pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Współpraca starego body z nowym szkłem?
Witam.
Ponieważ padła mi właśnie Practica, a od forumowicza nabyłem już jeden obiektyw K (manualny) i mam 2 obiektywy KAF2 (KIT i Sigma 70-300), zastanawiam się nad kupnem analogowego body. Chciałbym coś przynajmniej z wbudowanym światłomierzem. Przydało by się coś, co współpracowało by chociaż trochę z obiektywem kitowym i tą Sigmą. W przypadku tych dwóch to chyba muszą to być minimum puszki, które mają obiektyw KA, czy się mylę, bo o ile w Sigmie można ustawić przysłonę z obiektywu, to w przypadku kita tylko z korpusu.
P.S.
Jaki polecacie?
P.P.S
Fundusze znacznie już wyczerpałem. Zakładam limit 200zł ( wiem, skromnie, ale trudno).

[ Dodano: 2007-09-09, 20:31 ]
A, i jeszcze jedno - jak jest z współpracą obiektywów KAF2 z body KAF???
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Za 200 zł? Ciężko będzie. O ile Sigma będzie współpracować bezproblemowo z każdym korpusem, to z kitem już gorzej. Z Pentaksów manualnych, to tylko seria A. Może z serii MZ uda się coś upolować (byle nie któryś z "kastratów"). Z pozostałych producentów to chyba tylko Chinony mają namiastkę sterowania przysłoną (czyli programy, które działają z gołym bagnetem K, ale tu skazany jesteś na to, co wymyśli aparat), napewno Chinon CP-5 i CP-6. Wiem bo podłączałem kita i DA 10-17 i działało.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jeszcze seria Z (PZ). Z-10, Z-20, Z-70 jest chyba teraz na Allegro.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
pawelek-79, za taka sumę masz szanse(ale nie na pewno-predzej za 250) kupic tylko MZ 50 albo starszy Z70.FAJ kitowy może współdziałac z manualnym super A w programie i preselekcji czasu.Nie działa w manualu i automatyce czasów.
Obiektywy KAF2 działaja z kazda puszka(oprócz FAJi),także ze starszymi AF serii SF.To,co je różni od KAF,to mikroprocesor ,informujący układ pomiarowy o optymalnej przysłonie,przy której daja najlepszy obraz.Ponadto pierwsza seria KAF2 miała zmotoryzowany zoom.Z funkcji tej w póżniejszych korpusach(MZ) i obiektywach zrezygnowano.

[ Dodano: 2007-09-09, 21:33 ]
Acha,unikaj modelu MZ 60.To pomyłka producenta.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
W ogóle unikaj "kastratów".
Jak "dojrzeję" (do decyzji) to może miałbym MZ-7 na sprzedaż. Tylko mi bardzo żal się go pozbywać, bo to taki fajny aparat ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dzięki za odpowiedzi. A tak BTW - czemu wątek siedzi w 'Obiektywy i filtry' skoro go wykasowałem i ponownie napisałem w 'Korpusy analogowe' ??? Wydaje mi się, że tam powinien się docelowo znaleźć.
Sam jakoś nie potrafię przenieść. Może małe zadanko dla któregoś z moderatorów?
I przepraszam za gapiostwo.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Z serii Z model Z 10 też nie jest zachwycający. Ma tylko dwie możliwości pracy: hyper program i hyper manual z tylko punktowym pomiarem swiatła(nie ma matrycy w tej opcji!).
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Za ok.200 złociszy poinieneś wyhaczyć Z-70. a wielu moim znajomym i członkom rodziny poleciłem ten korpus. Świetnie naświetla, ma wszystko co potrzeba do codziennego focenia, no może brak spota. Obsłuży wszystkie obiektywy, nawet te z powerzoomem. Bardzo prosty i przyjazny w obsłudze. Lubi go moja żona :-) ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
mam do sprzedania ME za 29 złotych :P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
perl, serio?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
matb, koniczyna?
 
Bartek303  Dołączył: 30 Kwi 2007
Nie wiem jak jest na allegro, ja jestem zarejestrowany na niemieckim Ebayu i tam kupuje sprzet. Zeby kupic tanio cos fajnego trzeba oczywiscie duzo czasu i cierpliwosci, ale cos czasem mozna wyrwac. Dla przykladu. Moj Mz5 z sigma 28-200 (i dobra bateria) kupilem za 35 Euro (razem z przesylką), ale polowalem chyba ze dwa miesiące...
pozdro Bartek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach