fotek, to szybciej czasem je skasowac i pojsc zrobic nowe :mrgreen:
secundo: trzeba magazynowac w pamieci Twoja metodologie wykonania, a pamiec jak wiadomo - rzecz cenna i o ograniczonych zasobach ;-) ;
tercio: plugin poprawia tez lekko ruszone obiekty, wiec trzeba by kombinowac z innym sposobem, nie tylko na wyostrzanie, a o odszumianiu ze nie wspomne.
quatro: 33 euro dla europejczyka - nie majatek jak za "*Limiteda" ;-)

Oczywiscie, wszystko mozna zrobic na piechote, ale czy po to wymyslono komputer? :mrgreen:
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Tok'Ra, od tej wtyczki szczegółów na zdjęciu nie przybędzie. Te kroki to są wcześniej podane da się bardzo prosto zautomatyzować do jednego kliknięcia, więc plugin zbędny :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Awakqwq, dla każdego z nas spokojnie wystarczy Elements. A jego cena to ok. 300PLN. Sam piszesz, że Shop to kolubryna, której trudno sprostać pod względem obsługi. Nie rozumiem więc, po cholerą kupować/piracić cośtakiego, skoro w zupełności wystarczający jest właśnie jego mniejszy brat. A jako bonus dostajesz ACRa...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Michu ja nie wiem, nie używam. Obecnie w kwestii foto korzystam z darmowego oprogramowania. Myślę nad zakupem albo Corel Paint Shop Pro Photo X2 albo PS Elements ale się jeszcze nie zdecydowałem. Ten pierwszy jakoś bardziej mnie przekonuje zwłaszcza że dodali mu HDR.Niestety PS i GIMP sa dla mnie nazbyt złożone i skomplikowane.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ha! Ja też stoję przed takim wyborem. I nie wiem, co wybrać :-?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
primo: o czas, bo jak chcialbys swoja metoda przerobic tak z 1000 fotek, to szybciej czasem je skasowac i pojsc zrobic nowe :mrgreen:


Pierwsze primo: akcje się kłaniają.

Tok'Ra napisał/a:
secundo: trzeba magazynowac w pamieci Twoja metodologie wykonania, a pamiec jak wiadomo - rzecz cenna i o ograniczonych zasobach ;-) ;


Drugie primo: patrz pierwsze primo.

Tok'Ra napisał/a:
tercio: plugin poprawia tez lekko ruszone obiekty, wiec trzeba by kombinowac z innym sposobem, nie tylko na wyostrzanie, a o odszumianiu ze nie wspomne.


Trzecie primo: naprawde plugin za 33e ma wykrywanie ruchu w stałym obrazie? A odszumianie masz tez wbudowane w PS.

Tok'Ra napisał/a:
quatro: 33 euro dla europejczyka - nie majatek


Cinquecento: masz na myśli Ukrainca czy Szwajcara?

:-P :evilsmile:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos napisał/a:
Cinquecento: masz na myśli Ukrainca czy Szwajcara?

Myślę że chodzi o Ukrainca. Jest tam kilku takich... :evilsmile:
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
alkos napisał/a:
Tok'Ra napisał/a:
primo: o czas, bo jak chcialbys swoja metoda przerobic tak z 1000 fotek, to szybciej czasem je skasowac i pojsc zrobic nowe :mrgreen:


Pierwsze primo: akcje się kłaniają.


Z tymi akcjami to tak chyba nie do konca. W pluginie i tak musisz dobrac recznie dwa, trzy parametry i patrzysz, jaki maja wplyw na obraz - po czym klik i gotowe.
Czy akcja w PS-ie bedzie pytala uzytkownika o dobor parametru, oferowala preview i czekala na zatwierdzenie? Hmm...ciekawy pomysl, tylko.... a moze da sie zaprojektowac braketing wyostrzania? :mrgreen:
W kazdym razie - poprosze o taka akcje do przetestowania :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach