Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
DA 12-24/4 na pełnej klatce
Dzisiaj przypomniałem sobie, że miałem sprawdzić, jak mocno winietuje DA 12-24 na analogowej puszce .... Wyniki wizualne (w wizjerze) są baaardzo obiecujące, w wizjerze winieta znika przy ok. 15mm, może 16... , więc biorąc pod uwagę 92% pokrycia kadru, myślę, że przy 18mm powinien kryć już całą klatkę, a przy 20mm na pewno. Ucieszyło mnie to bardzo, na tyle, że chyba niedługo ożenię Velvię z cyfrowym szkłem :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: DA 12-24/4 na pełnej klatce
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dzisiaj przypomniałem sobie, że miałem sprawdzić, jak mocno winietuje DA 12-24 na analogowej puszce .... Wyniki wizualne (w wizjerze) są baaardzo obiecujące, w wizjerze winieta znika przy ok. 15mm, może 16... , więc biorąc pod uwagę 92% pokrycia kadru, myślę, że przy 18mm powinien kryć już całą klatkę, a przy 20mm na pewno. Ucieszyło mnie to bardzo, na tyle, że chyba niedługo ożenię Velvię z cyfrowym szkłem :-)

Koniecznie daj znac jakie rezultaty zyskales. Pewnie wiele osob, ktore chcialyby to szklo byloby zainteresowanych czy da rade uzyc na analogu jako ultra-szeroki - chocby i 20-24 mm ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: DA 12-24/4 na pełnej klatce
sylwiusz napisał/a:

Koniecznie daj znac jakie rezultaty zyskales. Pewnie wiele osob, ktore chcialyby to szklo byloby zainteresowanych czy da rade uzyc na analogu jako ultra-szeroki - chocby i 20-24 mm ;-)

to by w końcu nadało jakiś sens tym całym DA jak dla mnie :)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: DA 12-24/4 na pełnej klatce
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dzisiaj przypomniałem sobie, że miałem sprawdzić, jak mocno winietuje DA 12-24 na analogowej puszce .... Wyniki wizualne (w wizjerze) są baaardzo obiecujące, w wizjerze winieta znika przy ok. 15mm, może 16... , więc biorąc pod uwagę 92% pokrycia kadru, myślę, że przy 18mm powinien kryć już całą klatkę, a przy 20mm na pewno. Ucieszyło mnie to bardzo, na tyle, że chyba niedługo ożenię Velvię z cyfrowym szkłem :-)

Wlasnie wlasnie czekamy z niecierpliwoscia ... :lol:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: DA 12-24/4 na pełnej klatce
sylwiusz napisał/a:

Koniecznie daj znac jakie rezultaty zyskales. Pewnie wiele osob, ktore chcialyby to szklo byloby zainteresowanych czy da rade uzyc na analogu jako ultra-szeroki - chocby i 20-24 mm ;-)


Jasne, sam wlasnie po to robilem ta probe. Zoom 20-24/4 na pelna klatke nie bylby taki zly. Ja jestem optymista, i moj Tamron 17-35 wlasnie wczoraj powedrowal na aukcje :)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
moj Tamron 17-35

Za ile sprzedajesz? (nie zebym chciał kupic, ale kupowalem cos takiego ostatnio i chce poznac Twoja cene)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
JN napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
moj Tamron 17-35

Za ile sprzedajesz? (nie zebym chciał kupic, ale kupowalem cos takiego ostatnio i chce poznac Twoja cene)


Moja cena będzie znana w nocy z niedzieli na poniedziałek :-)
http://cgi.ebay.com/ws/eB...em=290001787154

Liczę na 300-350 dolców. Jak będzie, zobaczymy.
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
eeee - czemu wcześniej nie wiedziałem? Bo ja chcę tego Tamrona kupić!!!! za 214$ to i dwa bym nawet wziął ((-; A poważnie - to już po zawodach - to powiedz mi jak Ci z analogiem współpracował? Bo dla mnie to jedna z kwestii dla których go wolę zamiast DA 16-45... I pytanko o filtry i winietowanie w 35mm - był z tym jakiś kłopot?
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Liczę na 300-350 dolców. Jak będzie, zobaczymy.

Przeliczyles sie;/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
DA 12-24/4 na pełnej klatce - juz mam wyniki
Mam już wywołane (nieciekawie wywołane zresztą) slajdy, dzisiaj je na szybkiego poskanowałem i skleciłem stronę z wynikami:
http://www.dojarek.com/da..._film_body.html

Stronka jest w lengłydżu, co - mam nadzieję - zostanie mi wybaczone. Zresztą, co tam czytać, wszystko widać... duuużo widać :-)

[ Dodano: 2006-07-06, 23:17 ]
Dabrow napisał/a:
eeee - czemu wcześniej nie wiedziałem? Bo ja chcę tego Tamrona kupić!!!! za 214$ to i dwa bym nawet wziął ((-; A poważnie - to już po zawodach - to powiedz mi jak Ci z analogiem współpracował? Bo dla mnie to jedna z kwestii dla których go wolę zamiast DA 16-45... I pytanko o filtry i winietowanie w 35mm - był z tym jakiś kłopot?


Przepraszam, dopiero teraz przyuważyłem Twoj post.

Wstyd się przyznać, ale ja tego szkła na puszce filmowej nie używałem. A po to je głównie kupiłem... ale to było jesienią, zimą cieszyłem się deesem, slajdów nie robiłem, wiosną też nie było niczego wartego Velvii, no i wyszło na to, że szkoda go w torbie trzymać, niech zarobi na AF-540FGZ...

Z tego co piszą w gazetach to naprawdę jest na filmie przyzwoity.
Jeśli Cię to pocieszy, to na pytanie o winietowanie z filtrami nie znam odpowiedzi :-) . Za to wiem, że bardzo mocno winietuje z dekielkiem... :-D

Co do szerokiego zooma na pełną klatkę, to patrz na wyniki ożenku DA 12-24 i Z1p. Jest ciekawie...
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
Spoko, nie ma pośpiechu.
z dekielkiem to każdy winietuje :mrgreen:
Tamrona będę 100% kupował - trochę jeszcze poczytałem i poszukałem i jest gicior.
DA 12-24/4 - oooj bardzo mi się to szkło podobało dopókim nie ujrzał jego ceny. Niestety ale dla mnie jest zaporowa. A zachęcać mnie nie trzeba bo znam efekty z bliźniaczej Tokiny, do tego kiedyś pokazywałeś efekty pracy DA pod światło itp - bomba! Tyle że cena to bullet in my head.... :-(
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aa jaka jest to cena zaporowa ? Rozumiem ze mowisz o pentaksowym szkle?
:mrgreen: Bo moze byc sigma?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
W tej chwili w USA to szklo kosztuje ponad $700 minus $100 rabatu producenta (po jakichs dwoch miesiacach)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
liczac 1 $ za 3 zl to wychodzi 1800 zl!! to jest bardzo dobra cena!!!! Ja rozmawialem w sklepie, po wyrwaniu rabatu wychodzi ok 79000 jencow czyli 2130 zl Czyli nie ma co sie zastanawiac!!!!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bez przesady... jak juz chcesz tak liczyc, to policz: $619 * 3.2 = 1980zl. Plus jakas przesylka jeszcze...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ile przesylka? No chyba ze poczekasz do sierpnia, mam nadzieje ze jeszcze bede, to wtedy spadnie jeszcze jakies 2-3 % ceny, wtedy moge cos wykombinowac. Ja dlatego pomagam, bo w ten sposb wysylam alimenty corce, bo koszt transferu 1000 $ pieniedzy, z japonii wynosi ok 110 $ !!!! :-P :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
A ile przesylka? No chyba ze poczekasz do sierpnia, mam nadzieje ze jeszcze bede, to wtedy spadnie jeszcze jakies 2-3 % ceny, wtedy moge cos wykombinowac. Ja dlatego pomagam, bo w ten sposb wysylam alimenty corce, bo koszt transferu 1000 $ pieniedzy, z japonii wynosi ok 110 $ !!!! :-P :mrgreen:

No i wyszlo szydlo z worka :mrgreen:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale nic nie zarabiam, a moglbym :mrgreen: :mrgreen:
 

bosmanzbryzy  Dołączył: 25 Cze 2006
Witaj,
A co to paypal nie dziala? :shock: Przeciez to jest najtansza metoda wysylania pieniedzy po swiecie. :->
Przy okazji pzdr Wszystkich, bom nowy tutaj.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
bosmanzbryzy napisał/a:
Witaj,
A co to paypal nie dziala? :shock: Przeciez to jest najtansza metoda wysylania pieniedzy po swiecie. :->



do Polski nie dziala.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach